Kafam Çok Karışık Üstadlar.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Olcan tarafından 31 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar , bu spora yaklasık lise yıllarında basladım 1.5 yıl aralıksız yaptım ve bana göre oldukça fit bir vucut yaptım ama ne yaptıysam six packleri çıkartamadım ve bicepsler 40 cmi geçmedi. o zamanlar boy 1.83 kilo 75-78 civarı idi. Öğrenciliğin getirdiği maddi yetersizlikten dolayı bırakmak zorunda kaldım. O fit vucut ufaktan ufaktan erimeye başladı. Şu an üniversite öğrencisiyim boy 1.86 kilo 90 tahmin edebilirsiniz ki göbek bölgem yağlı. Omuzlar ve göğüslerde ufak yaglanma olsada çok kotu bir goruntu sergilemiyor yani önceden yapmış oldugum bb nın etkisi diye dusunuyorum. Şu anda da öğrenci olmama ragmen çok fazla değil ama bu spora yemek hariç supp için max 200-250 Tl ayırabilirim. Şimdi siz ustadlardan istediğim bana bir tavsiyede bulunmanız. Kendimi zorlarsam animal cuts ve animal nitroya 2 ay kadar yuklenebilirim tabii kide dogru bir diyetle. Ama 90 kiloda kalıp fitleşmek için doğru bir diyet programı ve supp. kombinasyonu konusunda kafam çok karısık. işlerim nedeniyle 1 ay sonra başlıcam ama bu yolları deneme / yanılma olarak yasayıp zaman kaybetmek istemiyorum açıkcası.
    85 kiloya in ondan sonra yüklen diyen cok arkadaş oldu , bu saatten sonra önce sağlık zihinde olmak ham olmamak sonrada goruntu açısından kendime iyi gorunmek istiyorum ki hep hedefim 41-42 cm barçalı biceps + six pack , gogus ve omuz zaten bu cmlerde bu hedefe ulaşırsan otomatık olarak gelir :)
    Çok uzun yazdım ama derdim bu , zaman ayırıp okudugunuz için gercekten cok teşşekkur ederim , sizlerin fikirleri benim için gercekten önemli olucak. Oldukça kararsızım hangi beslenme programı hangi program desteklemek amaçlı hangi supp :)
    Not : lütfen daha once aratma yapın size benzer konular açıldı demeyin , benim gibi bir geçmişi olan benim boyumda ve kilomda benim gibi bir sorunu olan başlık yok , 2-3 üstad yardımcı olup fikirlerini paylaştıktan sonra konuyu çöpe taşıyabilirsiniz sn modum.

2. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.125
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    spora başlayınca vücudun toparlayacaktır kendisini.istediğiniz vücuda seneye yaza sahip olabilirsiniz.kışın böyle bir vücut yapmak hem zor hemde gereksiz.böyle olduğunu düşünürsek bence kilo verme programı uygulamayın.animal serisine gerek yok.pro-karb-yağ dengesi güzel bir beslenme programı oluşturup onu uygulayın.supplement olarak ilk tercihiniz whey olsun.ondan sonra isteklerinize bağlı olarak yardımcı oluruz.

3. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Zaman acısından sıkıntı yok ıster 1 senede olsun ıster 2 , yeterki verdiğim emeğin çabasını bana gostersın. 1.5 yıl yaptım daha once ama bunun 7-8 ayı bilinçli kimse elimizden tutmadı o zaman çerçevesi içinde , ağırlık kaldırıyorduk ama nasıl , yalan yanlıs hareketler , kulaktan duyma beslenme programı vs. Bu sefer 2-3 aylık hedefler koyucam kendime , mesela su an biceps 37 cm 2 ay sonra 38-38.5 olmazsa bir seyler ters gidiyor diyip hatayı aramaya baslıcam daha yararlı olucagını dusunuyorum bu sekılde. Supp olarak whey dediniz tek basına takviye olarak yeterli olucakmıdır bu aşamada. Tahminim dusunceniz 90 kiloda kalmam , 90 kiloda bu 2 kat gobeği eritmek zor olucak ama baslayalım bakalım vucud nasıl bir tepki vericek.
    İlgine teşşekkur ederim , her turlu fikire açığım bakalım diğer ustatlar nasıl dusuncekler.

4. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yüksek Protein - Düşük Karbo - Çok Düşük Yağ İle Kışı Atlatmaya Bak.
    Bahar Aylarında Protein Tozu Kullanmaya Başlarsın.
    İlk 2 Ay Sabit Program ve Normal Sistem İle İlerle.
    Daha Sonra Programını Değiştirip , Sisteminide Değiştirirsin.
    Başarılar

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.125
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kışın düşük karbo ve düşük yağ ile diyet yapılmaz.eğer bulk gibi bir olay yoksa beslenmeni normal tutmalısın.kışa murat2 nin söylediği programla girersen kışın sıkıntı yaşabilirsin.hatta forumda kışa define girildiğinde kanser riskinin olduğunu bile okumuştum.kışın biraz yağ her zaman iyidir.sen spora başlayınca düzene girer vücudun.verdiğin emeğin karşılığını alırsın merak etme.ben sana whey tek başına al demedim.ilk olarak wheyi al sonra ne alacaksan alırsın dedim.kışın olabildiğince kas kütlesi kazanımı almaya çalışın.yağlı olmanız bir bakıma daha iyi.çünkü daha hızlı kas kazanabilirsiniz.yağsız vücutta kas kazanımları çok daha zor oluyor.kışın dahada kilo alabilirsiniz.bunu dert etmeyin kendinize.

6. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İlk etapta animal cuts ve nitro'ya gerek yok sanırım , peki alsam 2 ay ikisini kombine bir şekilde kullansam bu süreci hızlandırabilir miyim ?
    Murata yazmıştım mesajlar arka arkaya geldi :)

O zaman kışa yaglı girmek iyidir Angry , marta dogru diyete girsem daha iyi olur sanki yukardaki yazından bunu çıkardım. Kışa kadar bu kiloda kal vucut biraz toparlasın hafif şekillensin sonra diyetle beraber yaza dogru ufaktan fit bir vucut yapabilirsin diyorsun yani. Yanlıs mı anladım ?

Son düzenleme: 1 Eylül 2011

Sayfayı Paylaş