Kafam çok karışık

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve xavi54 tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xavi54

xavi54 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ne yapacağımı bilemiyorum.Bu sene lise 4`e gidiyorum ve zorunlu staj alamam gerekiyor.Ve bizim burada elektrikçi yanında çalışıyorum komple ev tesisatı yapıyoruz.Ama ben bu işi sevmiyorum ve askerden geldikten sonra da bu işte çalışmayı düşünmüyorum.Ailem bu işi öğrenmemi istiyor.Zaten yaklaşık 1, 1.5 aya yakındır onlar için gidiyorum bu işe onları üzmekte istemiyorum.Yani onlara bu işi ben yapamam sevmiyorum da diyemiyorum.Sizce ne yapmalıyım.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Açık açık konuşup bunu onlara anlatman lazım. Böylece sana alternatif sunabilirler.

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    lisedeysen zaten kafanda severek yapacağın bir meslek dalıda vardır diye düşünüyorum bunu samimi ve sakin bir şekilde ailene anlatmanı tavsiye ederim ilk başka belki sinirlenme üzülme darılma gibi durumlar olsada merak etme zamanla herşey yoluna girer sonuçta senin ilerde seçeceğin meslek hayatın olacak aileden çok mesleğinle ilgileneceğinden aman hatır için istemediğin bir mesleği yapma ancak elektrikçiliğide asıl istediğin mesleği yapana kadar devam et bence boş durursan çünkü paran olmaz oda sıkıntı yaratabilir işte aileler böyle kendi görüşlerine göre çocuklarını yetiştiriyorlar çocuklarının bir birey olduklarını anlamıyorlar sonrada ilerde çocuğunun mutsuz olduğunu gördüklerinde pişman oluyorlar illa bir çocuk babası gibi düşünmek zorunda değil ama gelde anlat

4. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben bilişim istedim hep, ama olmadı kazanamadım .
    Elektrik kazandım ama sevmedim bıraktım okulu.
    Şimdi liseyi açıktan bitirip üniversite besyo okucam.

Sayfayı Paylaş