kahvaltı sonrası antrenman yapılır mı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    bi yerde 'ağırlık antrenmanı kahvaltıdan sonra yapılmamalıdır, antrenman öncesi en az 2 ana öğün yapılmış olmalıdır çünkü tüm gece vücut besinsiz kaldığı için kahvaltıda alınan karbonhidratı vücut direkt kullanmaya başlar ve 2saat sonraki ağırlık antrenmanlarında kaslar için yeterli enerji tedarik edilemez' gibi bi şey okumuştum bunun doğruluk payı nedir? kahvaltıdan 2saat sonra falan antrenman yapsak nasıl olur yani?

2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Avrupada çoğu sporcu sporunu sabah yapıyor bunu nasıl acıklayacaklar? ornek vermek gerekirse kenzo karagöz okudugu donemlerde sabah 6 dda spor salonuna gidip spor yapııp ordan okula gidiyordu kendisi söyledi. Bunuda göz önüne aldıgımız zaman simdi ikindi ya da aksam vvakti spor yapamıyor isen sabah yapabilirsin. Hiç yapmamaktan iyidir degil mi ? sabah 1 saat arayla ıkı ogün ye kalıtelı ye 2 saat sonra sporunu yap. Herşeye de kulak asma vücudunu tanı.

3. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    öğle yemeğinden sonra akşam üstü 5 gibi antrenman yapma imkanım da var ama o saatlerde salon çok dolu oluyo şimdiye kadar hep 5gibi gittim.ağırlık çalışan tek bayan olduğum için de biraz çekince oluyo bende.sabah daha sakin oluyo salon o yüzden sorayım dedim.kahvaltıda normalde 2 yumurta ve yulaf ezmesi+ süt+muz tüketiyorum.antrenman yapcaksam kahvaltıdaki karbo miktarını artırmalı mıyım

4. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Yulaf miktari onemli.az geliyorsa antrmn da.zaten belli eder kendni karb eksikligi.

Bende ilk ogunumu yumurta dmts salatalik tarzi yiyip 2 saat sonra yulaf+sut+muz tuketip 1bucuk saat civari sonrada ant yapmaya gdyrm.

Yulaf yemedigim yani karb almayip yumurta yiyip sabah erken gittigimde oldu.acikcasi ant sonlarina dogru ciddi yoruluyordum
    Son hareketi yapacak derman kalmamisti.

escapist92 bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Antremanı ne zaman yaptığının bir önemi yok ,önemli olan antremandan en az 2-3 saat önce yemeğini yemiş olman,aç karna sabah bişey yemeden antreman yapılır hemde çok güzel olur,fakat yemeğin hemen ardından sindirim devam ettiği için,antremanda vücut yeterli kan ı kaslara pompalayamayacağı için,sindirimin bitmiş olması antremanın randımanı açısından önemlidir.Bu sebepten boş mideyle antreman yap fakat dolu mideyle yapma,yoksa hangi saatte antreman yaptığının bir önemi yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Ağustos 2014 ---

Son düzenleme: 16 Ağustos 2014
    escapist92 bunu beğendi.
  6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    yemekten 2 buçuk saat sonra antrenmana gidiyorum ben ama yemekten 4-5saat sonra yapılan antrenmanda güçsüz düşersiniz falan deniyo doğru değil o zaman bu bilgi?

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yok öyle bişiy,tamamen piskolojik,yemek yedim çok basarım olayı,çok büyük fark olmucaktır.ben genelde sabah açkarna yapıyorum misal,kaç saat önce yemişim en son sen düşün,yarım elma yiyip gidiyorum antremana.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Ağustos 2014 ---
    Ama senin imkanın varsa yemeğini ye 2-3 saat sonra yap antremanını ama 5 ssaatnsonrada yap bişi olmaz

escapist92 bunu beğendi.
  8. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Yemekten sonra bu süre 5 saati aşarsa yediğin yemeğin faydası azalacaktır. Kaliteli karb. ve protein alımından en az 2 saat sonra spor yapabilirsin saat hiç farketmez.Ama 5-6 ssaati de geçirme aclık hissedersin antrenmandan verim alamayabilirsin.

escapist92 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş