Kalçaların Büyük Olması

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve cem62 tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 49 üye.
  1. eneseser

eneseser Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bendede aynı sorun var salonda aynalara yan donunce moralim bozuluyo eskiden bu kadar deildi 4 aydır çalışıyorum body bacak antremanı yapa yapa ve kanat çalışarak büyüdü evdekilerde dalga geçiyo o nasıl popo gibisinden ama benim popo sıkı arkaya doğru cıkık geniş deil bu iyimi kotumu bilmiyorum ama benım hosuma gitmiyor.
    squad ve leg press çalışıyorum inşallah biraz küçülür:D

2. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bendede aynı sorun var,eskiden çok şişmandım ve baya büyüktü sonra kilo verdim sıkı bi diyetle 20 kg ye yakın,pantolon bedenim aşırı derecede küçüldü kalça normalleşti,ancak yine yedim ve kilo aldım eskisi kadar olmasada kaçla yine normalden büyük,bana göre çözüm eğer cardio yapıyorsan o bölgeye endeksli çalış,yok ağırlık çalışıyorsan omuzları genişlet,ben öyle yaptım,omuza ağırlık verdim,mesela normal durunca omuzlar heryerden genişse çok problem olmaz omuz çalışmak gerek orantısızlığı bozmak için

3. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103

kaka Valla yorumu okuyunca acayip güldüm :D Ama malesef ki aynı sorun ben de var.Aileye bakıyorum baba tarafının hepsi öyle,kilo alınca önce kalçadan,bacaklardan sonra yanaklar en son göbek oluyo.Şuan ideal kilomdayım Allah'a şükür az da olsa derdim gitti.Bu arada aynı görüntü Iron Man'deki Robert Downey Jr. da da var. Dikkatli izeyin o da kıyafet kombinasyonuyla kapamaya çalışıyor.Çok dert etmemek lazım sonuçta Robert bile öyleyse :D

4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53

valla aradan neredeyse 2 sene geçmiş bu mesajları atalı bu zaman zarfında spor yapamadım ara ara çok az yaptım haliyle çok zayıfladım hem ya hem kas olarak 10 kilonun üstünde bi kaybım oldu şu an zayıf görünümündeyim ve kalçalar baya bi ufaldı biraz daha cardiyo falan yapsam problem çözülcek gibi ama genetik olduğu belli işte şu zayıf halimde bile dikkat edince biraz görebiliyorum.

5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    2 çeşit yağlanma tipi vardır; bayan tipi yağlanma ve erkek tipi yağlanma...
    Bayan tipi yağlanmada vücut yağlanmayı basen ve kalçalarda yapar. Erkek tipi yağlanmada ise bel bölgesinde yapar.

2si içinde çözüm aynıdır arkadaşlar=Kardio. Düzgün kardiosunu yapan bir insan nasılki belden incelme kazanıyorsa, geniş kalça problemi olan arkadaşlarda aynı şekilde iyi bir diyet ve kardio ile kalçadan yağlanmalarını azaltacaktır...

Bu iş tamamen piyangodur bunu da belirteyim; erkek bireyde bayan tipi yağlanma olabileceği gibi, bayan bir birey de de erkek tipi yağlanma olabilir bunun sizle bir alakası yok! Cinsiyetle hiç bir alakası yok yani, genlerinizde hangi tip yağlanmaya yatkın olduğunuz yazılıysa o dur...

avengeren ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. feyici

feyici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yürüyüş kesin çözümdür . hergün en az 40dk yürüyün bi kaç ay sonra işlem tamam.

7. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    benim kalçamda hafif büyük ve yuvarlak :D ama ben takmıyorum aksine hoşuma gidiyor, hatta soyunma odasında falan makra konusu bile oluyor ama şöylede bir şey var nasıl ki biz bayanlarda şekilli ve dolgun kalça seviyorsak onlarda erkeklerde aynı şekilde düşünüyorlar ( büyük bir kesim)

8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bu sorunun birtek bende olduğunu sanıyordum ki birçok kişide varmış. Ben 86 kilodan 70 kiloya dietle düştüm daha sonra bu sporda ilgilendim ve az da olsa sıkılaştı kalçalarım ama yine de hala var. Yarından itibaren kardiyoya başlıycam. Gelişmelerden haber veririm. Artık dar t shirt giymek istiyorum :D

9. ErdiE

ErdiE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Kütahya
    benimde bu sorunum var hatta 6 aydır oldu bu durum body e başladım 2. ayım biticek ama hoca bana ayaklar için erken diyor bu hareketlere başlamam bir sakınca doğururmu squat ve deadlift vb hareketler ?

