kahvaltıda cicibebe yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve infoguner tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kahvaltıda light sütle birlikte şeker ilave edilmeden yenilen cicibebenin faydası olurmuu protein amaçlı ?
    tşk.

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kisisel olarak bebek besinlerini tavsiye etmiyorum. cocuklarin o yasta yaga ihtiyaclari yetiskinlerden fazla bu nedenle yag agirlikli oluyor besinler. kilo alimi amacli olabilir tabi.

infoguner bunu beğendi.
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Cicibebeyi gunluk beslenme rutininize eklemenizi tavsiye etmiyorum ben de. Ara sira degisiklik amacli yenebilir ama her sabah kahvaltisin olmazsa olmazi cici bebe degil, yulaftir (ya da tam bugday ekmegi).

infoguner bunu beğendi.
  4. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    tşk.bilgiler için,piyasada satılan yulaflı bisküvileri mama(yine yagsız sütle karıştırıp) şeklinde yememizin protein açısından bir faydasını görebilirmiyiz ?

@cannabis; tşk.bilgi için

p.s: sabah 6 da kalkıyorum ve servise yetişmem için 30 dakkalık bir sürem var, o yüzden işi seriden alıp sıkı beslenmem lazım,dışarda satılan börek,poğça tarzı şeylere haz etmiyorum.
    kahvaltıda tek ögünümde mama degil tabiki,peynir,haşlanmış yumurta ve portakalda mevcut

Son düzenleme: 15 Nisan 2009
  5. sercio

sercio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyem.unlu mamülleri hayatinizdan çikarin

infoguner bunu beğendi.
  6. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    ok.ozaman kahvaltı şekline yeni ögün koymam gerekicek.

7. sercio

sercio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sabah protein öğlen karbonhidrat protein akşam full protein tüketin bence. aralardada fındık fıstık tüketin.

8. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    sabah sırf protein olmaz! vücut bütün gece aç kalıyor. deli gibi enerji ihtiyacıyla uyanıyorsunuz..

sabah kahvaltıda yiyeceğiniz karbonhidrat ve hemen spor sonrası tüketeceğiniz karbonhidrat bünyede yağ olarak depolanmaz diye biliyorum ben.

yinede kahvaltıda çok fazla basit karbonhidrat almaktan kaçının, benim tavsiyem kahvaltı için tam buğday ekmeğinin üzerine kalınca fıstık ezmesi sürüp mideye indirmek. hem protein bakmımından hem de kompleks karbonhidrat bakımındna zengin.

9. sercio

sercio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    kaliteli kas yapmak için sabah protein şart.ayrıca karbonhidrat her türlü yağ yapar.hemde ekmek üstüne şööle yağlı ballı fıstık ezmesi öğleye kadar enerji verir. sonra off olursunuz. ekmeğin tam buğdaylısı işlenmişi olmaz. ekmek ekmektir. biri biraz daha tok tutar okadar. unu şekeri kesin çıkarın hayatınızdan.

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ketojenik diyet yapmıyorsanız sabah kahvaltıda karb şart gibi birşey. un şeker bodyciye yaramaz ama tam buğday ekmeği sabah için idealdir.

11. sercio

sercio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman arkadaşıma tavsiyem tam buydağ UN undan yapılmış cicibebe yesin.Kolay gelsin

12. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    neyin tartışmasını yapıyoruz? vücut geliştirme kişisel bir spor. antreman programları kişiye özel olması gerektiği gibi beslenme programları da kişiye özeldir.

belki arkadaş ektomorf bir yapıya sahip ve zor hacim alan yağ tutmayan bir bünyesi var. zira arkadaşın vücut kitle indeksi hakkında en ufak bir fikrmiz yok.

kahvaltıda cici bebe yemeyi düşündüğüne göre muhetmelen kilo almaya çalışan bir arkadaş,
    biz gidip bu adama "aman bodyci adam yağ şeker un karbonhidrat yemez protein ye sen koçum" dersek..

zaten hacim sorunu olan ve kas inşasında zorlanan bu arkadaşın 'somali belediye spor vücut geliştirme kompleksi' bünyesinde ki standartlara sahip bir vücuda sahip olmasını sağlarız. (avatarımdan hallice olur)

ayrıca kas inşası için karbonhidrat ve yağ en az protein kadar önemlidir oranları kişiden kişiye değişir..

Sersem1690, bravehearts ve vandamme bunu beğendi.
  13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    son cumlede dedıgını merak edıyordum bende mesela sadece saf 150gr proteın almak mı daa ıyıdır dırek kas artırma acısından yoksa yıne saf 150gr proteın artı bı mıktar karbo mu:confused:Bunu normal yapıda bır kısı ıcın soruyorum ne yag almaya cok musaıt nede tam defıne bı kısı ıcın..

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    tabi ki protein + karb. protein sentezi için enerjiye ihtiyacın var. Ayrıca aminoasiti hücre içine taşımak için de insüline.

