Kalbim ağrıyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Express tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Express

Express Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bench press yaparken biraz daha ağırlık koydum ve zorlandım o günden sonra kalbim arada bir ağrımaya basladı sanki içerde ağrı hissediyorum ama göğüs ağrısı mı kalp ağrısı mı ayırt etmekte zorlanıyorum.. ama 1 kere kalbim hafif sıkıştı sizde geçer mi yoksa yarın doktora gitmeli miyim ??

2. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Tabi ki doktora gitmelisin soru mu buda ?

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    kalbın agrımıyor sadece gogus kasın hafıf fazla zorlanmıs okadar . normal bır durum abartmayalım

ama yınede doktora gorun ıcın rahatlar

4. Express

Express Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende öyle düşünüyorum ama seninde dediğin gibi içimin rahatlaması lazım :))

Danny Boy bunu beğendi.
  5. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Flexor bir yazısında, antrenman yaptıkça kalbin büyüdüğünü söylemişti. Kalbin daha fazla kan pompalaması için, (hacmini arttırması gibi). Acaba kalp büyürken ağrı yapar mı :) .

Yazıyı arayacağım bulursam eklerim.

Express bunu beğendi.
  6. Express

Express Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ya bende öyle bişey okumuştum sanki ama o yazıyı tekrardan bulamadım.. eğer sen bulursan çok yardımcı olmuş olursun

7. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Buldum :) .

Öncelikle kalp te bir kastır nasıl antreman yapıpta kaslarımızı buyutuyorsak buna bağlı olarak kalbimizde vucuda bağlı olarak büyüyor buna sporcu kalbi denir eğerki vucut buyumuş kalp buyumemiş ise işte ozaman sağlığımız tehlikede demektir ortalama normal birinin kalbi yumruğu buyukluğundedir yada başka bir hesapla 600-700cm3 dir bu spor yapanda 800 cm3 bulur kalp buyukluğunu anlamanın en kolay yolu tele çektirmektir.

Kalp her zaman yapılanmaya göre buyur diyelimki arabanın tekerleklerini büyüttünüz kasasını buyuttunuz egzostu genişlettiniz fakat motoru buyutmediyseniz bunun anlamı yoktur çünkü motor aşırı zorlanacak ve yanacaktır motoruda bu parçalara istinaden buyutmek doğru olandır işte vucudumuz bu işi yapının gelişimine göre orantılı bir biçimde göre fevkalade ayarlıyor

Asıl mesele kalbin buyumesi değil küçülmesidir kalbin en büyük düşmanı uzun yıllardır yapılan sporun birden bırakılmasıdır bu kalbin hızlı bir şekilde küçülmesini yada pörsümesini sağlar haliyle ekonomik ve ritmik çalışması bozulur daha sonra kroner yetmezlik kalp kapakçıklarında proğlemler morarmalar ani bayılmalara hatta çok ciddi sağlık proğlemleriner kadar gider

Son olarak dünyada düzenli sporunu (özellikle ağırlık) yapan kişilerde kalp hastalıkları ve kalp krızı yok denecek kadar az olduğunu biliyormuydunuz sebebi kriz esnasında kalp rutin olarak antremandaki kasılmalara alıştığından krizide antreman olarak görüp anında kurtulması

Kalbiniz için sporu ihmal etmeyin :)

Flexor

Express bunu beğendi.
  8. Express

Express Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

o zaman benim göğsümün derinlikleri ağrıyor ve kalbimde sorun yok demektir :D ama yinede dokrora gidicem emin olmak için :) teşekkürler :)

PointFlex bunu beğendi.
  9. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu

avatara bakılırsa en azından min. 1-2 aylık bb yaptığı kesin 1-2 ay bb yapan biri

adele ağrısını bilir diye ,öyle düşünemedim ben açıkcasi :D

Sayfayı Paylaş