kafama takılan bir konu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Lonely Train tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Lonely Train

Lonely Train Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar salonda 25 yaşlarında bi abi var kollar hiç gelmezse 45-50 cm gelir ama z bara 15 kg takıp biceps çalışıyor gelişim oluyormu diye sordum oluyor olmaz mı dedi,definasyon yapmadığını söuledi zaten 10 tekrar 3 set yapıyor bu kiloyla,ben 30 kg ile calışıyorum ondan çok geriyim o 15 kg ile geliştiğini söylüyor.

not:eskiden 60 kg ile biceps çalıştığını söyledi.

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Setlerini negatif tekrarlar ile yapıyordur büyük ihtimalle. Negatif tekrar demek barı veya dambılı oldukça yavaş indirip yine aynı şekilde oldukça yavaş kaldırmaktır. Bu şekilde bir çalışma da kişi asla normalde kullandığı kilolaları kullanamaz.Negatif tekrarlar hipertrofi açısından çok çok daha verimlidir ancak çoğu kişi poşet sallar gibi calısmakta ısrar ettiği için gelişim de görememektedir.Negatif tekrarla 3 et 10 tekrardan 15-20 kiloyla yapilacak barbell curl , 50 kiloyla hileli tekrarlar ile yapılacak barbell curle göre % 100 daha cok hipertrofiye sebep olacaktir.

Lonely Train bunu beğendi.
  3. Lonely Train

Lonely Train Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    evet gayet yavaş bir şekilde yapıyor setlerini.

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Yavaş çalışmasının yanında ağır çalışacağım diye çoğu kişini yaptığı yanlışları da yapmıyordur büyük ihtimalle,belden destek almak,dirsekleri oynatmak,zıplamak gibi.

Lonely Train bunu beğendi.
  5. Lonely Train

Lonely Train Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ama bunun yanı sıra zıplayarak,kendini geriye atarak 45 kiloyla çalışan ve ondan daha iyi durumda olanlarda var.

6. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Daha iyi durumda diyebilmek fiziksel görünüşün yanında başka şeyleri de bilmek gerekiyor.Mesela ne kadar zamandır spor ile uğraştığı,beslenme ve dinlenme düzeni,kullanıyorsa supplementler vs.

Tamam görünüş olarak daha iyi olabilir ama 2 yıldır gelen biri 9 aydır devam eden birinden burun farkıyla öndeyse,ben daha iyi durumda demem o 9 aylık kişinin aynı düzenle 2 sene sonraki halini düşünerek.

7. Lonely Train

Lonely Train Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    her ikiside suplamment kullanmadıklarını söylüyorlar daha iyi durumda olan 4 yıldır bu sporu yaptığını söyledi,diğerinin ne kadar süredir çalıştığını bilmiyorum ama son 4 aydır böyle hafif çalıştığını söyledi.

8. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Sayın Lonely Train ;

Önemli olan ne kadar çok kaldırdığınız değildir. Acıyı ne kadar çok hissettiğinizdir.

Sayfayı Paylaş