Kalıtımsal olarak ve yaş sorunu..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve FreeStyle206 tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. FreeStyle206

FreeStyle206 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba abilerim..

yaşım 15 boyum 1.72 kilom 57... 1 yıla yakın süredir spor salonuna gidiyorum başta amacım güçlenmekti futbol oynuyorum ve öyle çok kaslı bir vucüt istemiyorum sadece sağlam bir vucüt istiyorum ancak spor yapmaya 1 yıl önce başladım(futbolda dahil) ondan önce hiç spor yapmayan top bile oynamayan şişman bir çocuktum... ama sonradan şekil meselesini takıntı haline getirdim.... çoğu arkadaşım çok az bir çalışmayla vucütlarını çok güzel hale sokabiliyorlar oysa ben düzenli çalışmama dengeli beslenmeme rağmen onlar kadar sağlam vucüt yapamıyorum.. daha öncede dediğim gibi öyle çok ağır bir vucüt istemiyorum.. yani göğüslerim falan fena değil (üstelik sadece şnav çekiyorum) bacağımın şeklide fena değil ama diğer bölgelerde özellikle karın 6-pack çıkartamıyorum üstelik çok uzun süredir düzenli karın egzersizleri yapıyorum ayrıca bacaklarımda yeteri kadar güçlenmiyor üstelik çok sağlam bacak çalışıyorum.. güçlenmek ve sağlamlaşmak istiyorum.. dengeli besleniyorum proteinimi falan alıyorum ama 3 yıldır aynı kilodayım ve eğitmenlerim kilo almam konusunda ısrar ediyor 4-5 kilo almam lazım ama çok yememe ve düzenli beslenmeme rağmen alamıyorum spordan önce karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum.. diyetisyen günde 2-3 bardak meyve suyu içememi öğütledi onuda yapıyorum ayrıca... vücut ölçümlerimde mineral ve kilo hariç herşey optimal onlar ise normalin altında.. 1 yıl önceki ölçümüme göre 1 kilo almışım 800 gram kas 200 gram yağ artışı varmış ama bana çok az gözüküyor...

ŞİMDİ SİZLERE SORULARIM:

1- Spor salonunda free weight de falan çalışmıyorum sadece fitnessda yaşımdan dolayı ama çalışan arkadaşlarım var ve cidden çok sağlam vucüt yapıyorlar sizce bende freeweight de çalışayımmı yararımı olur zararımı ?

2- herkes kilo almam gerektiğini düşünüyor alamamamın en büyük sebebi ise antrenmanları hiç aksatmayan ve çok koşan biriyim antrenman haricinde kendimde düzenli koşarım çok cardio yaparım.. kilo alamamamın sebebi cardio gibi gözüküyor işte . sizce ne yapmalıyım bu konuda bırakayımmı yani antrenmanları yada kaytarıp az mı koşayım yada kilo almak için gecenin 12 sinde bol katkı maddeli yiyecekler mi yiyim _?

3- bu kilo ve kas konusunda satılan yardımcı ürünlerin yan etkileri varmı varsa nelerdir.. ve bu yaşta kullanılması uygunmudur mesela weight gainer protein tozu falan... yani öyle çok kaslı bi vucüt istemiyorum o vucüdü bunları kullanmadanda yapabilirmiyim ?

4- 6-packe çok ciddi bir biçimde takmış durumdayım düzenli koşuyorum yağ yakıyorum ancak ölçümlerde yağ oranım %14 çıktı gerçi optimal ama bi yerde okumuştum 6-packin gözükmesi için yağ oranının %12 nin altında olması lazım diye bu doğrumudur ve sizin önerileriniz varmı 6-pack için. (üstteki iki bakla uzun süredir belirik gibi ancak gerisi gelmiyor)

5- spor salonunda eskiden daha ağır bir programım vardı başka bir hoca hhem programımı hafifletdi hemde kasların dinlenmesi için her gün gelme 1er gün arayla gel dedi. ama programım gerçi bacakları çaktırmadan gene çok ağır kilolarda çalışıyorum ^^

sorularım bu kadar okuduğunuz için teşekkür ederim... yardımcı olabilecek abilerim varsa ne mutlu bana... biraz karışık yazmış olabilirim o konuda özür dilerim. birde konuyu yanlış topic altına açtıysamda özür dilerim şimdiden teşekkürler umarım derdimi anlatabilmişimdir...

Sayfayı Paylaş