Kahvaltı da kusuyorum beslenme şeklim mi yanlış ??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Woul tarafından 11 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Woul

Woul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar kahvaltı da her gün neredeyse kusarım.Bıktım artık.Boyum 1.70 kilo 60 9 aydır çalışıyorum.
    Sabah Kahvaltım : 3 YUMURTA BEYAZI ( BİR SARISI) KIRMA OLARAK YİYORUM.
    YULAF EZMESİ 1 BARDAK 2 MUZLA EZİLMİŞ ŞEKİLDE ( 2 POĞAÇA DA OLABİLİYOR BAZEN YULAF YERİNE )
    BAL,PEKMEZ,REÇEL,SALATALIK,PEYNİR VS
    İŞTE BU ŞEKİLDE ARKADAŞLAR VÜCUDUM MU KALDIRMIYOR ANLAMIYORUM HEP KUSUYORUM SABAHLARI

2. kralpasa

kralpasa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    Aslında yediklerin çok değil ideal ama bünye meselesi kahvaltıyı da 2 öğün tüketerek yiyebilirsin mesela yulafı ye 1 saat sonra yumurtayı ye tabi bir allerji testi de yaptırabilirsin bunların içinde alerjin olabilecek bir gıda olabilir bazen alerjik belirtiler kusma ile de olabiliyor önceliğin bir doktora görünmek olsun yok bir şey çıkmazsa dediğim gibi yapabilirsin

3. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yediklerinde bir sorun yok. Ben 3 katını yiyorum hiç sorun olmuyor.

4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    30 yaşına kadar hiç kahvaltı yapmadım, 1 sene senin dediğin gibi zorla yedim , kusma olmadı ama ona yakın birşey olan reflü yaptı. 1+2 senedir hergün yapıyorum, sağlığım düzeldi, midem alıştı artık

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yulaf ve yumurta beyazını seviyor musun bilmiyorum da bence bunlar iğrençtir. Sevdiğin bir şeyler yiyerek kahvaltı yapmaya alışmayı dene. Bunları yesem ben de kusarım.

6. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Bende ilk defa bugün yulaf ezmesi yedim.Tadı gerçekten kötü.Hatta bu sporda beni en çok zorlayan şey kahvaltı kısmı.Yumurta sarısı,lor peynir,yulaf ezmesi üçünüde sevmiyorum ama yapıcak bir şey yok sanırım.Geçen gün burnuma mandal takıp kahvaltı yapmıştım.Biraz daha iyi gibiydi.

7. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Bal,pekmez,reçel,muz bunların hepsini karıştırınca midene ağır geliyor olabilir,şuan okuyunca bile bana ağır geldi.(ki ben çok pisboğaz birisiyimdir) çok fazla besini ayrı ayrı bir arada yemeye çalışmakta ağır geliyor olabilir kimisinin midesi almaz....

Yulafı yemenin en kolay yolu omlet yapmak. Tarif:Yumurtaları bir kaba kır ve çırp,sonra yulafı ekle tekrar çırp ve az yağlı tavaya dök pişir.O omleti yerken hem yumurta hem de yulaf yediğini çok fazla hissetmezsin hele baharat atarsan daha iyi olur.

Ayrıca bu omleti iyice pişirirsen kuru olur bu şekilde mideni bulandırmaz ve sindirimi de uzun sürer.

Hatta ben kışın söyle yaparım,yumurta+yulaf+ezilmiş muz+bal karıştırıp(veya balı sonradan üstüne koyarım) direkt omlet yaparım,hepsini bir kerede kuru ve lezzetli bir şekilde yemiş olurum,hem pratik hem de mideyi pek rahatsız etmeyen bir kahvaltı.Ancak diyet döneminde yenilmez :D

Not:Poğaça yeme,poğaça çok ama çok gereksiz poğaça yiyeceğine 1 muz daha al onu ye veya hiç yeme.

8. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah kahvaltıda yulaf,süt ve muzu mikserle karıştırıp içsek nasıl olur ? Muzun tadı yulafı bastırır mı ?

9. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Muzun tadı yulafı bastırabilir de yine sulu veya böyle mama gibi olacağı için mideni kaldırabilir,pişince farklı oluyor.

10. Woul

Woul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Beyler çözümü buldum sonunda. Amino Asit aldım her sabah 4 tane atıyorum kapsül şeklinde. O yumurtadan alamadığım ihtiyacı karşılıyor.Yine normal kahvaltımı yapıyorum.
    Çökelek,Bal,Zeytin,Ekmek 1 saat sonra da yulafı tüketiyorum sütle karıştırıp.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Aminoasit alınca yumurtanın yerini tuttuğunu zannediyosan yanlış taraftasin

ujohnz bunu beğendi.
  12. Woul

Woul Üye

Beğenileri:
    1