Azi ve umur35 bunu beğendi.
  15. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    ''Ekmeğin tam buğdaylısı işlenmişi olmaz. ekmek ekmektir. biri biraz daha tok tutar okadar.'' denmiş te,katılmıyorum buna. işte zaten kendiniz demişsiniz,esmer ekmeğin beyaz undan yapılmış ekmeklere göre daha tok tutmasının sebebi esmer undan yapılmış ekmeklerin kana geç karışmasından kaynaklanıyo. '' ekmek üstüne şööle yağlı ballı fıstık ezmesi öğleye kadar enerji verir. sonra off olursunuz.'' sözünüze ise,bu ekmekten kastınız beyaz undan yapılan ekmek ise tamamen katılıyorum ve ben de sizin gibi şeker ile beyaz unu,margarini tereyağını trans yağları,tüm doymuş yağları hayatımızdan tamamen çıkarmamız gerektiğini savunuyorum. hepsi kolesterolü yükselten,kalp krizi riskini artıran şeyler.Yediğimiz şeylerin sadece dış görünüşümüzü değil,iç organlarımızı da etkilediğini unutmayalım.örneğin unlu şekerli besinler tüketen sağlıksız beslenen insanlarda kilo sadece göbeğe kalçalara gitmekle kalmıyo, aynı zamanda kalbin üstünü de kaplıyo bu yağlar.sonra kolesteroldü şekerdi derken kalp krizleri oluyo.önce baypas ameliyatları ile tıkanan damarların açılmaya çalışılması, sonra olmazsa kalbe siten takılması ve 1-2 sene içinde de ölüm... kalbe siten takıldıktan sonra hasta en fazla 2 sene yaşayabilirmiş ve çevremde de birkaç kişi bu yüzden vefat etti. Cicibebeye gelince, bisküvilerin hepsinde şeker un yağ bolca olduğu için hiç tavsiye etmem. beyaz(rafine edilmiş,işlenmiş) şeker ile beyaz un'un çabucak yağa dönüşmesini bir kenara bırakalım, bunların başka bir sürü zararı var.google'a Saf Şekerin Zararları yazarsanız, sarı bir başlık olucak okumanızı öneririm. Ayrıca bu cicibebe bisküvisinde hidrojene edilmiş bitkisel yağ var. içeriğinde hidrojene bitkisel yağ yazan hiçbir ürünü almayın derim çünkü bu hidrojene yağ dedikleri dondurulmuş margarinmiş ve hidrojene edilen yağlarda trans yağ asitleri de oluşurmuş. margarinin kalp krizi riskini artırdığını herkes söylüyo zaten. Hem beden hem de manevi olarak ahireti unutmadan sağlıklı dengeli yaşayalım ve ölümümüz acısız güzel bir ölüm olsun inşallah.Bize emanet olarak verilen bu eşsiz bedenimize zarar vererek yaşamayalım

16. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    @vandamme
    Yazdığın yazıları takip ediyorum gerçekten güzel yazıyorsun ama yazdıklarını paragraflara bölsen nasıl olur?Böyle yazınca bir sayfa dolusu yazı oluyor ve inan okumakta sıkılıyor insan.Okuyacağı varsada geçiyor.Belki konu dışı oldu ama yazdıklarının daha anlaşılır olması için söylüyorum.Yanlış anlama.:)

Azi, DuE ve vandamme bunu beğendi.
  17. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    1.80civarında ve 78 kilodayım, amacım yağlanmamak daha define gözükmek, bilgi istememin nedeni küçüklüümden beri cicibebenin protein içerikli bir besin oldunu düşünmemdi en azından böyle söylemişlerdi ve araştırmasınıda yapmamıştım,ayrıca söylediğim gibi kısıtlı vaktim olduğu için seri olarak alabilceğim bir besin gerekliydi.
    bu sporda beslenmenin önemi birçok kez vurgulanıyor ve bende nekadar önemli olduğunun ve dikkat etmemin farkındayım.verdiğiniz bilgiler için tşkkürler.
    bugün bir ark.ım tavsiye etti nestlenin yulaflı nesfiti varmış, mısır gevreği gibi sütle karıştırılıp yeniliyomuş,onu yememi tavsiye etti. sizin düşünceniz nedir ?

18. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle bitkisel proteinler, yapısal olarak hayvansal proteinlerden farklı oldukları için kas yapımı açısından yeterli olmadığı belirtiliyor. Yani vg ile uğraşan kişiler açısından kilo başına 1.5-2 gr alınması gereken protein tavuk eti, ton balığı, peynir, yumurta gibi kaynaklardan sağlanmalı. Bunun dışında sabah kahvaltıda normal olarak beslenmeni tavsiye ederim. Kahvaltı bu şekilde geçiştirilecek bir öğün olmamalı. Zamanım kısıtlı demişsin gerçi ancak peynir, yumurta gibi besinlerle yapacağın kahvaltı protein ihtiyacını karşılamanda faydalı olacaktır.

infoguner bunu beğendi.
  19. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    peynir ve yumurta ztn olmassa olmazım,hatta yanına haşlanmış patates bile ekliyorum portakalla birlikte. daha fazla yemek için ben cicibebe veyahut diger gıdaları eklemenin peşindeim.
    aşagıdaki resimde yer alan ürünün herhangi bir negatif ve pozitif etkisi olabilirmi ?

http://www.etigrup.com/urunler/saglik_lifalif_yulafezmesi.asp

20. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Yulaf ezmesi zaten görüldüğü üzere düşük yağ oranı ve yüksek karbonhidrat oranı ile bb için uygun bir yiyecektir. Başka forumlarda okumuştum faydası yüksek. Tabii müsli veya meyvalı olan değil sade olanı. İlle meyve gerekirse taze meyve doğramak daha sağlıklıklıdır.

Sayfayı Paylaş