Kalça?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve die4you tarafından 4 Kasım 2005 başlatılmıştır.

1. die4you

die4you Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kilo fazlam olmamasına rağmen (boy:174 kilo 72) kalça bölgem biraz fazla büyük....

Son 1 aydır düzenli yüzmeye başladım...

Sizce düzenli yapılan yüzme kalça kısmını eritirmi?

Yada bana önerebileceğinmiz bir egzersiz varmı?

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    dostum, eğer kalçan yağlanma dolayısıyla genişlediyse bu sorun çözülebilir. ama elinle bir yokla. derinin hemen arkası kemik ise buna kader diyebiliriz ancak. kralı gelse bunu değiştiremez, ancak biraz ilüzyon yapabiliriz. arnold gibi. onunda leğen kemiği geniştir ama dev gibi geliştirdiği çatısı, kalçasını küçük gösterir.

yüzme çok komple bir spordur. tüm kasların çalışır. ama yağ yakımı dersen hızlı yürüme veya düşük tempo koşu derim. vücutçuların yüzmeyi kullanma sebepleri günde 1 saatten fazla yapılan koşuların eklemleri zedelemesidir. bu denli yoğun çalışmayacaksan günde 20 dakikayla başla. haftada en az 4 en fazla 6 kez koş. tempon mühim değil bitirebilecek gibi koş. her hafta 5 dakika ekle. 45 dakikaya ulaştığında artık dakikayı değil temponu artır.

ayrıca 15 tekrarlı kalça hareketlerini de programına ekleyebilirsin. bunlar arkaya, yana bacak açılımı hareketleridir. buradaki 15 tekrar, 25 - 30 tekrar yapabileceğin kiloyu 15 tekrar yapıp bırakmak değildir. 16ıncı tekrarı hareketi bozmadan yapamayacağın kiloyu kullan. kimileri az kilo çok tekrarı yanlış algılıyor da ondan söyledim.

3. die4you

die4you Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım öncelikle çok saol....

Şu an için yüzmeden başka spor yapmam pek olası gözükmüyor....

İyi bir diyet ve düzenli yüzerek eritmeye çalışıcam bakalım nası bir sonuyç alıcam.

Sayfayı Paylaş