kahvaltı yerine whey mi gainer mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve KuKuLeTa tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar benim sorunum sabahları kahvaltı yapamamak sabah kalkınca acayip iştahsız oluyorum birkaç kere zorla yemeyi denedim ama onlarıda çıkardım bünye kabul etmiyor. Bende diyorum ki madem bişiler yiyemiyorum bişiler içerim ama sabah whey mi gainermi daha mantıklı olur yardımınıza ihtiyacım var. 1.76 boyunda 71 kiloyum spora uzun bir ara verdikten sonra 5 aydır tekrar düzenli olarak spora devam ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    bir sekilde alıştır kendini cünkü bir sporcu için günün en önemli ögünü nerdeyse kahvaltı bunu bence supplement'larla pas geçme...

3. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    24 yaşındayım ve kalktıktan 2- 2,5 saat geçmeden bişiler yiyebildiğimi hatırlamıyorum spora başladıktan sonra denedim ama midem kabul etmiyor.

4. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    kahvaltının, daha dogrusu dogal yollardan alınan besinleirn yerini ne whey nede gainer doldurabilir kahvaltısız olmaz anlicagın

5. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    hiçbir supplementin hiçbir öğünün yerini tutmayacağını bende biliyorum ancak benim o saatlerde öğünüm yok yani boşluk bu yıllardır böyle

6. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanla vücut kabul etmeyi öğrenecektir merak etme, 1 lokma 2 lokma, yarım sandvic falan derken bir süre sonra en azından 100 gr lor peynirli sandvic yer düzeye gelirsin. Vücudumuz her koşula çabuk adapte olarak çalışır, örneğin ben öğleden sonraki ara öğüne alışamamıştım, çok zorlayarak yiyordum ki ton balığı yiyordum midem dağılıyordu, birkaç ay sonra o ton balığına küçük peynirli sandvic ekledim is yerinde, şu an ton+sandvic+findik fistik gidiyorum ki aksatmak zorunda kaldım birkaç kez toplantı gibi sebeplerle, o saatte nasıl acıktığımı daha önceden anlatsalar inanmazdım.

Ha bir de şu var, sabah uyanıp birşey yemeden whey/gainer içersen bağırsakların sana yanlış bir iş yaptığını gün içinde anlatır :) .

KuKuLeTa bunu beğendi.
  7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Blender'in icine sut + muz (cilek artik evde ne meyve varsa) + bir olcu whey + biraz bal + ve bir (alisinca iki) olcu yulaf koy, karisitir ve afiyetle ic. Hem istedigin gibi sivi bir seyler tuketmis olacaksin hem de ihtiyacin olan besinlerin buyuk bir kismini almis olacaksin.

zigbog, SEZER YZL ve KuKuLeTa bunu beğendi.
  8. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    aneximandros un dediği mantıklı bunu yapabilirsin birde nestle nin yulaf ezmelerini düşün onlarda sabah kolay yeniyor sütle karıştırır yersin.

9. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    hmm sanırım ilk önce medy44 ün dediği gibi ufak ufak bişiler yemeye çalışıcam baktım yiyemezsemde aneximandros un dediği karışımı denerim illaki birinden birini tuttururum spor yapmadığım zaman problem değildide bu kahvaltı işi sporla beraber vazgeçilmez bişi

10. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    bence herşey beyinde bitiyor bende bir ara kahvaltı yapamazdım hiç hemde kuscak gibi olurdum koklasam o sıralar mecburen çok sevdiğim işkembe ye başvurdum =) sonralardan kendimi şartlandırdım yiycem diye tereyağlı köy yumurtası yicem şu gün bu gün diye kafamda kura kura şuanda en güzel öğünüm kahvaltım =) beyinde bitiyor iş yapıcam demelisin.

11. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bende kalkarkalmaz kahvaltı yapamam ama ben ıyı bır yol buldum saatımı kalkmamdan 1 saat onceye kuruyorum ve kalkar kalmaz 1 olcu proteın tozu--yarım muz--400ml su--25gr dekstroz --1 kasıkta fıstık ezmesını blenderden gecırıyorum ve ıcıyorum 1-1.5 saat sonrada asıl kahvaltımı yapıyorum bu zamana kadar hem yemek yıcek duruma gelıyorum hemde sahbakı sekerı ve proteınıde carcabuk almıs oluyorum

Son düzenleme: 4 Eylül 2009
  12. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    KuKuLeTa ısrarla sabahları bir şey yiyemediğini söylemesine rağmen, aynı derecede ısrarla ona bir şeyler yemesini söylemek sanırım bir işe yaramıyor, çok büyük olasılıkla doğal gıdalarla yapılan bir kahvaltının önemini o da bizim gibi biliyor, bu yüzden durmadan aynı tavsiyeyi vermek gereksiz.

Kesinlikle hiç bir şey yiyemiyorsan bu durumda tavsiyem her ikisinden de tüketmen, çünkü hem protein hem karbonhidrat hem de bir miktar yağa ihtiyacın var, bunun değerlerini de, yani hangisinden ne kadar kullanacağını senin antrenman şiddetin, ulaşmak istediğin amacın ve kilon belirleyecek.

13. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    bende kalkar kalmaz bişeyler yiyemiyorum.
    ama daha öncede söylendiği gibi kahvaltının alternatifi olmaz.

sen sabah kalkar kalkmaz bol su ile whey proteinini al (1 ölçek whey + yarım ölçek gainer da olabilir) ama 1-1,5 saat sonra düzgün kahvaltını yapmaya bak.

zaten 2 saat sonra yiyebildiğini söylemişsin...

14. tolgahan aka

tolgahan aka Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    para babası
    Yer:
    antalya
    Adam ne soruyor siz ne cevap veriyorsunuz kardeşşim adam yiyemiyorum diyorsa yiyemiyordur gainer mi whey mi diyor bunu cevapla yok yemezsen olmaz yok yemelisin yok beyinde bitiyor Allah Allah size ne Whey al kalkar kalkmaz kardeşim 1-2 saat sonrada yemeğine devam edebilirsin

15. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Sen çok yanlış gelmişin

16. tolgahan aka

tolgahan aka Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    para babası
    Yer:
    antalya
    aynı Yoldan yol al o vakit

17. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Boş konuşma hortlatma hadi git iki dumbbell kaldır

18. tolgahan aka

tolgahan aka Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    para babası
    Yer:
    antalya
    Ne güzel dedin :) ' Senin için bodybuilding iki dumbell kaldırma benim için ise seçeneklere bile koyulmayacak kadar değerli bir yaşam tarzı güzelim '

19. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Benim vereceğim cevaplardan bazılarını diğer üyeler vermiş zaten.
    Ben olsam, madem 2 seçeneğim var kesinlikle GAINER kullanırdım.
    Neden diye sorarsanız, vücut uyanır uyanmaz yakıt olarak karbonhidrat arar. Eğer sadece protein tüketirsen, zaten vücut onu direkt olarak kaslara göndermeyecek. Enerji açığını kapatmak için proteinleri de glikoza çevirecek. Yani protein asıl görevini tam anlamıyla yapamamış olacak.
    Ama GAINER tüketirsen içeriğindeki karbonhidratla insülin yükselecek ve yıkım denen katabolik durumdan çıkılmış olacak, içeriğindeki proteinler de kas inşası için görev alacaktır.
    Ayrıca günlük kalori miktarının yarısından fazlasını gündüz karşılaman daha faydalı olacağından, sabah yani günün ilk öğünü olan kahvaltıda en yüksek kaloride beslenmek açısından WHEY proteinden daha iyi bir kalori getirisi olacaktır. Kolay gelsin.
    Edit: Bu konu benden daha eskiymiş, yeni farkettim. Cevabım aynı ikileme düşenlere faydalı olabilir.

20. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Sorunumu aşalı çok oldu arkadaşlar. Yinede cvplarınız için teşekkürler. :)

Sayfayı Paylaş