Kahvaltıda haşlanmış yumurta yiyemeyenler

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve 3duLa tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çoğunuza saçma gelebilir fakat bana göre olumlu bir sonuç normal haşlanmış yumurtayı hiç yiyemiyorum 2-3 tane anca böyle 5 tane rahat yiyebiliyorum. Arkadaşımda 2 tane yiyorum sen nasıl 5 tane yiyosun diyordu onada önerdim 4 tane yiyebiliyor :)

Malzemeler:
    5 Haşlanmış yumurta (4 tane ak + 1 tane tam)
    İsteğe göre tat vermesi amacıyla küp şeklinde ufak ufak doğranmış salam (Benim tercihim :D)

Yanında yulaf + peynir + domates kısaca kahvaltılık yerseniz kahvaltı öğününüzü tamamlamış olursunuz (Ben öyle yapıyorum).

Hazırlanışı:
    4 tane yumurtanın akını ayırıyoruz bunları bıçak yardımıyla kesiyoruz küp şeklinde olsun 8 e falan bölün.
    Daha sonra 1 tane yumurtayı tam olarak aynı şekilde kesip hepsini bir tabağa - kaseye koyuyoruz.
    İsteğe göre 2 dilim salam ufak ufak doğrayıp içine atabiliriz.(İğrenç gelebilir ama iyi tat veriyor :D)
    Daha sonra kaşık yardımıyla karıştırıyoruz ve yine kaşıkla yiyoruz.

Ben ortalama 6-7 dk da bitiriyorum. Böyle ufak ufak olup kaşıkla yiyince daha rahat yenebiliyor.

Besin değerleri:
    4 yumurta akı yaklaşık 14 gr protein - 1.2 gr karbonhidrat - 0 gr yağ
    1 tam yumurta yaklaşık 6,50 gr protein - 0.6 gr karbonhidrat - 5 gr yağ
    Toplamda: 20.50 gr protein - 1.8 gr karbonhidrat - 5 gr yağ

Kendi taktiğimdir dediğim gibi çoğu kişiye göre saçma gelebilir ama bence ideal özellikle yeni başlayıp yiyemeyenler için :)
    Eleştirilere açığım tabiki herkese doğru gelicek diye birşey yok :)

L0ttx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş