Kahvaltı yapamıyorum ve beslenme düzenim bozuk...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mert96 tarafından 8 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mert96

Mert96 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eyüp
    1,70 boyunda 85 kiloda ve 17 yaşında bir gencim. Gördüğünüz üzere fazla kiloluyum belki de obez. Lise 3 öğrencisiyim ve okulum evime uzak . Bu yüzden sabah 6 da kalkıp 6.30 gibi evden çıkıyorum. Kahvaltı yapamıyorum zamanım yetmiyor. Okula yemek götürürsem hemen bazı arkadaşlarım dalga geçmeye diyet mi yapıyorsun diye sormaya başlıyorlar. Ben de açıkcası bu yüzden yemek götürmüyorum fast food a abanıyorum. Öğlen 12 ye kadar bir elma yiyiyorum. Öğlen kantinden bir şeyler alıyorum Sonra bir de akşam yemeği yiyiyorum Sizce yemek düzenimi nasıl düzeltebilirim?

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Başkaları ne der düşüncesini bırakmadığın sürece birşey yapamazsın ayıp mı diyet yapmak? Kahvaltı olayı için de 15 dk erken kalkarsan sorunun çözülür.

WadeFB bunu beğendi.
  3. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Kahvaltını akşamdan hazırla ( mesela yulaf ezmesi sütle beraber)
    Sabah kahvaltı yapmadığın için öğlen kalorisi yüksek abur cuburlara yükleniyorsun.
    Sabah evden ayrılırken cebine badem,fındık koy arada ye.
    Öğlen kalorisi nispeten daha düşük idarelik birşeyler ye.
    Akşam bol proteinli bir öğün yap.

Zayıflamak için aldıgın kalori harcadıgından az olmalıdır.Bunu da günlük aktivite,spor süresi vs degişkenlere göre kendin yapmalısın ama aşırıya kaçmamak lazım.

4. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Bi yerden sonra yiyemiyorum tadını beğenmiyorum gibi konuları es geçmeyi öğrenmen gerek

5. Mert96

Mert96 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eyüp
    Açıkçası asıl yapamadığım şey belirli bir beslenme planı oturtmak. Bu konudaki en büyük sıkıntılarımdan biri kahvaltı diğeri de öğle yemeği. Kahvaltıyı akşamdan hazırlama fikri güzel amaa bir sorum var. Her gün aynı kahvaltı mı yani tek seçeneğim yulaf ezmesi mi ? Başka örnek verirseniz sevinirim.Tamam öğle yemeğini evden götüreyim desem tavuk mu götüreyim?

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

* Kahvaltı yapmak zorunda değilsin, yeter ki gün sonunda toplam olarak ihtiyacın/gerektiği kadar beslen. Özellikle kahvaltı yapmak istiyor ve yapamıyorsan o zaman erken kalkacaksın. Senin durumunda ben olsam uykuma kıymazdım.

* Arkadaşlarından gelen yorumlara kulağını kapatacaksın. Ben askerdeyken kaşar peyniriyle ve kahveyle nöbet tutardım. Benim ciddi olduğumu gördükleri için üsteğmen bile imrenirdi bana. thums:

Sayfayı Paylaş