Kalça-basen-bacak sorunsalı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve nyks_nyks tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. nyks_nyks

nyks_nyks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi akşamlar herkese, benim gerçekten bilgi almaya ihtiyacım var, öncelikle boyumu kilomu söyleyeyeyim, boyum 1.65, kilom 53. önceleri baya zayıftım, yesem de kilo almazdım, ancak 1-2 aydır, kilo aldığımı farkettim, özellikle basen, bacak ve göbek bölgelerine, göbek kısmında değilde yanlarda hafif fazlalıklar oluşmaya başladı, ama en büyük sıkıntım, kalçalarımın düz oluşu, gerçi kilo alınca biraz değişti ama, yine de yanlara doğru genişleme daha çok oldu, bel 67 basen ölçüm 95 ancak dediğim gibi yanlara genişleme söz konusu:) tabi beraberinde selülit de geldi bacaklara.. şimdi ben 3 ay sonra spora başlayacağım, ancak spora başlamadan önce evde bişeylere başlamak istiyorum,

kalçalarımı küçültmeden dikleştirecek ve sıkılaştıracak egzersizler var mı acaba?

Bir de üst bacaklarım da kalınlaştı ve çok saldı kendini, bacaklarımı kapatığımda üst kısımda yanlara doğru bir yayılım söz konusu, orta kısımda bir boşluk oluyor, sinir bozucu:(

sizden bana uygun bir egzersiz programı söylemenizi isteyeceğim, umarım yardımcı olursunuz :)

2. nyks_nyks

nyks_nyks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Neden kimse yardımcı olmuyor :(

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle bölgesel yağ yakımı yok.

Bacak kaslarını çalıştırarak daha sıkı bir görünüm elde edebilirsin ama.

Dumbbell ise Stiff-Legged Deadlift, Dumbbell Squat, Dumbbell Lunge bu bölgeyi çalıştırır. İç bölgeler için Sumo Deadlift ve Sumo Squat yapabilirsin. Bunları diğer tüm vücut hareketleriyle kombine edersen vücudun şekle girer. Önce bu bahsettiğim hareketleri 3'er set tükenene kadar yapıp, şurada gördüğün egzersizleri de sonrasına eklemelisin.

Beslenmen protein ağırlıklı olmalı. Sağlıklı yağları(zeytinyağı gibi) mutlaka tüketmelisin. Su tüketimini arttırman önemli. Güne su içerek başla. Ve mutlaka unlu ve şekerli gıda alımını sıfırla.

Kolay gelsin.

draft, tuncmen ve Azi bunu beğendi.
  4. azazel48

azazel48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.foruma yeni üye oldum.sanırım benzer başlıklar açmak yasak.benim de kalça basen problemim var.yaklaşık 6 yıldır spor yapıyorum.yaş 24,boyum 172, kilom 56. 54 tü ama kilo aldımduhölçülerim 86-60-96.aslında gayet de sıkı çalışıyorum ama ne yapsam şu kalçamı eritemiyorum sanki.çok kilo verdiğimde yüzüm de çok zayıflıyor.bundan rahatsız oluyorum.bu aralar yeme içme düzenim bozulduğundan kilo aldım ama 4-5 güdür dikkat de ediyorum.zaten saat 19 dan sonra yemek falan da kendimi bildim bileli yemem.haftanın 3 günü salonda fitness yapıyorum.yaklaşık 2.5 saat.diğer günler de evde pilatese başladım.bana bu konuda yardımcı olur musunuz?antreman beslenme v.b.yaza kadar ölçülerim daha düzgün olsun istiyorum:D

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    azazel48,

Daha önce de belirttiğim gibi, bölgesel yağ yakımı söz konusu değil. Yüzünün çökmemesi için diyetini çok ağırlaştırmaman gerek. Yani normalde yediğinden biraz daha az yiyeceksin, kademeli olarak kalori düşüreceksin.

Kalçada biriken yağ ve su, fazla östrojen belirtisi denir ama bu kesin bir teori değil. Buna karşı önlem olarak, lif yönünden zengin gıdaları tüketmeni tavsiye ederim. Brokoli ve keten tohumu faydalı olacaktır.

Bol bol su tüket. Bu su atımına da yardımcı olur. Şeker ve nişasta tüketimini tamamen kes. Protein ve sağlıklı yağ alımını da arttır.

azazel48 bunu beğendi.
  6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Size biraz motivasyonda bulunur diye düşündüğüm bir karşılaştırmayı eklemek istiyorum:)

Danny Boy ve onurr_535 bunu beğendi.
  7. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    ben baya motıve oldum :)

8. nyks_nyks

nyks_nyks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ya sadece spor ve uygun diyetle bu manzara yaratılabilir mi yahu :eek:
    Son zamanlarda artık bu konuda yabancı kitaplara da bakmaya başladım, spor ve diyetle birlikte, protein takviyesi olarak whey protein'in (ve soya' nında da) kullanımından bahsedilmiş, türklerde (bayanlarda) hiç rastlamadım kalçadaki kasların gelişimine takviye olarak bu tarz destek ürünlerinin kullanımına, mümkün müdür? aslında mantıklı geldi bana ama, düz mantık olmasın diye soruyorum:) sonuçta çalıştırdığın bölgedeki kaslar, gelişimleri için ekstra aminoasite ihtiyaç duymuyorlar mı?

Son düzenleme: 10 Şubat 2012
  9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Draff çok şık bir paylaşım olmuş , Squatın önemi büyük :)

Bu sporla ilgilenen her bayanda ağır calısma korkusu blunmakta , sanırım bunun altında hormonlu vucutcu kadınlar gibi olma korkusu var

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Size ağır idman yapan ve istediğini elde eden birkaç bayan örneği vermek istiyorum:
    http://www.bodybuilding.com/fun/michelle-dropped-ice-cream-habit-built-fit-body.html
    http://www.bodybuilding.com/fun/after-losing-10-lbs-this-triathlete-built-her-body.html
    http://www.bodybuilding.com/fun/body-transformation-from-meh-to-mega-ripped.html
    http://www.bodybuilding.com/fun/body-transformation-cynthia-accepted-a-competition-challenge.html

Ayrıca squat gibi egzersizlere gelirsek, bir erkek olarak düzenli squat yapmak erkeklerde de işe yarıyor, buna ben ve kalçalarım kefilim:) Okduğum bir makalede, bayanların ağırlık çalışmaları durumunda vücutları testesteron hormonunu erkeklerdeki kadar üretmediği için kaslanmanın çok yavaş olacağı, ama sıkılaşmanın ve şekle girmenin en hızlı yolu olacağından bahsediliyordu. Yani ağır idmanlar sizi kaslandırmaz, çok güzel sıkılaştırır. Aksini iddaa edenlere bunun hakkında en az 5 farklı makale sunabilirim.

Ve işinize yarayabilecek birkaç link daha:)
    http://www.simplyshredded.com/the-ultimate-female-training-guide.html
    http://www.simplyshredded.com/build-a-sleek-sexy-body-with-these-8-tips.html

11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Draft;birde işin şu yönü var Türkiyede yaşıyoruz , bayanların bu tarz ağır squat hareketleri yapabılceği çok az salon var hatta yok gibi olanlarda lüx fitness Sağlık merkezleri.Oradada ztn ağır çalısan pek yoktur varsada enteresan bakışlara mağruz kalabilir :)

Geçen gün attığın bi video vardı Canada CROSS FIT yarısması diye oradaki kadınlar 90 kilo deadlift le çalışıyorlardı 10 un üstünde tkrar. Bizde erkekler girmiyor bu kiloları sakatlık çıkmasın diye :) Sanırım once toplumun bılınclenmesı lazm bu tarz ortamlar oluşmadan birşey değişmez gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=K8cKFFbSdy4&feature=related

12. nuxi

nuxi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  13. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları: