kafamda bazı soru işaretleri var? bi el atalım mümkünse

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jeytan1905 tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle merhaba ,

az çok kendimi tanıtıyım.body geçmişim var.(ilk başlangıç 2003-4)bir çok suplementide bu zman zarfında kullandım.üniversite yıllarında vücudum gayet iyidi.üniden sonra spora düzgün gidemedim her bıraktığımda sıfıra döndüm.başlayıp bıraktım sürekli.vücut alt yapım iyi (2 ay çalışmayla inanılmaz değişebiliyorum) askerden geldim , ardından ramazan şuan 1,78 boy 60 kg civarıyım.askere 66 gidip 5 ayda 59 kilo geldim.2 ayda tekrar 64 e filan çıktım.ramazan girdi 60 a düştüm.yani sporu bırakmamla erimem bir oluyor.

bu son atışım ve sağlam bir gelişim göstericeğime inanıyorum.spora tekrar başladım ve şuan kullandığım tek suplement bsn true mass gainer.

sorular ;

1-) solgar vm75 vitamin kullanıyorum günde 1 tablet.vitamin/multi vitamin ihtiyacı mı karşılar mı , ayrıca almam gereken bir takviye var mı (b koplex gibi )

2-)elimde likit amino var bu durumda şuan kullanmak doğru mu sizce,yoksa erteliyim mi antremanların sertleşmesini mi bekliyeyim. ?

3-)gainer,whey(whey çokda şart değil true mass karşılıyor(50 gr) ama elimde var),creatin ,glutamin kürü yapıcam.askerden geldikten sonra bir iki aya yarım yamalak salona gittim araya ramazan girince dün tekrar başladım.bu yüzden creatin de acele etmek istemiyorum.eski kaldırdığım ağırlıkların yarısını şuan kaldıramıyorum.sizce creatine ne zaman başlamalıyım ?

4-)kullanmak isteyipte cesaret edemediğim bir ürün var.Ultimate Nutrition Tribulus GRW 2. yaş 27 ama 24 anca gösteriyorum.bu tarz bir ürünün bana bir faydası olur mu olursa ne şekilde bir faydasını görürüm.tavsiye eder misiniz , bu tarz başka bir üründe olabilir ?.bu tarz ürünler hakkında net bir bilgiye ulaşamadım henüz.

5-)iştah için kesin işe yarıyacak bir şey tavsiye edermisiniz.(bir kaç ot ve öksürük şurbu(prakten vs.) kullanmışlığım var daha önceleri.)

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    selam,

öncelikle azimli ol bidaha bırakmazsın umarım

oldukca zayıfsın dolayısıyla gainer mantıklı bi seçim ancak temiz büytümeye gayret et ileride yağ yakımına gecince acısını cekersin

1-pharmaton multivitamin tercih etmeni tavsiye ederim solgardan değerler daha yüksek ve daha ekonomik oldukçada kaliteli bi mv
    gece almak için omega tabletler faydalı olacaktır.bunlara hemen başlayabilirsin.

2- gainer ve amino asit olayına girmeden önce kendine 1-2 ay süre tanımanı tavsiye ederim.
    beslenmeye aban protein ve karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme bul kendine siteden ve önce onu adam akıllı uygula ve kuvvetlenmeye yönelik düzgün disiplinli antremanlar yap arkasından zaten gainer ve amino desteklemen zaruri hale gelecektir.

3-creatine i daha sonra düsünmelisin bence en azından 7-8 ay geçip vücudun ritme oturmasını kendi kapasitenle hacimlenme ve kuvvetlenmeye şans tanı

4- piyasadaki en iyi markaya ait tribulus kullandım %100 balon olduğunu söyleyebilirim.

5- miden yemek alışkanlıkların değiştikçe porsiyonların büyüdükce o nispette gıdaya ihtiyac duyacaktır. ot vs bilemem ama pharmaton belki bundada etkili olabilir

kolay gelsin

jeytan1905 bunu beğendi.
  3. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    pashacan tavsiyeler için çok saol.

pharmaton u daha öncede kullanmıştım vm75 i bir kaç konuda görüp o gazla gidip aldım açıkcası.pharmatona dönücem bitince.+ omega 3 de almaya başladım

gainer için 1-2 ay bekliyemiyorum dediğim gibi şuan iştahtan kaynaklı yeme problemim var.ama yemeği elimden geldiğince düzgün yemeye çalışıyorum ama sporda yaparsam yetersiz kalıcağını düşündüğümden gainerı kullanıyorum.amino konusunda dediğin gibi yapıcam 1-2 ay daha beklicem

tribulus için bir kaç kişiden daha aynı yorumu aldım balon diyenler çoğunlukta.onu da şuan kafamdan atıyorum.

şuan iyi gidiyorum +2,5 kg aldım 1 haftada.toparlıcam kısmetse

Sayfayı Paylaş