Kafamda Deli Sorular

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 4 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yaş 19
    Boy 1.68
    kg 70

hergün veya haftanın 4-5 günü tavuk göğüsü yemeye gayret ediyorum 1 yıldır evde çalışıyorum kendi halimde düzenli olarak
    şuan 10 kg dambıllar da yetmemeye başladı ve salona başlama vaktimi geldiğini düşündüm bununla birlikte salonda şekle girmek istiyorum ama hedefimi tam belirleyemedim bana göre yağlı bir vücudum var bir yandan yağ yakıp bir yandan kas yapmak istiyorum
    protein tozu almayı düşünüyorum bazen tavuk alamazsam bir öğün ordan karşılıyım diye ama amcamın oğlu protein tozu kilo aldırır yakamazsan yağlanırsın iyice zaten tavuk yiyosun düzenli besleniyorsun gerek yok sana boş yere para israfı dedi benim protein tozu isteme amacım kana hızlı karışması ve bir sürü yemek tarifi buldum internette protein tozlu hepsi besin değerleride çok iyi ama amcamın oğlu o kadar alma felan dedi ki kararsızlığa düştüm kullandığım ilacın yan etkisinden dolayı genelde bir yorgunluk çöküyo üstüme uykumu tam alamıyorum epilepsi hastasıyım bu arada ve geçen gün 15 yıllık doktoruma gidip anlattım böyle böyle protein ağırlık beslenmek istiyorum salona yazılmak istiyorum besin takviyesi kullanabilir miiyim ? felan dedim hepsini onayladı sana bırakıyorum sosyal aktiviteni kısıtlamak istemiyorum dedi onayımı da aldım
    amcamın oğlu protein tozu gereksiz diyince 250 lirayı nereye harcıyım diye düşündüm glutamin ve bcaa kas yıkımı engelleyip ağrıları antreman sonrası yorgunluğu yok ediyomuş bu 2 sini almayı düşündüm protein tozu yerine ama kararsız kaldım

şuan ki halim

ne yapmalııyım çok kararsızım :(

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle kararını vermiş gibi görünüyorsun, parayı salon aidatına kullanarak veya evinde imkanın varsa basit bir sehpa + bar, ağırlık takviyesi vs. edinerek harcayabilirsin, görünen o ki endomorf vücut tipine sahipsin, yağ oranının da %20 üzeri olduğunu sanmam, doktorunla irtibatını kesmeden, araştırmalara devam ederek ilerlemeni tavsiye ederim.

3. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Supplement kullanmaya başlayacaksan bence ilk basamağı protein tozu olmalı. Birçok protein tozunun içinde azda olsa glutamine ve BCAA bulunuyor. Zamam ilerledikçe, vücudun geliştikçe diğerlerini de ihtiyaçların doğrultusunda eklersin. Yağ ve karb. oranları düşük olan proteinler var bunlar senin için ideal olabilir.

4. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    optimum wheyin içimde bcaa ve glutain var bildigim kadariyla açıklamasında yağsız kas kütlesi yazıyor değerlerinde de 2 gr civarında karb var optimum ve antremanlarda perfornans artması ve yağ yakmak için kreatin ile takviye etmeyi düşünüyorum eğer protein tozu alırsam bir kreatin buldum yorumlarda hep övmüşler ama arkadaşım bazı markaların yan etkileri var diyodu sivilce kıllanma gibi acaba bu bulduğum kreatinde var mıdır onu merak ediyorum optimum da öyle yan etkilerin olcağını sanmam dünya çapında bir marka bu arada bulduğum kreatinin adı nutrex creatine drive 300 gr deniyen felan varsa yan etkisi var mı açıklayabilir mi ?
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2014 ---
    %12-14 civarında birşeydi en son yağ oranım o aralar daha da şişti karın belki azalmış olabilir bilmiyorum haftada 2-3 gün kardio yapıyorum 4-5 gündü önceden ama karbonhidratı azaltınca hal kalmamaya başladı 4-5 gün yapmaya

5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    E be güzel kardeşim, zaten ağırlık çalışması yapacaksın daha yağdan neden korkarsın :) yağ oranın bence çok iyi

Sayfayı Paylaş