Kahv6

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lewstherin tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. lewstherin

lewstherin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    düzenli olarak spor yapmama rağmen birazcık yağ oranında problem var yağ oranımı %2 filan düşürmeye çalışıyorum beslenmeme dikkat ediyorum fakat asıl problem kahvaltı. kahvaltı da yumurta pişirip yada yulaf unlu omletler yapıcak kadar zamanım olmuyorkafa_ sağlıklı ve çabuk yapılcak bir kahvaltı tavsiyeniz varmı ?

Son düzenleme: 10 Mart 2012
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yag oranını yüzde 2 ye düsüremezsin cünkü coktan ölmüs olursun düsürebilecegin oran 5-6 tır o da sınırdadır yumurta peynir yiyebilirsin yumurtayı aksamdan hasla sabahta kahvaltında ye

CarpeNoctum ve bravehearts bunu beğendi.
  3. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    yağ oranı %2 ye dusuremezsın lor peynırı yıyebılırsın sınbonun yumurta pısırme makınası var ucuz bısey cokda pratık o ısıne yarayabılır yağsız sut urunlerını tercıh edebılırsın kaşar peynır vs

4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Sanırım yanlış anladınız lewstherin'ni yağ oranını %2 azaltmak istediğni belirtmiş %2ye düşürmekten söz etmemiş düzgün okuyun!

Vaktim yok demişsin ama omlet hazırlamalısın, mutlaka karbonhidratı kısıp protein ve sağlıklı yağlara yönelmen lazım böylelikle daha kolay yağ yakarsın

Yulaf+yoğurt+ceviz,fındık ve tarçın,
    Lor+domates salatalık ceviz ve belki 1 dilim tam buğday ekmeği
    Tam buğday ekmeği+ fıstık ezmesi+ süt
    Bunlar pratik olarak aklıma gelenler ama tercihim şu olurdu;
    1 tam 4 beyaz omlet baharatlar ve arasına ıspanak yaprakları ve az yağlı kaşar :)

lewstherin bunu beğendi.
  5. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    haslanmis yumurta beyazi dolapta durabiliyor. hasla, soy, buzdolabi posetlerine 150gr'lik olarak bol ve ayri ayri sakla. sabah ac ve yulaf bar'iyla beraber 150 gram yumurta beyazi ye. hazirlaman 5 saniye, yemen 120 saniye, aldigin protein 28 gram...
    soguk yumurta beyazlarini yemekte sorun yasarsan uzerine cok az harnup pekmezi gezdirmeni tavsiye ederim.

6. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Asıl sen düzgün oku kardeş %2 ye düşürmekten bahsetmiş. Azaltmaktan bahsetmemiş.

7. lewstherin

lewstherin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    beyler yanlıs anlasıldıysa ozur dlerım ama yuzde 2 oranında düsürmek istiyorum yag oranı 2 e dusermı hic insan olur la =) cevaplar için tesekkur ederim sabah kalkınca hazırlanıp kahvaltı etmek ıcın zamanım az oldugundan düzgün kahvaltıda problem yasıyorum ama anladıgım kadarıyla yumurtasız kahvaltı olmalalı:)

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yumurtasız niye olmasın ki ?!...)

alternatif 1 :

-light peynirler ,lor
    -tam buğday ekmeği (1-2 dilim )
    -domates ,yeşilik

alternatif 2 :

-barbunya fasulye (konserve,yağını süzüverin)
    -tam buğday ekmeği
    -domates
    -light lor, peynir

alternatif 3 (tam vejeteryanlar için) :

-barbunya (konserve ,yağı süzverin)
    -bir avuç ceviz ve yer fıstığı,1 avuç sarı leblebi
    -domates, salatalık
    -tam buğday ekmek

Duke Nukem ve lewstherin bunu beğendi.
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bunların hic biri yumurtanın yerini tutamaz light peynir konserve gıdalar v.s hic biri dogal degil

light peynirin yagını almak icin nasıl 1 islemden geciyor acaba dogallıgı ne derece bozuluyor ?

konservelerde agır metal var sonuc itibari ile onda da koruyucu gıdalar v.s var ayrı yeten metal temasıda var nasıl yapıldıgı belirsiz hazır gıda

lewstherin ve Bluediver bunu beğendi.
  10. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Durum ortada bişe demiyorum! millet okuduğnu anlamıyo birde bana düzgün oku diyo komik :)

11. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    bodyciler hafif sinirli olabiliyor, diger forumlardan farkimiz bu ;)
    boyle durumlarda basit sekeri az da olsa arttirin ya da aci biber yiyin mutluluk hormonunu tetikleyebilir :)

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer sağlık konsunda çok hassas davranacaksanız :

-konserveyi süzün ve suyla iyice yıkayın (böylece yağ ,tuz konmtaminasyon konusndan önemli oranda kurtuly-ursunuz...ya da kendi cam şişe konserveniz yapacaksınız ...

