Kafam allak bullak oldu bende bu soruları hazırladım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Tyson35 tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Tyson35

Tyson35 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım Dünya daki en çok akıl alınıp akıl verilen spora başlamışım..Günlerdir forumu okuyayım , açılmış olan konuları tekrar açıp forum kirliliğine sebep olmıyayım diye çok çaba verdim ancak o kadar çok şey okudumki beynim sulandı...
    Birisinin AK dediğine diğeri KARA demiş.. Birisnin tavsiy eettiğine diğer "sakın haaa" demiş..
    Benim gibi çoook aklı karışık vardır , olacakda...
    Şimdi ne olursunuz bana cevap verin... Gelen cevaplara göre para harcıyacam, emek verecem..Bunun için en makul olana yönlendirmenizi özellikle rica ediyorum...
    Yaklaşık 1 yıldır disiplinli şekilde salona gidiyorum.Antreman programıyla ilgili sağolsun hocam yardımcı oluyor..Benim ögrenmek istediğim ALMAM GEREKEN TAKVİYELER.. Karın bölgemde ve belimdeki fazla kilolar BAŞ sorun..Kardiyo ile bunları makul seviyeye indirdim..Ancak daha devam etmeliyim.
    Gelelim madde made kafamdan gitmeyen sorulara:

1. Yaz aylarına fit girmeyi düşünürsek sıkı diyete ne zaman başlamalıyım ?
    2. Bu diyeti uygularken hangi takviyeleri satın almalıyım ?
    3. HYDROXYCUT ismini sıklıkla duyuyorum. Kullanmalımıyım ?
    4. Protein tozu kullanımı kilo aldırır mı?
    5. Eğer almam gerekiyorsa Protein tozu ne marka almalıyım?
    6. Kas yapılanması için hangi takviyeleri almalıyım (Elimdeki Animal PAK doğru seçimmidir ? )
    Ben diyorumki sanki bir bavul hazırlayacakmışım gibi düşünelim..Ben alışverişe çıktıgımda neler satın alayım..Bana lütfen bir PAKET sunun...

2. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    selam benim fikrim nacizane yoğun protein tüketmen diğer yağ yakıcılardan vs uzak durman coğu para kaybı nedenini anlattığım yazı mevcut.....
    her neyse protein tozu olarak optimum whey tavsiye ederim bunu günde en az 4 scoop 2 antreman öncesi 2 de sonrası ( meyve suyuyla)tüketmelisin
    yağ yakmnı artırmanın basit iki yolu 1- kas yapmak...bunu şöyle düşün büyük kas büyük araba motoru gibi o nsıl benzini cok yakarsa kas da yağ yakımında klaylık sağlar
    2- antreman sonrası cardio eklemek
    3- kilo almakkastan çok zordur...hırslanıp kiloalmak için asla carbonhidratı abartma sonra onlarıyakmak için gene uğraşman gerekecek
    cok para harcma.whey yeter.....bir kaç marka kullandım suda en kolay eryen tadı en güzel olan bu oldu ama arada markayı değiştirebiirsin ...ama benim için kolay erimesi ve tadı çok önemli
    sağlıkla kal------son tavsiye bu sporu yapacaksan git bir kitap al oku forumdan bir şeyler öğrenmeye çalışırsan kafan çok karışır

kitap özer baysaling ile erol uğurun kitabını al derim yeni de herkes için spor diye bastılar sanırım bendeki eski basım adı bodybuilding......ve öğrendiklerini ahmet mehmet le tatışma doğrudn hocan sor en iyi onlar bilir......
    bu sana deneyimli bir ağbi tavsiyesi
    sağlıkla kal, sevgiler

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    1 ) boy kilo vs pek bahsetmemisin bunyeye gore degisir ama ortalama kış sonu havalar iyilesince

2 ) takviyeye gerek yok tuz seker azalt gec saatte yemek yeme (beslenme forumu)

3 ) zorunda degilsin,

4 ) whey ise zaten gunde kullanabilecegin miktar bellidir, tek basina aldirmasi mumkun degil (beslenme+supplement forumu)

5 ) Optimum

6 ) animal pak duzenli spor yapan herkese yararlidir, bcaa almali o da zaten optimum'da var

4. Tyson35

Tyson35 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 36 yaşındayım :) Neyse belki sen bendende büyüksündür..
    Vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim..
    benim sorunum kilo almak değil karın bölgemde kalan 3-5 kiloluk fazlayı kardiyo ile atacagım..
    Almam gereken Optimum Whey Protein Tozu şu mudur ?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/optimum-whey-100-whey-gold-t2283.html
    Beslenme konsuunda tavsiyelerin nedir peki ? Mesela Makarna zararlımıdır..Kimisi haşlanmış makarna konusnda OLUR diyor kimisi BULAŞMA diyor..Neden makarna dersen , yiyebilceğim şeyler arasında tadı/tuzu olan ve damak zevkime hitap eden tek şey..

5. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    evet bu sene 37 olucağım ama ağbi biraz ağır kaçmış özür dilerim dost tavsiyesi olarakdüzelteyim.....
    en iyi karbonhidrat kaynağı migrost satılan kepekli pirinç birde ben son zamanlarda hocamın tavsiyesiyle çavdar ekmeğine başladım ..bunlar lif içeren komplexcarbohyrate sınıfına girerler ve yavaş kana lkarılşır kan şekerini hızlıçıkarıp yağalanma riskini azaltırlar ( beyaz una göre)...
    her neyse sen o kitabı al çok iyi bir derleme..
    forumda gez dolaş muhabbet et takıl geyik bölümlerine gir fotolara yorum yaz videoları izle ama bilgiyi kitaptan al...bir dost:)

Tyson35 bunu beğendi.
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş