Kadınlarda definasyon/bulking dönemleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hukukcu tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar, hocalarım,

Türkiye'de bu sporu ciddi yapan çok fazla kadın olmadığı için tereddüt içinde bu konuyu açtım. Neticede kaslı kadından korkulan bir ülkede yaşıyoruz malesef. Buna rağmen ben güçlü kaslı bi vücut istiyorum neticede zevkler tartışılmaz.

Uzunca bir spor geçmişim var, önce tenis sonra basketbol, okul takımlarında aktif yer aldım. Fakat üniversiteye başlayınca hem yoğunluktan hem de uygun ortam bulamadığımdan spora tekrar sarılamadım. Geçen sene unide ilk yılım fitness salonuna gittim bikac ay, yazın da aynı şekilde ama çok düzenli olmadı.

Şimdi tekrar düzenli bir programla başladım ve ciddi ilerlemeyi düşünüyorum. Sorum şu, basen ve karın bölgemde çok değil hafif yağlanma var.
    Vücut yağ oranim= %20
    Boy = 175
    Kilo = 66

Haftanin 6 günü, 1 gun kardiyo ve Abs olmak üzere her gün belli kas gruplarını çalışıyorum, 3 er kilo dumbellarim var.

Amacım bikac kilo verip kaslanmak. Güçlü hacimli olmak istiyorum. Kollarım cılız şu anki kol ölçüm 28.5 cm.

Ben önce bulking dönemine mi gireceğim yoksa definasyon mu? Yoksa clean bulking dedikleri şeye mi? Cidden kafam çok karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim! [​IMG] [​IMG]

Sayfayı Paylaş