kafayı yemişim haberim yokmuş...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kazasker tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kazasker

kazasker Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    merhabalar. aslında siteyi okuyorum ama hiç yazmıyorum nedense. ama yazacağım şey belki birinin işine yarayabilir...

Konu şu, kafayı yedim. pek çok sıkıntı yaşadıktan sonra(herkes gibi) çok fazla uyumaya, yemek yememeye, spor yapmamaya başladım. konsantre olmakta zorluk yaşıyordum. kendi kendime halletmeye çalıştım ama olmadı. epey direndikten sonra psikiyatriste gitmeye karar verdim.

Doktorla uzunca bir sohbetten sonra kaygı bozukluğum olduğunu öğrendim :) uzun bir ilaç tedavisi görecekmişim. ilacı kullanmaya başladıktan sonra pek çok şey değişti. yukarda saydığım şikayetlerim geçti ama en az altı ay kullanacakmışım bu ilacı.

Benim açımdan bu tedavinin iki büyük zorluğu var. ilki ilaca alışana kadar yaşadığım yan etkiler (fenaydı). ikincisi az olan iştahım tamamen kapandı. bir ay içinde 5-6 kilo verdikten sonra doktora tekrar gittim ve dedim ki eridim.. ne olacak bu işin sonu. bazı hastalarda oluyor dedi. bana başka bir ilaç daha verdi. hastalığımla ilgisi olmayan ama yan etkisi iştah açmak olan bir ilaç. onu kullanmaya başladıktan sonra da doymamaya başladım ve verdiğim kiloları tekrar aldım (bir ay içinde). Spor-fitness yapmaya da tekrar başladım.

Peki bize bunları niye anlatıyorsun derseniz...benim gibi sorunu olanların bocalamak yerine çekinmeden doktora gitmesinin faydasını görmemdir. varsa bi derdiniz gidin doktora, insan birine anlatınca bile rahatlıyormuş..

pasak, deathlifter, fsmy ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Merhaba kazasker öncelikle derdini paylaştığın için teşekkür ederim. Bende bundan 1-2 sene önce aynı sorunları yaşadım malesef ama geçti çok şükür.Hangi ilaçları kullanıyorsun acaba burdan yada özelden yazabilirmisin?

3. kazasker

kazasker Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle geçmiş olsun. senin de bildiğin gibi; ilaçların yan etkisi çok fenaydı alışana kadar, o yüzden ilacın adını yazmak ciddi sorumluluk..kalkar birisi kullanır filan. ilaç adı vermeyeyim. bence benzer sıkıntısı olanların eğer ilaç kullanmaları gerekiyorsa mutlaka doktor kontrolünde olmaları gerekir. doktorumun dediğine göre benim iki ilaç da çok düşük dozdaymış. onlar bile oldukça etkiliyor insanı.. ilaç konusunda hassasım :)

deathlifter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş