Kahvalti yapmadan koşmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HuseyinUykun tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. kill_bill

kill_bill Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yani hiç bi şekilde mantıklı gelmiyo bana zaten ondan öyle yazdım, ne kadar doğru olduğu tartışılır.. zaten buraya yazan pek çok kişi her şeyi araştırarak mı yazıyor, bozmaya çalışacağına fikir verirsen daha insani olurdu..

2. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Sabahlari ac karnina kosuyorum bende fakat bcaa iciyorum kosmadan once sonrasinda ise yumurta-lor Yemen yeterli olur

3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    kill_bill sana mantıklı gelmemesinin sebebi vücut geliştirme yapmandan kaynaklanıyor olabilir vg ile kardiyo zıt şeyler zaten herkes bilirki kardiyo kas kütlesi artışını yavaşlatır herneyse konuya döneyim Sabahları aç karnına koşu yapılabilecek en iyi yağ yakma yöntemidir tabii 45 dk geçmemeli bu aksi halde vücut yağ ve karbonhidrat rezervlerini bırakıp kaslardan yemeye başlıyacaktır zaten bu koşunun sabah aç karnına yapılmasının sebebide budur yoksa sen sabah kalkıp meyve suyu tarzı birşey içip yada ekmek,makarna,bal vb hiç farketmez herhangi birşey tüketip bu koşuyu yaptığında bunun hiçbir faydası olmuyacaktır daha doğrusu sabah kalkmanın bir önemi kalmaz akşam işten çıkınca yada günün herhangi bir vaktinde yap aynı şey boşuna sabah kalkma :D Bu koşunun sabah aç karnına yapılmasının sebebi Yağ Yakımını MAXİMUM seviyeye çıkarmaktır ardından da normal bir kahvaltı yapabilirsin

Mehmetr91 ve kill_bill bunu beğendi.
  4. kill_bill

kill_bill Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Düzgün açıklamanız için teşekkür ederim

5. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar koşun sabah öğlen akşam farketmez imkanınız varsa koşun koşmak güzeldir sabahları bakıyorumda koşu yollarında babam yaşında amcalar koşuyo o yaşlara gelice inşallah bende böyle koşabilirim diyorum kendi kendime ve mutlaka faydası oluyo bunuda hissttiriyo zaten gün içinde

6. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    konuyu saptırmak istemem fakat bahsetmedende edemiyeceğim çok haklısın koşu parkurları olsun stad lar olsun park lar olsun buralarda hep 50-70 yaşında insanlar yürüyor koşuyor bunları görmek bir yandan insanı mutlu ederken genç kesim in spordan bi haber olması da ayrı üzüyor

7. kill_bill

kill_bill Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Çok haklısnız kondüsyonu bozmadan düzenli koşmak için çabalamak en doğrusu benim de sabit bi tur sayım var yaklaşık 50 dk sürüyor onu kendimle yarışarak sürekli kısaltmaya çalışıp koşmaya çabalıyorum böyle gidersek 70 de de koşarız inşallah :)

8. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    bu işin net rutini nedir peki? doğrudan yataktan kalktıktan sonra çıkıp koşmak mı? yoksa ne bileyim 1 bardak su içip çıkmak yada 2-3 amino asit alıp çıkmak mıdır? kas kaybını önlemek adına..
    ayrıca koşu biter bitmez hemen ardından kahvaltı yapılmalı mıdır?

9. KadıköyTank

KadıköyTank Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Kadıköy
    Cardio antrenmanları özellikle aç karna yapılmalı ve en ideal saatler sabah 6-8 arasındadır. Bu saatlerde yapacağınız cardio antrenmanlarında en yüksek verimi alacaksınız,
    Uzun süreli cardio antrenmanlarında vücut için etkili verim alabileceğiniz gibi gerektiği şekilde beslenme yapmazsak kas dokularımızda tahribata yol açacaktır, bundan kurtulmak için az önce bahsettiğimiz gibi çok sağlam bir bol proteinli kahvaltı kesinlikle şart ama dediğim gibi aç karna cardio yapmak her zaman daha fazla yağ yakımı demektir :)

Sayfayı Paylaş