-peynirlere gelince ,ya kendiniz yapacaksınız evde , ya da başa gelene katlanacaksınzı...)

-ekmek de aynı , yani ekmek makinası alıp , ekmeği kendiniz , natürel maya bulacaksınız ...tabi "türk tipi eski buğday unu" vb vb

- sağlıklı yumurta (ki yumurta en hile kaldıran ve zararlı olabilecek bi konudur) , kendi tavuğunuzu alıp , kendiniz besleyeceksinzi...tabi doğal yemle , yani doğal buğdayla...

kısaca ,bunlar önerilir , konu sağlık ise...)))))

onbir bunu beğendi.
  13. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    siz bunları yapıyosanız helal olsun :D boyle yaşanmaz sadece 1 hafta yaglı yiyin karbonhidrat almayın ya sadece 1 hafta :Dsonucları gorun 2 3 gün enerjisiz kalırsınız sonra enerji patlaması gurban olam bi deneyin :D bu dediklerinizin anlamsız oldugunu gorceksiniz

14. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heldic sanırım böyle demek istemedi.

Elimizde olan bir şey değil tamamen doğal beslenmek. Ama Yağlı peynir ile yağsız peynir arasında fark var. Peynirin yağı alınırken geçtiği işlemler değerlerini kaybettiriyor.

Konserve yerine evde kendi yapabilir. Tarzında söyledi sanırım heldic.

Doğal beslenmiyoruz madem. Kötünün iyisi şeklinde beslenmeliyiz.

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yağlı peynir ,yani endüstriyel peynirler sağlıklı mı?!...))))) üretrim proseslerini acaba insanlar inceledi mi ?!...

veya "yumurtalar" ...))))

sanırım sorun zaten, "kafa karışıklığı" ,olayları bağdaştırmaya , senkronize etmeye çalışarak doğru yorumlayamama yetisi !...örneğin: "glikojen depoları" ile "performans intervallerini, kan şeker düzeyi eğrisel seyirlerini, yüklemeleri,ani çıkışları " ,konvertasyon sürelerini herşeyi "homojen ,basit" sanarak ,belli bi formasyona oturtmaya çalışmak..oysa, bu kadar basit değil, olaylar..)

bilmem açık oluyor mu?!...

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

endustriyel yemek zorunda mıyız ? semt pazarlarında köylüler kendi yaptıgı peynirleri getiriyor ve ulasmak zor degil

ayrıyeten endustriyel alınacaksa mesela ezine peyniri yenilebilir marketlerde satılan

ayrıyeten gıda maddesinin yagı alınması icin nasıl bir islemden geciyor ?

peynirin yagı neden zararlı olsun ki light diye ısrar ediyorsunuz ? Peynirin yagı yani süt yagında omega 3 var ve vucud icin faydalı

yumurta olarak marketlerde artık omega 3 yumurtaları satılıyor biraz pahalı ama keten tohumu yesillik veriyolar hayvanlara yumurtaları daga saglıklı

Belirttigimiz yumurta ve peynir sizin önerdiginiz light ve konserver ürünlerinden kat be kat dogal faydalı ve amino asit icerigi olarak da daha yuksek

zaten light ürün yiyin demek baslı basına bir sacmalık yenilen gıdanın icerigini bozuyorsunuz onu light yapayım diye ugrasırken

CarpeNoctum bunu beğendi.
  17. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Omega 3 yumurtaları cok aradım yok hic bi yerde bildiğin özel bir marka varmı acaba ? Bulamadım marketlerde hiç brinde yok, daha doğrusu sordugumda bir balık bakışı atıyorlar :)

18. barbosa

barbosa Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Siz anladığım kadarıyla hem karnım doysun hem pastam dursun istiyorsunuz, maalesef o durum genel bir sorun sabah erken kalkma sorunu, biraz erken kalkıp istediğimiz gibi kahvaltımızı yapabiliriz(20dk kadar oda en fazla), iyi günler.

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

migroslarda dolu keskinoglunun falan var ustunde omega 3 yazıyor :)

Sayfayı Paylaş