kafaları yemek uzereyim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve erenbey tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. erenbey

erenbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Çok ağır problemin var kime danışcagımı bilemedim buraya yaziyim bare dedim.

1.77 boy 75 kilo %13 yag var. bacaklarım %2-4 arası yag var çok ince zaten kas lifleri sayılabilcek derecede ama butun yag karnımda toplanıo göğüsümden aşağısı çok hoş bi goruntu değil. Spora başladım bi sure sonra supplementlar kullanmaya başladım.

İlk başta,

Optimum whey kullandım sonra protein tozu+twinlabs amino asit kullanmaya başladım ki herkese çok tavsiye ederim 1 ayda 10 kilo kasladım. tam 10 kilo diil 9.6 kilo neyse.

daha sonra,

aminoasitim bitti bende kreatin aldım. optimum monohydrate kreatin kullanıorum. hiç bi faydasını elle tutulur şekilde goremedim ama kreatin kullandıgım donemde 4 kilo kaslandım ama zaten kaslancagımı dusunuorum hayvan gbi çalışıorum lakin haftada en az 3 gun gidiyorum spora çunku.

Asıl problemim,

Evde şuanda protein kreatin ve CLA duruyor. Kreatini kullanmıorum artık pek fazla arada sırada spordan sonra kullanıorum..... sabah kalkınca eger o gün spora gidiceksem yemekten once CLA içiorum, spor sonrası whey protein tozu içiorum. Problemim ise daha fazla kaslanmak istiorum ve bazı supplementler almak istiorum ama ne alsam bilemiorum. Tekrardan amino asit mi alsam NO explode mu alsam animal pak mı yoksa animal stak mi alsam. Bilemiorum bir turlu ama aldıgım urunu kullanırken aynı zamanda protein tozu ve cla kullanımına devam edicem kreatini bir sure kullanmayı dusunumuorum yoksa kullansam mı bilemiorm bir turlu ama gobegimden de kurtulmak istiyorum aynı zamanda acaba yanlış bir zaman mı gobegimi eritmek için? yardımcı olursanız sevinirim.

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bir ayda 10 kg ye yakın kilo alınır ama kaslanılmaz. İstediğin steroid kürünü yap yine birkaç üstünde kas kazanımı olamaz. Gelelim sorunlarına. Cla bir yağ asiti çeşitidir ve kısa dönem kullanımı fayda etmez parana yazık. Cla gibi bir supplementi devamlı kullanmalısın. uzun dönem cla kullanımının kas kazanımı ve yağ kaybetmede etkili olduğu görülmüş. Ayrıca kreatin kullanıyorum demişsin. Kreatinin yükleme dönemini yaptığını varsayıyorum bu konuda forumda arama yapabilirsin. Ayrıca protein tozundan sonra kullanabileceğin en iyi takviye bence odur. Ayrıca spora yeni başladığını varsayıyorum ki kreatinin önemini bilmiyorusun. Bu arada no-explode tarzı nitrik oksit ürünlerini ilk 6-8 aydan önce önermem kesainlikle. Ben 2 yıl düzenli spordan sonra kullanmaya başladım. Ayrıca kalp ve damarlarının üzerinde alışmadığın ani bir etki yaratabilir. Sana tavsiyem bu sporun etkilerini kısa sürede görmeyi bekleme. Zamanla olacak. Sonuçta devamlı çalışma ve istikrar isteyen bir spor. Bunun yanında antremanlardan önce 5gr kreatin al ve cla yı günde minimum 3 defa olacak şekilde kullan. Gelelim yağ problemine. Anladığım kadarıyla bel bölgen yağlı. Alkol kullanıyorsan azalt ve biradan uzak dur. Yok alkol diyorsan düşük karbonhidrat ve yağ, yüksek protein alımına yönelik bir diyat yap ve unutma bu sporun etkileri kısa sürede değil, uzun ve istikrarlı bir çalışma ve beslenme sonucu ortaya çıkar. Ayrıca forumda cla hakkında güzel bilgiler var onları da bir araştır.

lionking35 ve Despo bunu beğendi.
  3. erenbey

erenbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @draft biraz ayrıntıyı kullanmışım ama spor donemimle ilgili kullanmamışım. ben 3 yıla yakın spor yapıorum zaten yeni diilm. ama bunun 2 yılı bir hafta hergun giderim diger hafta 1 gun giderim ondan sonraki hafta belki gitmem modunda geçti ama 2009 ocaktan beri çok duzgun gidiyorum haftada en az 3 kere hatta ilk defa 1 ay once 1 hafta gidememezlik yaptım. Kreatin konusunda herkes çok onemli olmazsa olmaz diyor ama ben pek etkisini goremedim. yada etki olarak tam ne gorcegimide bilmiyorum. CLA kullanımını zaten kısa donem açısından etki amaçlı yapmıyorum oyle birşey olsa alırım hydrocut ımı koşar koşar dururum. benim aradıgım biraz farklılık olsun aynı zamandada vucud gelişimim amator bir fitness'cıdan daha çok profesyonel dursun istiyorum.

ps. birazdan spora gidicem o zman orda ölçüm kagıtlarımı scan eder resimlerini koyarım orda gorursun :)

Sayfayı Paylaş