Kalıplı Olmak İçin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve M_C_A_N tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    18 yaşındayım evde amatör olarak bb ile uğraşıyordum 1-2 senedir. Şuan ramazan itibari ile biraz ara verdim ( daha sonra devam edicem tekrar ) . Boyum 1,80 ve 65 kg. yum. Bana vücudum biraz çelimsiz, zayıf gibi geliyor kilo alarak biraz kalıplı iri yarı olmak istiyorum en azından boyuma göre biraz iri göstermek istiyorum. Aklımda balık yağı kapsülü kullanmak var ama başka önerileriniz var mı ? Multivitamin falan önerilerinizi bekliyorum pek bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim :)

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    180 boya 65 kg az. Bence az yaglı ve fit 75kg sana cok yakısır. Ancak bu 10 kg lik hacim oyle multi vitamin yada balık yagı ile olmaz. Komplex Karbo ve protein miktarını arttırıp, sert antrenmanla istedigini en az 1 senede yakalama sansın var.

Oyle iri yarı olma hayalini gerceklestirmen icin yıllar var...

3. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    yorumun ve verdiğin bilgi için çok sagol. Ben vitamin takviyesi vs. yada yediklerime dikkat ederek düzgün şekilde kilo alırım diye düşünmüştüm. Ama spor şart sanırım. başka önerileride bekliyorum

4. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    65 kilo tabiki kalıplı olmak için yeterli değil.. Senin burdaki amacın göbek değil,vücud büyütmek.. Bunuda düzenli beslenerek ve hayatına sporu sokarak yapabilirsin. Sana tavsiyem bir body
    salonuna yazılmandır. 6-7 ay içinde ideal kilona ulaşacağından eminim. Tabi iyi beslenirsen..

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kilon az kas kütlesini artırmalısın

6. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    düzenli beslenip oldğndan fazla yemelisin ara öğünlerindede deperlendirmelisin ve düzenli spor yapmalısın

7. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Kilo alamayanlara hemen al şunu beslen artır gıdanı demek yanlış.

Önce doktora git ve kan testi yaptı. kansızlık varsa hemen B12vitamin folik asit- demir ve multivitamin alarak doktorun önerdiği zamana kadar alırsın ve tabi idmanda yaparsın.
    Kilo almak için protein tozu önerirler ama bu tamamen yanlış. Zayıf adamların protein sorunu yok. enerji sorunu var. Karbonhidrat yüklenirse ufak proteinde alsalar kasları gelişir. Bende zayıflıktan kiloluya geçtim. Bunu iyi bilirim.

Kilo veren yemekler tüketilcek. Çorba-sebze yemekleriyle mide doldurursan günde 8 kere yesende kilo alamazsın. pilav-bulgur-pirinç-makarna-patates-ekmek-yulaf-meyveler tüketilmeli. salata-süt ve süt ürünleri-et tüketilmeli. Buna ilaveten domates-zeytinyağı-yumurta da alınırsa kilo alınır. Aman asitli içecek ve çay felan içme bunlar vitamin öldürür ve mideye zarar verir. Birde gelişmeni engeller aman dikkat et.

Sayfayı Paylaş