Kafein+Efedrin+Aspirin için Pratik Bir Yol

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve [Zafer] tarafından 26 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar.Malum hepimizin bildiği fix yağ yakıcı 3 lümüz.Çocukken diş ağrısı için kullandığım DOLVİRAN isimli bir ağır kesici vardı ve içinde yanlış hatırlamıyorsam kafein var,acaba kaç mg diye bir bakayım dedim.Bir baktım,ilacın fiyatı 1.59 ytl ve içinde 400 mg asetilsalisik asit(ASPİRİN) ve 50 mg kafein olduğunu gördüm.Yani içinde hem ideal doz aspirin,hem de kafein bulunduran ucuz bir ilaç.Özellikle de kafein için kahveyle falan uğraşması mesele.Bakalım hocalarımız ne diycek bu duruma?

http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=854

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İçinde kodein olmasa çok iyi olurdu Zafer ama kodein haşhaştan elde edilen, vücudu uyuşturma etkisine sahip ağrı kesici bir madde, zaten diş ağrısın geçiren asıl özellik o sanırım aspirinle birlikte.
    İlaç etkileşimleri hassas bir konu, kodein uyuşturuyor, efedrin çok etkili bir uyarıcı, bence temkinli yaklaşmak lazım.
    Özellikle ECA kombinesinde 200 mg. civarı bir kafein kullanımı gerekiyor, bu oranı yakalamak bu ilaçlardan iki-üç tane almak ciddi bir uyuşukluk yaratabilir.
    ve içerisindeki yüksek orandaki aselistik asit, mideyi mahveder, gene bir taneden fazla alma durumunda.
    Keşke bizdede kafein tableti satılsa, bildiğim kadarıyla Almanya'da var, ama bizde kendi başına kafein tableti yok ne yazık ki...

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bizde Cafergot var, kafein ile birlikte bir uyarıcı madde daha bonus içinde :)
    Hem de oldukça ucuz ama ben o ek maddeden dolayı kullanmaya çekindim, ECA yaparken kullananlar ve memnun olanlar var...

4. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    aslında etkili olan efedrin ve kafein...20 mg efedrin-200 mg kafein önerilen doz...tek seferde bu dozun üstünde almanın bir yararı da yok...günde 3 kez (uyku derdiniz yoksa 4 kez) alınabilir... bu dozun üzerinin bir yararı yok..aspirine gelince...bugüne dek aspirinin etkisi sadece obez kişilerde görülmüş, doz olarak da 300 mg...ancak günde 3-4 kez bu dozda aspirin almak ise, mideyi dağıtmak için uygun bir yol :) ...daha düşük dozların etkisi ise bilinmiyor...yani aspirin almaya çok da gerek yok...efedrin-kafein ikilisi fazlasıyla yeterli...

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Blitz dediğin ilaç bir migren ilacı, vasonkonsdriktör nitelikte bir ilaç, yani vücuttaki kan damarlarını daraltma özelliğine sahip.
    Bu ilacı alıp, ağır bir idman yapmak ne derece sağlıklı olur ben pek düşünemiyorum.
    Yan etkileri arasında, angina pektoris var, hani Nazım Hikmetin şiirlerine konu olan, göğüs ağrısı, el ayak uyuşması, bence en iyisi, ya birşekilde dışarıdan kafein tableti getirtmek, ya da kahve ile efedrini bir arada kullanmak.
    Aspirin konusunda Iseeyou'nun dediklerine katılıyorum, yağ oranı yüzde 30 ve üzerinde olanlar için aspirinin ekstra faydası var, aksi durumlarda kullanmak, sadece mide mukozasına zarar verecektir (günde 1 gr. alındığı takdirde)

6. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Cafergot yerine büyük bir bardak şekesiz koyu kahve içebilirisiniz.Efedrin - Aspirin - Kafein in yanına 100 mg Proviron ve 4-8 mg Ventolin ekleyebilirsiniz.Böyle daha iyi sonuçlar elde edilmiştir.

7. romantik_prens

romantik_prens Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler bende bodye başlayalı3 hafta oldu ve 70 kilo olmama rağmen karın bölgem ve yanlarda fazla yağlarım var bunlardan rahatsız oluyom bana en ii şekilde zararsız ve sağlığımı etkilemiyecek şekilde yağ yakıcı hakkında bilgi verebilirmisiniz.örnegin efedrini tavsiye ettiler bana

8. cccaann06

cccaann06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    iyi günler hepinize beyler ben "panadol" die bi ilaç aldım onun içinde 65mg kafein var günde 3 tablet yetiyor ben memnunum ;)

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben de dolviran bulmuştum ama Karasan beni uyarmıştı içinde afyon türevi uyuşturucu var,o ilaç olmaz demişti.Seninkisi de benimkisi gibi,etken maddesi paracetamol yani adamı uyuşturuyo,tylol hotta da efedrin var psöefedrin ama yanında böyle maddeler olduğu için adamı bench sehbasında uyutabilir :) En iyisi ingiliz katran kahvesinden yuvarlamak,kafein olan ilaçların yanında muhakkak onun uyarıcı etkisinin aksine uyuşturucu,rahatlatıcı,uyutucu maddeler var o zaman da etkisi negatife dönebilir,bench sehbasında uyur kalırız :D

10. cccaann06

cccaann06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    tabi haklısın ama bana o şekilde bi etkisi olmadı 8) gerçekten yani antreman performansım arttı ama antremandan sonra dediğin oluyor accayip uyku gelio ama antreman esnasında daha ii performans alıyorum tabi ileride ne olur bilemem

11. cccaann06

cccaann06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    evet dediğiniz oldu uykum gelmeye basladı antreman esnasında bende bi büyük bardağın içne 6kasık kahve koyup sıcak suyla içiom yeterli olur heralde

12. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar aspirin fort diyorum başka bişi demiyorum bi araştırın

13. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bunu bıraz anlatırmısın rıca etsen
    forma katıldıgımdan berı yazılarını beğenıyorum ;)
    :arrow:

14. soldiereye

soldiereye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Romantik prenses daha yeni baslamıssın edefrine falan girme sakın sen en iyisi mide ve yanlara iyi gelen cla takviyesi al ve cardio yap bence suanda en iyi sey bu bende aynı dertten muzdaribim

15. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    efedrını yenı baslamıs arkadaslara tavsıye etmem.bazılarında ınanılmaz bır kalp carpıntısı.bazılarında ınanılmaz uyku yapıyor.yararı olan ınsan cok az gordugum etrafımda.ve bellı bır zamandan sonra alıskanlık yapıyor efedrınsız ıdmana gıremıyor.(etrafımda boyle arkadaslar var.)
    ben kendı acımdan cok guzel verım aldıgım sunları onerebılırım
    idmandan once 100 mg bebe aspırını.1000 mg l carnıtın,2mg ventolın
    saglam idman cıkıyor.ıyı terletıyor.ve
    arkadaslar saglam bır kardıo ve bol su sizlere yardımcı olacaktır.
    calısmadan terlemeden hıc bır sey olmaz..saygılar tum arkadaslara

16. Layn

Layn Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bodrum
    Türk pediatri kurumunun resmi sitesindeki "Sporcularda Ani Ölüm" isimli makaleden alıntıdır:

Uyarıcılar arasında en yaygın kullanılan ilaç "Efedra" dır. Efedrin, psödoefedrin, norefedrin, metilefedrin, metilpsö-doefedrin, norpsödoefedrin gibi çeşitli alkaloidleri içerir ve bronş açıcı etkisi nedeni ile astım tedavisinde de kullanıl-mıştır. Bu ilaçlar kalp hızını, kalp debisini, kan basıncını ve periferik vasküler direnci artırırlar. İskemik ve hemorajik inme, kalp aritmiler, özellikle ventriküler taşikardi, koroner vazospazm, akut miyokard enfaktüsü, taşikardiye bağlı kardiyomiyopati ve ani ölüm gibi kardiyovasküler yan etkilere sahiptir. Efedra kullanan kişilerde QT intervalinde 30 msn ve üzerinde uzama görülebilir. Sisaprid ve terfenadin gibi QT intervalini uzattığı için yasaklanan ilaçların QT intervalini 13-17 msn uzattığı dikkate alındığında bunun önemi anlaşılabilir. Bazı bitkisel ve doğal olduğu belirtilen ve güvenli olduğu öne sürülen ilaçlarda da benzer etkilere yol açabilecek alfa adrenerjik maddelerin bulunduğu bilinmektedir (8).
    Diğer yaygın kullanılan uyarıcı ilaç kafein'dir. Çay, kahve ve kolalı içeceklerde de bulunduğundan Uluslararası Olimpiyat komitesi tarafından eşik değer belirlenen birkaç maddeden biridir. Piyasada "enerji içeceği" adı altında pazarlanan ve yaygın olarak tüketilen içeceklerin içinde yüksek dozda kafein bulunmaktadır. Yüksek dozlarda kafeine bağlı ajitasyon, titreme, dikkat dağınıklığı, ve paroksismal aritmiler görülebilir. Efedra ve alkolle birlikte alındığında toksik etki olasılığı artar (8).

benim notum:bilmeyen arkadaşlar için şunu da söylemek istiyorum,ASPRİN HİÇBİR ŞEKİLDE KALP KRİZİ RİSKİNİ AZALTMAZ.asprinin amacı olası bir kalp krizi durumundaki ölüm riskini azaltmaktır.yani kalp krizinin oluşumunu önlemez.kalp krizi oluştuktan sonraki ölüm riskini azaltır.o da %5-%10'u geçmemektedir.

Anlamanız için illa ki bu siteden bir arkadaşımızın ölmesi mi gerekiyor?

gainn ve ozzers bunu beğendi.
  17. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    .. evet bende çok uzun ve fazla kullandım bu efedrini,,idmanı bırak efedrinsiz güne başlamak zor oluyordu.. başlarda herşey güzel ama zamanla kötü hissettiriyor.. birkaç kez sağlam çarpıntım oldu gidiyom sandım,korktum bıraktım.. şimdi ventolin alıyordum oda hafif çarpıntı yapıyor gibi geldi ondanda tırstım,,kullanılmamasını tavsiye ederim..

18. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    BU YAZIYI DİKKATE ALIN

19. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Bende çok kısa süre 1 ay kdr bir kutu kullandım bıraktım.Kesinlikle kimse denemesin stereoidlerden bile daha riskli bir ilaç

20. eudomania

eudomania Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ne zararını görüdüğünü de yazabilir misin?

Sayfayı Paylaş