Kafes Dövüşleri? (MMA)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve zigbog tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar kafes dövüşlerine merak sardım. Çok gerçekçi ve sert bir spor. Bodybuilding'e ek olarak MMA(daha handi salları mix edicem düşünmedim) ekliycem. Profesyonel oalrak düşünmüyorum sadece arasıra stres atmak için düşünüyorum. Bu spor hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar var mı?

2. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    mma da güreş ve judo yapanlar daha avantajlı gibi ben yıllarca taekwondo yaptım ama fazla tekme yok bunda yere yıkıp üste çıkan kazanıyor mutlaka...Bence sokak dövüşünden tek farkı alet ya da tabanca kullanılmaması,herhangi bir felsefesi disiplini olan bir dal değil...

zigbog, H-u-n-t-e-r ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  3. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yakın bi hoca var tanıdığım,kafes dövüşleri için yurt dışına cıkıyor,izmittede yani bu işten para kazanıyor.videolarıda var elimde eğer sorıyım ızın verırse eklerim.

gunde 5 saat yakın dövüş idmanı yapıyor koşu vs. çok rahatsız olman lazım =)

zigbog bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Evet, profesyonel olarak düşünenler yurtdışına çok çıkıyor. Çünkü Türkiye'de legal değil bu spor. İllegal olarak Türkiye'de de var. Ama illegal olduğu için hemen gidip katılamıyorsunuz. Kafayı taktım en azından denerim. Zaten definasyonda 5 hafta sonra falan. Tam zamanında olur. Bu sporu yapanların çoğu rahatsız gibi zaten :D youtube videolarını izlerden bazen insanın kanı donuyor hyper_

Bence bu sporda disiplin ister. Sonuçta, kas + kondisyon + 3 farklı spor dalı harmanlanıyor ki bence bunları öğrenmek ve bir araya getirmek çok zor olsa gerek. Herkes dayanamaz.

5. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Zigbog daha dün gece hülya avşarın programında 1 ufc dövüşçüsü vardı istanbul anadolu yakasında 25 yaşından sonra başlayan kişiler bile katılabiliyoemuş çünkü kemiklerin falan oturduğu yaşlarmış tabi nekadar erken o kadar avantajmış ama sonuçta boks değil bu dedi 47-50 yaşında bile şampiyonlar çıkıyormuş çünkü dövüş yani aşırı derecede kondüsyona ihtiyaç duymayabiliyor kısa sürebiliyor dedi mantıklı.....
    Farkındaysan çoğu spor salonunda Vale tudo falan yazar oda eldivensiz dövüştür girersin salona bir bakarsın yok kardeşim niye yazdınız şekil olsun diyemi...
    Aslında şöyle 20-30 kişi biraraya gelip mekan kiralıyacaksın hertürlü malzemeyide alacaksın beraber kardeş kardeş antrenmanlarınızı yapacaksınız ama yok kimse yanaşmaz...

Herneyse dün hülya avşarın programına çıkan adam aşağıda bir bak...
    http://kansporu.blogspot.com/

zigbog bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    evet bu adamın posta gazetesinde röpotajı vardı onuda okudum zaten birazda o merakımı artırdı. Valla bu gün bi kaç hoca ile görüştüm adamlar güreş tarzı şeyler şart diyor tekme yumruk orda basit kalır dediler. Bencede öyle. Linki akşam iyice bi okuyacağım. ;)

Birde o çalışma yeri muhabbeti için İzmir^de sağlam bi 10-15 kişilik arkadaş grubum olsa hemen girerdim. Ama nerde... Şu ana kadar bodybuilding yapabilecek azime sahip 1 tane arkadaşım çıktı :D

Son düzenleme: 15 Ocak 2010
  7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    En bilineni UFC'dir. Bu işte Brazilian Jiu-Jitsu disipliniyle uğraşmışlar fenadır. Kana susamışlardır.

khephnes ve zigbog bunu beğendi.
  8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç birzaman sadece boks sadece güreş vb amaca götürmez hepsinini temelinde vücudun dayanıklılığı yatar o yukarıdaki dövüşçü öyle diyor antrenmanları çok ilginç ağarlığı sadece kuvvete devamlılık için çalışıyormuş şişirmek amaçlı değilmiş kendisi a klas ufc dövüşçüsü üst düzey olmuş artık...Ama sokaklarda en önemli fiziksel durumunuzdur dayanıklılık güç falan tabi ki kafeste işler değişir zaten kuvvetli ve dayanıklı oldukları için onlar için tekniğin önemi çok önemlidir....

zigbog bunu beğendi.
  9. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlız Bahsettiğim Kişi 40 yaşında.