10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    weightlifter86 dan 70 e dietsiz düştüm olcaktı

11. darqnight

darqnight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benimde kalçam ve bacaklarımda deri kalınlığı ve gevşekliği var çok hızlı ve bilinçsiz kilo verdim kilo vermeden önce popom zaten büyüktü, kalçam ayna karşısında baktığımda halen büyük duruyor cardio ve diyetle yağ oranımı %4'e kadar düşürdüm kalçamdaki aşırı elastikiyet devam ediyor koşarken sallanıyor oturunca yanlardan taşıyor kalın ve gevşek bir deri tabakası var altını kasla doldurmak istemiyorum çünkü bu halde görüntüsü zaten büyük, görüntüyü dahada büyütmeden deri tabakasını inceltebilirmiyim ? ne yapabilirim lütfen yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum. Doktoramı danışmalıyım devlet hastanesinde nerelere danışabilirim ?

Son düzenleme: 30 Ocak 2012
  12. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar genetik olarka hiçbir kalça orantısız olamaz,en fazla omuz ile aynı olur,extreme endomorf tipte bile kalça omuzdan geniş değil,sizin kalça sorununuz tamamen yağlanma ile alakalı,zayıfladıgınızda ortadan kalkacak,hiçbir genetikte kalça orantısız şekilde geniş olmaz

13. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Squat cok tekrar ve kardiyo ;)

darqnight ve (silinen üye bunu beğendi.
  14. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı sorun bendede var ama orantısız değil bir bodycinin büyük kalça sorununu takmaması lazım :D
    Arkadaşlar arasında benmde az matrak konusu oluyor ama sıkıntı yok :D
    Squat sağolsun BFTR ye selam Squata devam :D

15. atletik.44

atletik.44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    kocaeli/gebze
    arkadaşlar eğer aşırı değilse normaldir genetiktir vs ama vücuda göre orantısızsa bacaklarda klınsa vücuttaki östrojen fazlalığından olabilir bunu hormon testiyle öğrenebilirsiniz tamoxifen içeren ilaçlar kullanılır budurumda yani provıron değil yani nolvadex ,femara gibi bunuda bir doktor tavsiyesiyle kullanın test sonunda kafanıza göre burda yazılanlara göre değil sadece bilgi sahibi olun yazılanlardan östrojen fazlalığı belirtileri memelerde büyüklük sarkma ,kalça büyüklüğü bacaklarda kalınlık aşırı kiloda östrojen artışı yapabilir vs..bir dr a başvurun bilginize .....

Dynamo bunu beğendi.
  16. trmad

trmad Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    lipo öneririm size doğru bir estetik cerraha gidin 2000tl civarı birşey bayılın çeksin :D sadece 10 gün hafif acı ve uyurken problem çekersiniz 30 gün korse takılıyor bırde sonra fit takılırsınız tabı 2000tl nız varsa benden bilgi :)

17. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    arkadaş sormayın ya benimde öyle gittim 8 ay spor yaptım öyle böyle kalça eridi vücut yaptım tabi tam olarak orantı oluşmadı ama eski halinden iyi oldu.. sporu bıraktım yine başladı yağlanmaya.. göbek yok kalça var sinir oluyorum ya valla sanki yediğim herşeyin yağı orda depolanıyo.. harbiden salona aylık 70 80 vermektense 2 bin bayılcaksın :D

18. arjun_srk

arjun_srk Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi Adayı
    Kusura Bakmayın ama, Yorumları okurken bayağı bir güldüm, ya, konuyu açan şahıs, kalçadan alınan kilo ya da genişik her neyse alınması kolay ama, oranın küçülmesi zor ama imkansız değil, bugün hep doktordan bahsettik ama, bir doktora görünmende fayda var. bölgesel olarak birşeyler yapıcaklar, işinizde önemli bu durumda, dikkat ederseniz oturularak yapılan işlerde genelde, kalçaları büyümüş şekildeler,(örn:bankalarda) bayan erkek fark etmiyor, tabi genetik olayıda var, ama yinede doktora görünmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme: 11 Şubat 2012
  19. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Xsteel'e katılıyorum.
    aslında sorun kalça da degil.basenlerde!
    saglam cardio ve beslenme ile yağlardan kurtulabilirsiniz.
    lipo'yu düşünmek saçmalıktan ibarettir.

20. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Ben Her Salona Girdiğimde Tezahurat Yapıyo Hocam Bana :)
    (Efrahim'in g. kocamaaaan kocamaaaan kocamaaaan diye :D)
    Hakkaten Öyle Ama Çok Şınav Çektim Zamanında Bel Kıvrımını Açığa Çıkartıyo Ve Toplu Duruyo Kalçalarım. Benm Hosuma Gidiyo :) Hocam Da Geçen İtiraf Etti Keşke Seninki Gibi Kalçalarım Olsa Dedi, Kuru g. Var Hiç Beğenmiyorum Dedi xD

Sayfayı Paylaş