Kahvaltı, yürüyüş, kas ... ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dmtria tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önceki birkaç konuda da belirtmiştim uzun spor geçmişimden kaynaklanan bacaklarımdaki kas kütlelerinden rahatsızım. Ama her sabah da okula gidiyorum yürüyüşlük en az 20 dakika.

Bildiğim kadarıyla yemekten hemen sonra yapılan spor kas kütlesine neden oluyor.. Aç yapılınca da kas kütlesinden kayıp oluyor (ki benim istediğim bu.)

Ben sabah kahvaltı yapıp hemen çıkmak zorunda oluyorum, yürüyünce ve üstüne sınıfa 3 kat upuzun merdivenleri çıkınca doğal olarak bacak kaslarıma zararı oluyor okul başladığından beri daha da çirkinleştiler..

Ne yapmam gerek? Diyorum ki sabah kahvaltı yapmadan çıksam, böylece yürüyüş ve merdivenin de zararı olmaz, çünkü kas oluşumu sağlayacak bir besin almamış olurum.. Yaklaşık 2 saat sonra da protein içeren yağsız şeyler yerim.. Haşlanmış tavuk, salata gibi.. Uygun mudur sizce işe yarar mı? :/

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    forumda yapacağın ufak bir arama ve araştırmayla söylediklerinin ne kadar bilinçsizce ve fikirlerinin ne kadar yanlış olduğunu göreceksin...

dishiwelet bunu beğendi.
  3. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    forumu zaman buldukça okuyorum zaten, bir fikir veremez misiniz?
    amacım için karbonhidratı en aza indirmem gerektiği söylendi, kahvaltıda ekmek tüketsem karbonhidrat olacak hemen ardından yürüyüş.. o zaman ne yemek gerekiyor kahvaltıda, sadece yağsız sütlü kahve içsem, ya da domates suyu, veya yalnızca elma... v.s.
    böyle bir öneri istiyorum sadece

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Önemli olan günlük aldığın kaloridir, spordan, hareketten öncesi-sonrası o kadar önemli değil. Aldığın toplam kalori, harcadığından azsa kilo verirsin.

dishiwelet bunu beğendi.
  5. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Katılıyorum arkadaş en gerekli cevabı vermiş :) hiç bişey yapma düşünme normal hayatına devamet birşeyini değiştirme kendi halinde gitsin :)

6. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki teşekkürler
    doğru, düşündükçe daha da sarpa sarıyor :~)

Son düzenleme: 22 Şubat 2012
  7. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    valla iyi güldüm :D ben yemek yiyim sonra 2 merdiven cıkıyım direk bacak kası yaparım ozaman :D okadar kolaydı ya

Sayfayı Paylaş