Kadınlar ve Karın Kası

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Pelloosshh tarafından 21 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    merhaba arkadaşlar
    Öncellikle kadınlar nasıl doğal yollardan karı kası yapar onu sormak istiyorum..
    Benim şöyle bir sıkıntım var; upper (üst) tarafım gayet sıkı hatta hafiften bakkavalar gözüküyor ama aşağı tarafın simit gibi :O
    Çok fazlada olmasa bir yağ tabakam var orada otururken falan pek çıkmıyor ama çok hoş bir görüntü de vermiyor...
    Orayı hangi hareketler ile eritebiilirim!?
    Birde bana beslenme tüyoları verirseniz çok ama çok memnun olurum :)
    Şimdiden teşekkürler

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar,
    Karın kasları da diğer kaslar gibi gelişiyor.Karın veya kol farketmez kas kastır.Alt karın genelde daha yumuşak oluyor o yüzden o bölgeye özel hareketler yapmak gerekir.Mesela videoda görüldüğü gibi.
    Onun haricinde pilateste karın için çok etkili hareketler var.Yağ oranınız düşükse çok çabuk sonuç alabilirsiniz pilatesten.Tabi ne kadar karın çalışırsanız çalışın üzerinde yağ olduğu müddetçe o kaslar görünmeyecektir.Yağ yakımı ve kas yapımı birlikte olmalı.
    Beslenme konusuna gelince,karın için özel bir beslenme yapılmaz.Protein ağırlıklı düşük karbonhidratlı bir beslenme planı egzersizlerle birlite işe yarar.
    Benim tavsiyem vücudu bir bütün olarak düşünmek,tüm vücudu forma sokacak,tüm kas gruplarını çalıştıracak bir egzersiz uygulamak gerekir.

Pelloosshh ve Balboa7 bunu beğendi.
  3. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Genelde bu tür hareketleri spordayken yapıyorum, fakat üzerinde yağ varsa kaslarınız gözükmez diye belirtmişsiniz...
    O üzerinde ki "yağ tabakasını" nasıl eritebilirim?
    Tekrar teşekkür ediyorum

4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Yağ tabakası vücut yağ oranı düştüğünde gidecek ve kaslar daha belirgin olacaktır.Tavsiyem yağ oranınıza baktırmanız.Karın veya başka bölge farketmez sağlıklı bir şekilde verilen kilo yağdan verilir.Yavaş yavaş sabrederek yağ oranınızı düşürmeniz lazım.Kardiyo yapılmalı ancak benim gördüğüm çok önemli bir şey daha var : ağırlık çalışmaları yağ yakımına çok daha iyi katkı sağlıyor.Kas kazandıran egzersizler metabolizma hızının artmasına ve yağ yakımına sebep oluyor.Bu yüzden ağırlık çalışmalarının yanı sıra pilatesten de destek alabilirsiniz.Beslenmeye dikkat edilirse hem yağ oranınızı düşürüp hemde kas kazanabilirsiniz.

wrestler ve Pelloosshh bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş