Kafam çok karışık profesyonellerden yardım istiyorum :( > lütfen okuyun çok önemli

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve liana tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. liana

liana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kurumsal Satış Müdürü
    Benim boyum 164 kilom 75 total olarak yağ oranım çok yüksek ve ne yazık ki kalça bacak ve yanlarda toplanmış durumda uzun zamandır spor yapıyorum ama düzensiz alerjik reaksiyondan sonra kortizonlu ilaça bağlı olarak kilo aldım.ve yaklaşık kas oranımı arttırıp 55 kiloya düşmek istiyorum.

Bir haftadır programım şu şekilde

05:45 Grenade + 2 bardak su
    06:15 Ufak muz yağsız bir bardak süt iki avuç yulaf(Mikserden geçirip tüketiyorum)
    06:30-07:45 (Öncesi sek nescafe) Spor + 2 bardak su
    Ptesi-Çşmba-Cuma Kardiyo ve vücut ağırlığımla kalça bacak bölgesi
    Salı-perşembe Isınma + Kol sırt gögüs karın ve bacak fitness aletli 12*3 Max 9-10 kg ağırlıkla + Soğuma
    (Spor sonrası BCAA Kapsül)
    09:15 Kahvaltı 2 dilim tam tahıllı ekmek , 4 5 yeşil zeytin , 2 dilim jambon , yumurta , lor veya yağsız peynir , bitki çayı +2 bardak su
    11:00 Elma armut veya mandalina
    13:00 1,5 dilim tam tahıllı ekmek , 150 gr tavuk göğüs , salata , yoğurt + 2 bardak su
    15:00 Yarım avuç fındık+badem + 1 bardak su
    17:00 Sebze yemeği kıymalı (yağ koymadan) salata , yoğurt , soda

bu saatten sonra bişey tüketmiyorum 23:00 de uyuyorum

Sizce akşam 19:00 da p.tsi çarşamba cuma pilates yada spinning yapsam zararı olur mu ayrıca programım da eksik veya yanlış var mı
    bilgilendirirseniz çok sevinirim

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    egzersiz konularında bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır mutlaka.beslenmede yarım avuç kuruyemiş gördüm fındık badem 10 12 taneyi pek geçmese iyi olur zaten bayansınız avcun küçüktür muhtemelen:) kahvaltıda 1 dilim ekmeği çıkartırsan belki daha iyi olabilir. yumurtayı yağsız tavada 1 2 tane beyazını da eklersen ekmek yerine daha iyi olabilir.pilatesi daralmak istiyorsan öneririm kesinlikle.egzersizleri sabah ve akşam olarak bölersen bir zararı yok deneyebilirsin.çünkü ağırlıklarla çalışılan yoğun bir program değil.

3. liana

liana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kurumsal Satış Müdürü

Çok teşekkür ederim peki spinning yapmalı mıyım pilatesle

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Çok fazla karbonhidrat tüketiyorsun.

Created By Loss bunu beğendi.
  5. liana

liana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kurumsal Satış Müdürü
    Peki nelerle değiştirmeliyim yardımcı olur musunuz

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Yukarida söylenmis olan cumleyi dikkate almanizi tavsiye ederim...

Sic Semper Tyrannis

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Mesela;

Süt yetişkin tüketimine çok uygun bir gıda değil, hele ki yağsız süt.

Diyetindeki ekmek ve meyveyi çıkar. Meyve maksimum 1 porsiyon olsun, vitamin mineral ihtiyacın için taze sebzelere ve kuruyemişlere yönel. BCAA kullanmaya ihtiyacın yok. Günde 3 ana öğün ile ihtiyacını karşılayabilirsin. Sürekli bir şeyler yiyerek sadece yeme dürtünü körüklüyor ve işini zorlaştırıyorsun.

Yemeklere "yağ koymamak" iyi bir şey değil. Karbonhidratı azaltmalısın; yağ sana lazım.

Sabah sadece 1 bardak filtre/Türk kahvesi içip direk spora git. Nescafe tüketme.

Dönünce yağda 3 adet yumurtayla omletini yap. Yanında tam yağlı peynir, zeytin ve yeşillik tüket.

Öğle ve akşam yemeklerinde de bir protein kaynağı(kırmızı ya da beyaz et, lor peyniri, haşlanmış yumurta gibi) ve salata ye. Salatana zeytinyağı dök.

Öğünlerinin üstüne günde 2 avucu geçmeyecek kadar kuruyemiş ekleyebilirsin. Fındık, fıstık, badem ve ceviz.

Gün içinde öğünler dışında yeşil çay, kahve ve su dışında tüketimin olmasın.

sultanmehmed ve derin_aker bunu beğendi.
  8. liana

liana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kurumsal Satış Müdürü

Bu sefer protein fazla tüketmiş Olacağım gibi geliyor kilo verme Sürecinde protein önemli biliyorum ama başlangıç Döneminde bu fazla proteinin zararı olmaz mı
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2014 ---
    Siz ne önerirsiniz acaba

9. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    1 ay proteini çok az aldım ve vücudumu berbat ettim. 2 ay protein ağırlıklı diyet ve spor ile hem kas kaybını geri yerine getirdim (kas hafızası) hem de kilo vermeye devam ettim (tartıda çıkan rakam beni ilk ay tatmin etse dahi ayna tatmin etmiyordu, bu şekilde kilo verişim yarı yarıya azaldı ama emin olun ayna çok daha tatmin etmeye başladı)

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Porsyionlarını biraz daha küçük tutup, yavaş yavaş arttırırsın. Proteinin fazlasını azaltmak kolaydır, önemli olan karbonhidrat bağımlılığını kırmak.

11. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    kilonu 2 ile çarp alacağın protein miktarı bu olsun.vücut karbonhidratı yakarken daha az proteini yakarken daha fazla kalori harcar.bunları göz önünde bulundur.kas inşa etmeyi bırak olan kaslarını kaybetmek istemiyorsan protein tüketmen şart.birşeycik olmaz:) kaliteli protein her zaman iyidir.yağlarda çok önemli(sağlıklı olanlar) belli miktarda az ve güzel yağ alırsan yağ yakman kolaylaşır.vücudunu yağdan mahrum bırakma benzin gibi düşün.yağsız süt ile yağlı süt çok farketmiyor diyet ürünlere yönelme çünkü hepsi saçmasapan işlemlerden geçiyor.

12. liana

liana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kurumsal Satış Müdürü
    Diyetisyene kalsa neredeyse birşey yememem gerekiyor peki örnek olarak öğünlerde ne yemeliyim salatada filan zeytin Yağı kullanıyorum ama çok az tutuyorum tuz nerdeyse sıfıra yakın tüketiyorum protein oranını nasıl ayarlıycam bilmiyorum
    mesela neler tüketmeliyim
    Ek olarak elimde mp assault whey protein var bunlardan kullanmam fayda veya zarar açısından nedir

Son düzenleme: 24 Aralık 2014
  13. Nsoguz

Nsoguz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aslinda forumda ki uyeler gayet guzel yazmis ama eklemek istedigim ufak bisey var ki oda bu diyetlerin yemeklerin supplementlerin kisiden kiseye farkli reaksiyonlar gosterdigi ornegin ben girdigim kurlarda sok uygulamam uzun sure ayni diyeti yapsamda her ay aldigim sonucu almaya devam ederim bu bende ise yariyor baskasinda yaramiyor. Yani zaten cok etkili bi iki diyet turu var dene gor ARASTIR OKU muhaklak bi sonuc alirsin yag yakamiyorsan ya yanlis besleniyorsun yada yeteri kadar calismiyorsun baska bi izahi yok herhangi bi rahassizligin yoksa tabi bol sans.

Ufak bir not: Supplementler ozellille yag yakicilar aslinda yag yakmaz yag kazanmani engellemeye calisir.Cogu yag yakiciyi ileri derece sporcular antreman esnasinda ya enerji ihtiyaci icin kullanir yada bulk doneminde yag kazanimini dusurmek icin kullanilir definasyon sirasinda yag yakici supplementler tamamen olmasada reklam kokan hareketler .

Not 2:Bu kadar ara ogun yapman saglikli olsada glikojen depolarini surekli dolu tutmak demek yag yakmak istiyorsan ogunlarinin arasinda 4-5 saat fark birak ki vucutunun yagi yakacak zamani olsun.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 24 Aralık 2014
  14. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Cogu msji okumadim ama evet carbo fazla 3 ana ogune indir dendigi gibi yagi arttir veya keto diyete yonel ama cok zordur sabir gerektirir ama cogu kiside iyi sonuclar verir ama seni bilemicem ve bi tavsiye daha veriyim yumurtayi yagda kizartma yaptiktan sonra bir kasik cig dok bu sekilde yararlarindan tam sekilde yararlanirsin.

15. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    protein kaynaklarının değerlerini öğren.mesela buraya bak --> http://www.sportsinternational.com.tr/pages/beslenme.pdf . Zamanla neyin ne içerdiğini öğrenirsin ve işin kolaylaşır.Gramajlara dikkat et tabi.

16. liana

liana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kurumsal Satış Müdürü
    05:45 Grenade + 2 bardak su
    06:15 Ufak muz yağsız bir bardak süt 1 avuç yulaf(Mikserden geçirip tüketiyorum)
    06:30-07:45 (Öncesi sek nescafe) Spor + 2 bardak su
    Ptesi-Çşmba-Cuma Kardiyo ve vücut ağırlığımla kalça bacak bölgesi
    Salı-perşembe Isınma + Kol sırt gögüs karın ve bacak fitness aletli 12*3 Max 9-10 kg ağırlıkla + Soğuma
    (Spor sonrası BCAA Kapsül)
    09:15 4 yeşil zeytin , 2 yumurta , lor peyniri , bitki çayı , domates , salatalık , yeşillik +2 bardak su
    11:00 4 kuru kayısı
    13:00 200 gr tavuk göğüs ,bol salata , yoğurt , 5 fındık , 5 badem 2 bardak su
    16:30 Sebze yemeği kıymalı , salata , yoğurt , soda
    20:00 Suyla hazırlanmış yarım ölçek whey protein

olarak düzenledim sizce olmuş mudur ortalama protein 110 gr oluyor ek olarak protein tozu içicem :) fikirlerinize çok önem veriyorum şuana kadar verilen cevaplar için çok teşekkür ederim

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidrat alımını daha da düşürebilirsin. Yağsız süt de gereksiz. Nescafe'yi de tavsiye etmiyorum.

18. liana

liana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kurumsal Satış Müdürü

Daha neleri çıkarmalıyım peki örneğin ? nescafeyi türk kahvesiyle değiştirsem , süt yerinede su uygun olur mu ?

19. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    light yağsız sütler zararlımı

20. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları: