Kahvaltida yedigim yumurtalar bosami gidiyor?

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve bacakcalis tarafından 5 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bacakcalis

bacakcalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yeniyim aranizda herkese merhaba iyi sabahlar .
    Her sabah 5yumurta aki 1tane sarisi yuz gram peynirle cirpip az tereyaginda tavada tuzsuz pisirip yiyorum .sizce bu sekilde bi skntı olurmu yumurtanin nasıl yenmesi gerektigi konusu hakkinda biraz bilgi almak istiyorum .
    Ha bu arada yag oranim yuzde 9 o yuzden yagli yemekten korkmam fazla geceleri yatarken kuruyemis ve salatalik kombinim vardir mesela .yogurtda olabiliyor .bu arada bi bilgi gecti elime ıhlamur kasları gevsetiyormus kasların gevsemesi daha cabuk dinlenmesi anlaminami gelir??
    Simdiden tesekkurler cevaplarinz icin

2. pumppump

pumppump Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yumurtayı şu şekilde de tüketebilirsin hem karbonhidrat yönünden hem lif yönünden hem de protein yönünden zengin bir öğün tavsiye ederim;
    Arzunuza bağlı örneğin 3 adet yumurtayı yulaf ezmesiyle bi kapta çırp az yağda baharat vesaire ekleyip pişirip yiyin. İçindeki yulaf doyurucu oluyor ve tadı da gelmiyor tavsiye ederim :)

3. bacakcalis

bacakcalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yulafi zaten yiyorum ben kahvaltıda ayriyetten :) hatta iki dolu kaşık armut balı yiyorum köyden gelmis katkisiz armut pekmezi hatta bi dilim ekmekte yiyorum bunlara ilaveten :) yemek konusunda skntım yok mesela lor peynirini kaşıklayarak yerim tereddütsüz :) haslanmis tavuk gogsune biraz kekik pulbiber iyi gidiyo sade yenmiyo yani yutamiyosun :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımında mısın?

5. bacakcalis

bacakcalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hayir neden oyle sordunki? Yag oraniyla derdim yok hacim almaya calisiyorum .sakın bana yulaf yeme demeyin :) yada nedir problem?

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Çok tatsız tuzsuz yiyorsun ondan sordum. Haşlanmış tavuk göğsünü yiyemeyip kekik, biber falan atıyorsun. 5 yumurta akı, 1 tam yiyorsun, tuzsuz, iğrenç yahu. Tavuk göğsünü haşlanmış yiyemiyorsan yağda kavurup ye, but ye, kanat ye. Fırına at nar gibi kızartıp ye. Sanki tek çare tavuk göğsü yemek gibi yazmışsın da tavuk göğsünü haşlayıp yemek yağ yakımında değilsen eziyet gibi bir şey. Kaldı ki yağ yakımında da sevmediğin şekilde yemene gerek yok da, hadi o gün kaloriyi çok kaçırmışsındır, düşük kalorili protein lazımdır, yenir. Kendine eziyet etme. Bulk dönemi şahanedir yahu, neyi nasıl seviyorsan öyle ye gitsin.

Ihlamuru da seviyorsan iç. Teskin edici etkisi vardır ama kas gevşetici almış gibi yapmaz.

Birisine yulaf ye demem için ancak kendisinden nefret etmem lazım :)

Son düzenleme: 5 Ocak 2015
    pumppump ve Created By Loss bunu beğendi.
  7. bacakcalis

bacakcalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İstedigim gibi yemeliyim yani oylemi :)
    Tuzsuz yemiyorum ya tuzdan bahsetmedim hic tuz tabiki kullaniyorum. Bide yulaf yemeyi seviyorum ben yulafin tadi hosuma gidiyor yani .yanlis anladnz galiba yada benmi oyle anladim :) acikcasi kafam cok karışık .yemek secmiyorum ben secmem bu huyumu seviyorum .bogazimada düşkünümdür .
    Üç ana öğün yeterlimidir sizce?
    Bu arada antrenmandan once muz elma mandalina uclusu ve cıkışta avuc dolusu kuru üzüm yiyorum .eve gelince yuz gram lor yarim saat sonra ana öğün yiyorum .dogru beslenmek cok onemli bu sporda onu anladim ben şayet :)

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru beslenmenin önemini anlaman güzel de doğru beslenme tanımını yanlış anlamışsın :) Tuzsuzu şurada yazdığın için yazdım: "Her sabah 5yumurta aki 1tane sarisi yuz gram peynirle cirpip az tereyaginda tavada tuzsuz pisirip yiyorum"
    Şimdi, eğer böyle yemeyi seviyorsan sorun yok, ye. Ama bunun daha sağlıklı veya daha kas yapıcı olduğunu düşündüğün için bu şekilde yiyorsan boşuna sıkıntı çekme. Tavuk göğsü hakkında yazdıklarından ben öyle anladım. Yani sevmediğin, yutamadığın bir yemeği alıp yutulabilecek hale getireceğine neyi seviyorsan onu yemen daha iyi. Tavuk göğsünü daha sağlıklı veya daha bir kas yapıcı diye yemek zorunda hissediyorsan öyle bir durum yok. Ha yok sevdiğin için böyle yiyorsan ok. Ben yanlış anlamışım demektir.

Yulaf konusu şakaydı sadece. Ben nefret ederim yulaftan.

3 ana öğün yeterli ama eğer bulktaysan bu 3 büyük öğün yemen anlamına gelir. Bazıları bunu yapamaz ara öğünlere bölerler. Günlük kalori, protein ve yağ ihtiyacını karşıladığın sürece kaç öğünde yediğin çok önemli değil. Nasıl rahat edersen.

9. bacakcalis

bacakcalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Konu farkli yerlere gidiyo belki ama kafami karistiran bir soruda şu gunluk protein karbonhidrat ve kalori miktarlari .bir cok sitede arastirdim fakat heryerde farkli seyler soyleniyo .2500 3000 kalori almak mumkun tabiki ama bu tavukla olcak is degil .yani diyelim uc buyuk ogun yiyoruz .2500 kalori gerekiyo .her ogunde 800 küsür kalori nasil alinabilir bana biri aciklayabilirmi :)
    Ha bu uc ogunde 500er kalori aliriz diyelim kalan 1000kaloriyide kuruyemis yicez deli gibi oylemi?? :) cok abartili geldi gercekten dogrusu bumu bilmiyorum :)

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Her öğünde 800 kalori nasıl mı alınır? :) Alışınca öyle bir alırsın ki aklın durur. 55 kiloydum bir zamanlar, midem ufacıktı. Şimdi 1000-1200 kalorilik yemekten sonra yemeye devam edesim geliyor da kendimi zor tutuyorum. Tavukla olur ama tavuk göğsüyle zor tabi. Bazen öğle aralarında, benim işyerine yakın tavukçu var, gidip yarım tavuk yiyorum. 1000 kaloriyi çok rahat geçiyor.

11. bacakcalis

bacakcalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Neyse biraz daha arastirmaya devam edeyim ben ogrenilcek cok sey var :) tesekkurler iyi aksamlar :)

Sayfayı Paylaş