Kahvaltı ögünü süt?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kujokujo1 tarafından 5 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar aklıma takılan bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim bilgisi olan arkadaşlar yönlendirirse çok memnun olurum.
    Öncelikle kahvaltımı anlatayım
    -100-150gram yulaf ezmesi yarım yağlı 300-400ml süt ile tüketiyorum (meyveli lifalif ve bitter parçacıklı lifalifi karıştırıyorum içerisine 1-2 yemek kaşığı pekmez,1tatlı kaşığı bal,1yemek kaşığı ögütülmüş keten tohumu ekliyorum)
    -4 adet yumurta(2tam 2beyaz)
    -100gram kadar beyaz peynir
    -1 bardak yeşil çay
    Şimdi sabah kalktığımızda vücut 8saatlik bir uykudan uyandıgı için mide boş glikojen depoları boş durumda diye okudum bir çok vg ci kalkar kalkmaz kas yıkımını önlemek için whey protein tüketiyor ben hiçbir suplement takviyesi kullanmıyorum.benim gibi olan biri en hızlı şekilde depoları doldurması proteini kaslara ulaştırması için ne tüketmelidir pekmez bal glisemik indeksi yüksek oldugu için tüketiyorum sabahları glikojen depolarını hızlı bir şekilde doldurması için fakat kafama takılan nokta süt,süt kazein olarak geçiyor genelde gece yatarken önerenler cogunlukta sabah tükettigim yulaf olsun yumurta olsun bunlara engel olurmu sindirimi yavaşlattığı için yani sizce sütü kullanmaya devam etmelimiyim yoksa yulafı farklı yollarlamı tüketmeliyim bu arada bug dönemindeyim.bir sütü bu kadar takmamalısın diyenler olursa haksızsın diyemem ama dönemin en iyi şekilde verimli geçmesini istiyorum bir süt ile ögünü ve mideyi boşa geçirmiş yormuş olmayım o yüzden sormak istedim bana göre en önemli zamanlar altın değerinde olan sabah kalktıgında alınacak besinler ve antrenmandan hemen sonrasıdır.yorumlarızı tafsiyelerinizi bekliyorum.

2. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Benim yorumum sabah bu kadar seyi nasil yemeyi becerdigin biraksalar ben sabah kahvalti yapmam ama disimi sikiyorum fakat asla senin gibi yapamam cok fazla ve kaliteli seninki. Nasil becerdigini soyleyebilirmisim okula gittigim icin 6.45 gibi kalkiyorum 7.30 da evden cikmam.lazim. Ayrica bence sut skinti yapmaz

Secretsoul bunu beğendi.
  3. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    devam et kardesım ayn ıbende o sekıl uyandıgım gıbı 1-2 kasık pekmezımı alırım o ara 4 yumurta haşlar 2 sarısını yerım 100 150 gram lor yanında domates salata en sonda geceden dolapta beklettıgım süper muhallebi :D yani 100 yulaf kuru meyve karışımı süt tarçın bazen içine kakao atıyorum süper oluyor hani 1-2 gram whey bazen atıyorum canım cekıyo tadı aşırı tatlı oluo sankı 1 su bardagı şeker boşaltmıs gibi geceden dolaba koymanı tavsıye edeırm sabah şişiyor:)

4. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    ben portakal suyuyla karıştırıp yiyorum lifalifi :Dalternatif olarak deneyebilirsin

5. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Erken kalkmak iyidir kurulu bir düzen en önemlisi bence bende üniversite hazırlınıyorum sabah bir işim yok ama 7de kalkar kahvaltımı hazırlarım genede yaklaşık 3-3buçuk aydır bu şekilde yiyorum sabahki ögümlerimi kolay değil hiç değil hemde ilk başlarda midem bulanıyordu bu kadar çok yediğim için ama gün geçtikçe alıştığımı hissediyordum simdi ise sıkılmadan yerim yinede midem doluyor fazla geliyor ama bulkta iyi yapılan antrenmanlar sonucu vucüt çok aktif çalışır ne kadar çok yersen o kadar büyürsün çarptırma olmasında yediklerimiz kaliteli besinler olsun 2saat aralıklar olsun :)
    66.5kg 8.3yağ oranı ile başladım bulka 3ay oldu şuan 73kiloyum yağ oranı 9.0 istedigim gibi gidiyor şuanda ve boy 1.75
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ocak 2016 ---
    Kardeşim seninle çok muhabbetimiz oldu konularda hatırlıyorum seni ögünlerini bu arada unutmuşum yulafın içerisine tarçında ekliyorum :) şu kakao olayınıda okuyup denemiştim arada hani yulaf sadeyse o kakaoyu bende eklerim ama bitterli meyveli aldım bu seferki paketi 1-2 ay sonra bende whey almayı düşünüyorum gelişime göre karar vericem ona sabah ve antreman sonrası kullanımı yapıcam sendede var bence sabah içmelisin ilk olarak wheyi bir ölçek :)
    Aslında hiç fena olmaz denemek lazım tadıda gayet başarılı olabilir teşekkür ederim kardeşim :)