Jiu-Jitsu
    Kick Box
    Aikido
    Boks

MMA ya karma olarak çıkıyor sanırım.sen hangi sporla ugrasıyorsun yakın dövüşte,internet sitesi falan var forum dolduruyorsun eğer zaten abkıyorlar burda ofisleri falan var adamlar ona göre çağırıyorlar mevzu böyle işliyor.

zigbog bunu beğendi.
  10. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    benim daha önce düzenli olarak yaptığım dövüş sporu yok ama kickboks ve aletli dövüşlerde fena değilim yani hiç spor yapmamaış birine nazaran biraz altyapım var. Nunchaku kullanımın ortadan biraz daha iyidir. ama asıl öğrenmek istediğim dallar;

Brazilian Jiu-Jitsu
    Aikido
    Wuhsu
    Muay Tai

11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Aikidoda sonu sakatlık ya da ölüm ile biteceği için müsabakaları olmaz. Bunun böyle dile getirilmesi ardında galiba bir de şu görüş var: Aikidoda disipline güvenip özgüveni sağlamak en uzun süreyi gerektirecek disiplindir diye düşünüyorum. Temel boks eğitimi almış birisi koydum mu oturturum diyebilir ya da bir güreşçi yerden yere vururum adamı diyebilir. İşte bu süreç aikidoda yaşanmaz, lakin siyah öncesi sadece kahverengi kuşak vardır, ondan önceci hep beyazdır. Siyah kuşak da olduktan sonra ikinci dan olmaya göz dikilir ki böylesi duygulara da gerek kalmamıştır. Karşındaki kişiyi olduğu gibi kabul edip yerle yeksan etmek çok yakındır artık aikidocu için. Aikidocuda artık özgüven eşiği standartları aşmıştır. Heyt...

zigbog bunu beğendi.
  12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    MMA ile ilgilenceksen Muay Thaide güreş olmayacağından MMA değildir bir kere. Aikido'yu yukarıda açıkladığım sebepten zaten MMA kategorisine sokamayız ama düşünen varsa öneririm. Kung Fu ile Brazilan Jiu-Jitsu ise MMA kategorisine girer ki en akla gelen iki MMA disiplini de bunlardır. Kung Fu daha klasik sayılırken, Brazilan Jiu-Jutsu daha geliştirilmiş neo-klasik bir disiplindir. Felsefesiyle de ilgileneceğim dersen Kung Fu, yekten MMA diyorsan Brazilian Jiu-Jutsu derim.

zigbog bunu beğendi.
  13. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Aikido nun faktörü olacağını bende sanmıyorum.Aikido savunma sanatı da öğrenimide baya kademeli gidiyor,bi 3-4 senede çözersin ama refleks haline getirmen lazım. zigboz ama bu sporlarda iyi dereceler yapman lazım kafese girmen için.Kicx box idmanları vs. body idmanlarına pek benzemez yani cidden nefes alamıyordum yaparken. =)
    Jeet kune du yla uğraştım sonradan,bence dövüş sanatlarında en iyi spordur.Kick box,aikido,Jiu vs. bunların karışımıyla çıkmış ortaya.

zigbog bunu beğendi.
  14. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Peki arkadaşlar bunun eğitim cd'lerini indirebileceğimiz bir yer var mı?

15. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Eğitim Cd si değilde bi dövüş sporunda uzman olman lazım ilerlemen lazım.

zigbog bunu beğendi.
  16. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    zigbog bunu beğendi.
  17. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Bu brock lesnar in macını izledim herif harbiden azman.Adamin biri azını yuzunu kırdı 2. raunda adamın boynunu kaptı tap yaptırdı.Herifte steroid gorwth ne aarasan vardır gerci ama yinede yok boyle bir hayvanlık.

18. jericho

jericho Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ufc steroid kullananları dövüştürmüyor.Bu insanları anlamak ne kadar güç.Hemen iri birini görünce yok bu steroid kullanıyor yok growth alıyor.Brock Lesnar dediğin adam hayatında sebze koymamış ağzına.Etten başka hiçbirşey yememekle beraber aynı zamanda kendisi bir avcıdır.Vurduğumu yerim diyor.Ama bu et yeme alışkanlığı onu neredeyse ölüme götürüyordu.Bir gece canada'da otel odasında birdenbire kalkıp nerede olduğunu hatırlamayıp şoka girmiş ve etrafı dağıtmaya başlamış.Karısı hastaneye yetiştirince anlaşılmışki bağırsaklarındaki bir virüs yüzünden bu hale gelmiş.16 yaşındaki resimlerine bakarsanız genetik olarak yaşıtlarından ne kadar üstün olduğunu görürsünüz.

19. istanbulmma

istanbulmma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    http://http://s18.postimage.org/xfro44kax/429403_537764712901251_1452549664_n.jpg

http://www.istanbulmma.com
    http://https://www.facebook.com/unimma34?ref=ts&fref=ts
    http://http://www.youtube.com/watch?v=WsgoK0YR6ok
    ___merkez telefon: 0546 683 8645
    MMA, Muay-thai, Kickboxing, Boks alaninda; yetkin egitmenlerden yüksek kalite, bilimsellik prensiplerimiz dogrultusunda; ilgilendiginiz dövüs sporunu birebir özel ve yari özel formatinda hizmetinize sunuyoruz.
    Kaliteli, lüks VIP dövüs stüdyomuzda, konusunda uzman egitmenlerimiz nezaretinde bir yandan spor yapip günün yorgunlugundan ve stresinden arinirken, öteki yandan kendinizi savunmayi ögrenebileceksiniz.
    Dövüs Sporlarinin kisi üzerinde hem fiziken hem de mental olarak çok faydali oldugu gerçegi ile; hem sekle girmek , hem de fiziken ve mental olarak kendinizi gelistirmek isterseniz, tam donanimli salonumuzda Octopus MMA Lute Livre Muaythai VIP GYM olarak sizi de agirlamak isteriz.

Son düzenleme: 14 Şubat 2013
  20. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
Konu Durumu: