Kafam karıştı...

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dmtria tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şu overtraining ve kas kaybetme konusunda anlayamadığım bir şey var,

Her yerde süreç için yazılan, -eğer kas kaybediyorsanız bunun şu nedenleri olabilir; 1- yeterli protein alımı yoktur 2- karbonhidrat alımı çok azdır... v.s.

Birkaç kişi rahatsız edici kas kütlemi kaybetmem için overtraining önerdi ama
    anlamadım,karbonhidrat almazsak, protein almazsak gün boyu neyle beslenicez,
    besin isimleri vererek, şunu ye şunu yeme gibi önerilerde bulunursanız sevinirim..

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Overtraining mi önerdi? kas kaybetmen için :D niye acaba onların senin gerilemenimi istiyor önerenler.Proteinde alıcaksan , Karbonhidratta alıcaksın hiç birşey yemeden yaşanmaz yediğinden fazla o gün yakarsan yani aldığın kaloriden fazla kalori yakarsan zaten senin için pek bir sorun olmaz.

Ben beslenme konusunda fazla bilgili değilim ama klasik beslenmemi söyliyim

Sabah Yulaf ezmesi 100 gr. (süt ile) 1 adet haşlanmış yumurta 25 gr lor peyniri

Ara öğün istersem elma(genelde sabah yemiyom ara öğün iyi doyuyorum)

Öğlen klasik okulda 2 dilim tam tahıllı ekmek 50 gr lor peyniri 5 adet zeytin , 1 kase yoğurt , marul.

ara öğün (muz-elma-havuç)

Akşam yemeği Bunun ne olucağı belli olmuyor pek ama dünkü yediklerimi söyliyim.
    2 bardak su , marul + roka salatası (limonlu) , bir tabak şehriye çorbası , 1 kase yoğurt ile haşlanmış tavuk (tavuk miktarını nasıl anlatıcam bilemiyorum :D 1 tabağımın %75 i doluydu gram olarak hesaplıyamadım kafamda :D )

bundan 1,5 saat sonra antreman

Antremandan bir saat sonra 20 adet badem ve portakal suyu ve uyku..

3. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) teşekkürler cevabın için ama istediğim yanıtı alamadım çok,

gerilemek değil de, bacaklarımda aşırı spordan ve sanırım her gün in çık yapmak zorunda olduğum 6 kat merdivenden kaynaklanan kas kütlesi var, üst bacaklarımın yuvarlak bir şekilde birleşmesine neden oluyor. Çok çirkin bir görüntü, kilolu değilim ..

Bunu kaybetmem için önerildi, aslında ben en iyisi onun üzerine bir konu açıyım çünkü başka sorular da var kafamda

Sayfayı Paylaş