Son düzenleme: 6 Ocak 2016
  6. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Kujokujo1,
    Benim sabah kalvaltım 75 80 gram yulaf ezmesi, 1. 5 bardak süt, 50 gram lor peyniri,1tam yumurta, 2 yumurta beyazı. Yetersiz bir kahvaltım mı var, seninkisi çok iyi, ben de kilo almaya çalışıyorum

7. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Şimdi günlük alman gereken protein karbo yağ miktarı ve günlük kalori miktarın var bu senin kilona boyuna ve antreman sistemine değişir kaç kilo almak istiyorsun bir hedefin var ise ona görede değişir öncelikle vücut ağırlıgının 3-3.3gram katı protein karbo almalısın düzenli yogun bir çalışma programın varsa şunuda söyleyim ögünlerinde 40-50gramdan fazla protein sokma vücuda fazlası yakılacaktır bunun sabah ben yumurtayı 5e çıkarmayı düşünüyorum ama yer yok bir tane daha yiyebilmem için :) telefonuna fatsecret diye bir uygulama var indirip yediklerin ögünleri besinleri yaz sana protein karbo yağ kalori hesaplaması yapıyor oradan takip et 3sağlam ögün ve 2 ara ögün yemeni tafsiye ederim ben öyle yapıyorum yediklerin kaliteli besinler olsun ki yağsız bir şekilde irileş yinede büyüyemezsen ögünleri arttır 3saat aralıklarla kendine ögün yap ne kadar çok verirsen o kadar çok alırsın unutma :)
    Yanlışlarım var ise arkadaşlar düzeltsin ben senin için yorumumu bu şekilde yaptım.

8. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    valla ben her sabah yiyorum geçen gece 4 tabak kuru fasulye 20 tane etlı lahana sorması kocaman 500 gramda et yedım sabah yıcek halım yoktu genede yedım herşeyi ama kilo aynı yakıyoz herhalde:)

9. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Senin problemini biliyorum kardeşim yediklerin maşallah eriyip gidiyor şunu tafsiye ederim imkanın var ise whey protein zaten kullanıyorsun bildigim kadarıyla kilo oldugu yerde sayması çok garip gerçi yaptıgın antrenmanların bir faydası olması gerek ki herhangi bir şekilde irileşmen bunun kiloyada yansıması gerekir neyse dedigim gibi imkanın olursa gainer ve karbonhidrat kullanmanı tafsiye ederim gainerları sen araştır karbo olarak vitagro derim ben birçok şahit oldugum kişi var bu karbo markasında ve öyle bir oturuşta 500gram et yiyeceğine o eti 250-250 iki parçaya böl 250gramını yerinmi 3saat sonra diger 250gramı ye bu şekilde hem miden rahat eder hemde bütün eti kaslar için kullanmış olursun ;)

10. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    normalde 250 250 yiyorum zaten sadece dün babaanemlere gıttık yemege oraya gıttınmı dıyet vs kalmıyor butun herşeyi yiyorum normalde evde hep 200 250 yiyorum zaten biliyorum cevizli pekmezlı sucuktan gömüyorum bakalım sımdı doğal ev yapımı hem enerjı verıyo hemde faydalı bişey belkı kilo aldırır:)
    ben geliştiğimi hissediyorum fakat yağ yakıyorum sureklı anlamıyorum antremanlarda 45dk-1saati gecmıyor ama ben nerdeyse aralarda hiç dinlenmıyorum 4x10 calısıyorum yoğun tempoda hiç terliyemiyorum ama yanımdakı ekürüm ter sucuk olurken bende 1 damla su yok bi yerde bi yanlış var ama anlıcaz bakalım eskıden dikkat etmezdım nasıl hacımlıydım sımdı bıraz dıkkat edeyım dedım cok kılo kaybettım

11. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Umarım bol şans kardeşim fazla kasma bu kadar bir yandan aldığın enerji olsun kolesterol olsun onlarıda hesaba kat vücudu riske atma Sağlık sorunu oluşmasın Allah korusun

12. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    zaten ben kendı saglıgım ıcın yapıyorum sınır stres amaçlı işten guçten vakıt kaldıgı surece kendımı cok ıyı hıssedıyorum guclu yanı herşey oluruna bıraktım hayatta daha büssürü şey bizi bekliyor

13. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Her ay vücut bölgelerini ölçmeyi ihmal etme takipte ol kiloyuda aynı şekil

Sayfayı Paylaş