Kafam çok karıştı (Diyet konusu)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve oniks41 tarafından 16 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaş 21.
    Boy:1.87
    Kilo:86

Şu an amacım 85 kiloya inmek. Kas kaybı yaşamadan. Malum şimdi kış geliyor bu 1 ay içinde mutlaka 85 olmalıyım. Sonra kış gelince kilo almak çok kolay oluyor.Kışında formumu korumaya çalşıcam en fazla 86 kiloya kadar tolerans tanıyacağım kendime.
    Haziran ayında diyete başladım.O zamanlar 93 kiloydum.Ağustosa kadar 8 kilo verdim 85 oldum.Ağustosta ramazan ayı geldi ramazanda 2 kilo aldım 87ye çıktım.Ramazanın bitmesiyle tekrar diyete başladım yaklaşık 3 haftada 1 kilo verdim 86 oldum.

kafamı karıştıran nasıl diyet programı izleyeceğim??? Boyuma göre kilom aslında fazla değil ama benim göbek bölgeö çok yağlı.özellikle alt karın langır langır sarkıyor.Amacım karın bölgesini toparlamak.Yani kas kaybetmeden yağ yakmak.
    *Bu amaçla günde 6 öğün yiyorum.
    *Sabah kahvaltılarımı düzenli olarak yapıyorum en fazla 2 ince dilim,tercihen çavdar ya da tam buğday ekmeği yiyorum
    *Antrenman günlerinde 1 porsiyon 33 gr hardline %100 whey alıyorum.GÜnde yaklaşık 600 ml süt tüketimim oluyor.(Yarım yağlı)
    *Tereyağ,mayaonez,ketçap ve kolayı hayatımdan tamamen çıkardım.
    *Kahvaltılardan sonra saat 13.00-13:30 arası meyve yiyorum.1 tabağın içine şeftali,üzüm,karpuz kısacası ne varsa fazla olmayacak şekilde koyup yiyiorum.
    *daha sonra 15:00 gibi öğle yemeği yiyorum.Genelde çorba içiyorum.Ekmeksiz.Ya da akşamdan kalmış et veya tavuk yemekleri varsa onlardan yiyorum.
    *17:00 gibi az bir miktar mısır gevreği yiyorum.Üzerine ya biraz süt döküyorum ya da sade çerez niyetine yiyorum.
    *18:30-19:30 arası akşam yemeği yiyoruz.Akşam yemeklerimiz babam tansiyon ve şeker hastası olduğu için az yağlı ve tuzsuz oluyor.Bu yüzden her yemekten azda olsa yiyorum.Pilav varsa ara yemeği ekmeksiz pilavla yiyorum.Yoksa en fazla 1 ince dilim ekmek yiyorum.
    *Akşam eğer acıkırsam kendime salatalık,domates,marul,maydanoz,biberden oluşan yağsız,tuzsuz sebze salatası yapıyorum.
    *Yatmadan önce 1 bardak yarım yağlı süt içiyorum.Casein protein ihtiyacımı karşılamak için.
    *4 gün antrenman yapıyorum,(salona gidemiyorum,maddi imkanım yetersiz,eğer imkanım düzelirse bahar ayında salona başlıacağım,evde bench sehpası,her çeşit ağırlık ve bar mevcut) haftanın 2 gününü orta tempolu yürüyüşe ayırrıyorum gün başına en az 45 dakika yürüyorum.
    Antrenman sürelerim 50-55 dakika kadar sürüyor.

Aklımı karıştıran çok şey var.Mesela bazı sitelerde diyet yaparken ekmeği beyaz ekmek olmasa bile tamamen çıkarın yazıyor.Bazılarında ise günde 2-3 dilim ekmek yenmesi gerektiğini söylüyor.
    Bazı siteler kalori hesaplaması yapmayın,vücudunuz strese girer yağ yakmanıza ket vurur diyor.
    Çok sık tartılmayın.Tartı moralinizi bozar.Tartı sağlıklı hesaplayamaz,kütlenizin ne kadarı yağ,ne kadarı su ,ne kadarı kas diye söylemeyeceği için tartılardan uzak durun diyorlar.

2. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kemeği tüketmek istersen bu tam tahıllı,çavdar yada keperk ekmeği olmalı yok bunları alamıyosan beyaz ekemeği bence sadece sabah tüket diğer öğünlerde bence hiç ekmek yemene gerek yok akşam saat 8 den sonra veya yatmadan 3-3.5 saat önce karbonhidratı kes casein proteini ihtiyacını yarı yağlı sütten karşılayacağına bence light sütten yada yağsız lor peynirinden tüket bence kalori hesabını yap günlük kalori ihtiyacını bul sonra 500 den çıkar kendine böyle bi diyet uygula örneğin günlük alman gereken kalori 2500 dür bunun 500 ünü çıkar 2000 bu senin alman greken kaloridir benim söyleyeceklerim bu kadar forumdada biraz araştırma yaparsan daha iyi sonuçlar bulursun bide sabah cardio yapmalısın yağ yakmak için yürüyüş koşu veya bisiklet 30 45 dk arası aç karnına yaparsan iyi olur

3. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    ilgin için sağol.
    bir sorum daha var. Acaba yağ yakıcı kullansam mı? Yoksa biraz daha beklemeli miyim?
    Birde yağ yakıcı kullanmaktan korkuyorum açıkçası. Midemde reflü var ve bağırsaklarımda genetik olarak aşırı hassas.Acaba bir zararı olur mu?
    Ve biraz komik gelecek ama sanki yağ yakıcı kullanırsam vücudumdan yağ ile birlikte doku kaybıda olacak diye korkuyorum,böyle sadece deri ve kemik olarak kalıcam zannediyorum :D

4. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ-Tuz-Şeker Üçlüsünü Hayatından Çıkar , Günde En Az 45 Dakika Kardiyo ve Karın Hareketleri Yap.Yeşil Çay Kullanabilirsin , Metabolizma Hızlanır.

Protein üzerine beslenmeye çalış,karbonhidratıda normal olarak tüket.
    Meyveyi karnın dolu olmadığı zamanlarda ama akşam kesinlikle yeme.

Bu kadar :)
    Gerisi bünyeye kalmış.

oniks41 bunu beğendi.
  5. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    adam gıbı proteın veren bırsey goremedım beslenmende

aksamdan kalmıs varsa yemıceksın alıcaksın pısırceksın yıceksın 6 ogunun en az 4 une proteın koyman lazım dogru dürüst
    ayrıca aksam pılav yıyorum demıssın pılav mecbur yemen gerekse barı gun ortasında ye aksam yemegınde neden karbonhıdrat alıyorsun onu kesmen lazım
    tartıdanda uzak durmaya ınanıyorum ben gercekten moral bozuyor

6. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    bütün öğünlerimi ayrı ayrı açmadım.tabiki protein alıyorum mesela günde en az 3 tane yumurta yiyorum.Akşam yemeklerim genelde tavuk ya da et oluyor.Salata yediğim saat dilimlerinde ton balığı salatası yediğim çok oluyor.
    Ben sadece kaba taslak öğünlerimi yazdım.
    İlgin için sağol

7. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bence heman yğ yakıcı kullanma mucizede bekleme herşey düzenli beslenme ve spor ile olcaktır zaten

oniks41 bunu beğendi.
  8. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Şuan 86 sın ve 85 mi olmak istiyorsun ? :D çok basit. bugün yemek yeme akşam tartıya çık 83'e kadar yolun var :D

9. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    :D tamam dediğin doğruda ben kalıcı olanını istiyorum :D

10. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek istiyorsan mantık düz dostum;karbonhidrat miktarını min. a indirecen ve gün icinde aç kalmayacak şekilde kalorisi düsük besinler tüketecen,yane sebze agırlıklı yemekler,tabi her gün 1 porsiyon ızgara et(kırmızı veya beyaz) takviye etmeye calıs cünkü bişe tutacak senida hep sebze ile 1 gün 2 gün gidersin 3.gün düşer bayılırsın:D

Sayfayı Paylaş