Kaldirmaya calistigim agirliklar fazla geldi konsantrasyonum Dağıldı !!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Soldier93 tarafından 8 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Arkadaşlar Dün Başımdan Geçen Olayları Anlatıyorum Öncelikle Kendimi Tanıtayım

Boy: 1.71
    Kilo: 93

Abiler - Kardeşler Her TÜrlü Yorumunuza Saygı Duyuyorum Hemen Sorunumu Anlatayım

Salı Günü Kol Çalışmam Vardı Evde Çalışıyorum 5kg DUmbellarla Çalışmam Bİtince Uyudum 2-3 Saat Kalkdım Ve Body Salonuna Yazılayım Dedim Gittim Salona Vs Felan SOrdum Fiyat Nedir Felan Adamlar Fiyat Felan Söylediler İşde Ondan Sonra Eve Geldim 5dk Sonra Bir Mağaza Var Oraya Gittim Mağazada 15kg Dumbell Vardı Kaldırmaya Çalışdım 2.inci Tekrarımdan Sonra Kaldıramadım Ondan Sonra İçimden Bİr Ses Dedi ''''' Sendaha 15kg Kaldıramıyon Salona Gidip Ne Kaldıracan '' :(:(:(:(:(:(:(:( Piskolojim Bozuldu Tüm Amaçlarım Direk Suya Düşdü

Acaba O Gün Kol Çalışma Yaptım Uyudukdan Sonrada Bİcepsler Hantalaşdımı Dİye Kaldıramadım :(

Yardımlarınızı Bekliyorum :eek:

Not: Güçlenmek İçin Ne Önerirsiniz Ne Yapmalıyım Ne Yemeliyim :( :(

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Nisan 2009
  2. BFK

BFK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Boyuna göre kilon fazla kardio yapmaya başlaman lazım sadece vg yaparak olmaz vicudttan yağ atman lazım spor salonuna yazılmanı tavsiye ederim verilen program eşliğinde disiplinli çalışırsan hemde iyi beslenirsen ne 12ler kaldırırsın daha moralini bozucak birşey yok iyi şanslar..

3. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    eheheh iki gunde 15 kilo nasil kaldircanki zaten 15 kilo dumbell ile kol calismak sana basit geliyo heralde sen bozma motivasyonunu yazil salona calismaya basla ayrica kilon cok fazla boyuna gore mutlaka kardiyo yapman lazim hatta bence once kilo vermeye yogunlas

4. Imp0rt

Imp0rt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
    soldier93 belki bu sitede pek iddalı biri değilim zaten bu da ilk mesajım.ben 16 yaşındayım ve salona gitmemin 6. ayındayım.başlangıçta 1.74 boyum olmasına rağmen kilom 48 idi fakat yılmadım ve şu an tam 59 kiloyum.bence hiçbir zaman hedefinden vazgeçme unutma "hiç kimse annesinin karnından mükemmel bir vücutla doğmaz " ancak bunu düzeltmek bizim elimizde.bol proteinli ürünler yemeye çalış.örneğin patates kızartmasını kes aşırı yağlı yemekler insanda halsizlik ortaya çıkarır.bol bol kardio yap.doğal ve sağlıklı yağ içeren ürünler tüket örneğin ton balığı ve zeytin yağı.
    Açıkçası bende ilk başta evde çalışıyordum ama bence evde çalışarak yeterli gelişmeyi gösteremezsin.salonun insana verdiği bir düzen ve hocanın verdiği bir gaz olur bir güzel ısındıktan sonra tahmin ettiğinden biraz daha fazla kilolar kaldırabileceğinden eminim.Sana kolaylıklar dilerim.

5. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    15kg dumbellı ne sandın ? : ) Moralini bozma, çalışmayla olacak şeyler bunlar..

6. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    ne alakası var ya salonlarda 15 kg sınırı mı var? istersen 2,5 kilogramla çalış.

7. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    hayır kaldırdıgın agırlık 15 kilo yani hani dumbell ele küçük geliyo diye o bildigimiz 15 kilo olmuyo sanma :D kasların dinlenme süreleri vardır 72 saat sonra anca kendine gelirler.. bide bselenme önemli sen yorgun argın girdin yataga sonra kalktın zaten vücutta ki metabolizmandaki herşey salgılandı fln acil protein ihtiyacı lazım sen bide onu almadan gidip 15 kg lık dumbella el uzattıyan sittin sene kaldıramassın :D

8. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    anladigim kadariyla arkadas 15 kilogram dumbell la kol calismayi kolay birsey sanmis ve yapamayinca uzulmus :D:D

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Çok acele ediyorsun sanırım ve hayallerinin suya düşme sebebi şimdi 15 kg dambılı kaldıramamakmı yani.

Psikolojini bozmana hiç gerek yok. Ayrıca bende ev çalışmalarından sonra salona başladım ve, salonda mukemmel bir etki gordum, hayat boyu devam etmeyi dusunuyorum.

Öncelikle benim gördüğüm 3 çeşit insan yapısı var. Salona giderkende etrafımı gayet iyi gözlemliyorum.

1. Tip = Buyuk hayalleri vardır ve bu hayalleri uğruna biraz acı çektikten sonra gereken disiplin sabır ve özveri gösterilmediğinden dolayı hemen vazgeçen kisiler. Tahmın edileceği gibi, bu işe bir spor gözü ile değil, tamamen ilgi çekme amacı ile yapan kisiler.

2. Tip = Bu kişiler biraz daha idealistler ve genel olarak amacları biraz daha uzun vadeye yayılmıştır, bir nebze disiplin sahibi olup amaclarına ulaşmak gayesindedirler. Bu tarz kisilerde bulunan aşırı hırs, istediğini bir şekilde elde etmeye sebep oluyor. Steroidlere dahil bulaşmaya hazır hale gelebiliyor bu kisiler.

3. Tip = Tamamen bu işe bir spor olarak bakan kisiler. Bu tarz insanlar için doğallık ve sabır son derece önemli. Asla vazgeçmeyen yapıya sahipler. Bu tarz kisilerin genel olarak hırstan ziyade, son derece azim ve istikrara sahip olduklarını söyleyebilirim.

4. Tip ağırlık çalışmalarını bir destekleyici olarak yaparlar. Esas spor branşına, destek olarak çalışırlar.

Hangi kategoride oldugunu kendın belirlersin. Bu sporu ne icin yapıyorsun? Amacın ne?

Once onu belirlersin ve sonra amacına ulaşmak için gereken disiplin, sabır ve özveriyi gösterirsin.

saygılar.

Soldier93 bunu beğendi.
  10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Ben bu ise evde basladım
    ilk basta 3kg kaldırıyordum sımdı eskıden 3kg la calıstıgım tekrarı sımdı 9kg la calısıyorum. 6 ay gecti. bıraz duzzensız calıstım ama son 2 aydır kafama dank ettı. Yanı duzenlı calıs fazla yuklenme ve yuklendıgın kadar dınlen ve beslen. Sonra duzenlı olarak kılo arttır. Ben ılk 3kg sonra 5kg sonra 6.5kg sonra 9kg cıktım. Bu ıs yavas yavas oluyor. Bırde 3-4 ayda bir 1 hafta ara ver. Ben 2 aydır bıceps olcusu alamıyordum. 1 hafta bıraktım calısmayı 1 hafta sonra olctugumde 1.5 cm yol kat etmısım. Yanı boyle iste :)

Salona yazıl bende yazızlcam bu hafta ıcınde bırlıkte baslıyalım :D

11. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Ben 1.inci Tİpe Giriyom Malesef :D:D AMa Kendimi Zaman İçinde Değiştirecegime İnanıyorum bench_Oweightlifter;)

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bir daha böyle ufak tefek sorunlar yuzunden ağlayıp sızlamaz ve disiplinli olursan ve her ne olursa olsun bu disiplini bir yaşam tarzı haline getirirsen, değil 15 kg zamanı geldiği anda inanamayacağın kadar yuksek ağırlık kullanabilirsin.

Soldier93 bunu beğendi.
  13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bunlar yersiz dusunceler, azmedip calismaya devam edersen gunun birinde kendini "bu salonda 30luk dambillar nerde, niye yok" diye aranirken bulabilirsin :)

14. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    gün gelir bu sporda 5 kg ile çalışırsın gün gelir 25-30 hatta 40 la rahat çalışırsın.bazı zamanalr olur bir önceki antremanda 20 kg yi zorlanmadan girmişsindir ama sonraki idmanda 10 kg yi zor girersin.önemli olan sürekliliktir.
    hem 15 kg kolda az bir kg değil.çoğu kıvırtmadan :) kaldırmaz onu

15. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bende 15 yaşındayım 15 kg lik dumbell la çalısmak o kadar kolay değil hemde bizim yaşımızdakiler için.ben 1 ay önce spor salonuna gitmeye basladım.şu an 15 kg lık dumbell la 3x10 yapabiliorm.ama daha öncede evde 5 kg lık dumbell la 3-4 aylık bir çalışmam olmuştu.spor salonunda da 10 kg ile başladım.

Sayfayı Paylaş