Kadıköy'de Salon Tavsiyesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve cinematography tarafından 26 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Herkese Merhaba,

Tam karar vermedim ama şu anda gittiğim salondan ayrılmayı planlıyorum. Bu forumdan haberim olmasa hocaya güvenip öyle angaryaya git gel yapıcam nerdeyse.

Kadıköy'de aşağıdaki özelliklerde bir salon önerirseniz sevinirim:

*Kadıköy merkeze yakın olmalı (her gün işten akşam motorla dönüyorum, yani rıhtımdan yürüyerek veya en fazla araçla 15 dk uzaklıkta olmalı)
    *Kesinlikle temiz/aletler yeterli olmalı ve fazla kalabalık olmamalı,
    *Duş ve diğer imkanlar (masa tenisi, dinlenme salonu vs...) tercihen
    *Hocası ilgili olmalı ki bu şu anki salondan ayrılma nedenim olacak sanırım, hareketleri doğru yapıp yapmadığı kontrol eden, yapmam ve yapmamam gereken şeyler konusunda (antrenman-beslenme) beni bilgilendiren bir hocanın olduğu bir yer arıyorum; salona gittiğimde bir karta hareketleri yapıp bu böyle şu şöyle hadi git yap bunları sen diyen ve benimle ilgilenmeyen bir salonda vaktimi/enerjimi/paramı boşa harcamak istemiyorum. Lütfen bu maddeyi özellikle dikkate alın öneride bulunurken...
    *Son olarak da tercihen 100 YTL (aylık) üstü olmamalı.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Tuncay.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    http://www.akademik.com Kadiköyde olmasi gerekir, detayli bilgileri TR´de yasayan ve salonu taniyanlar sanirim verirler, bunun disinda, ilgili basliklara bak. Salonunuzu tanitin adli basliga baktin mi ?

3. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Sağol Despo,

Baktım tabi o başlığa ama bir şey çıkmadı :( Bu şekilde, yani sadece siteden/ilandan/reklamdan bir yere gitmek istemiyorum, ilk elden bilgi almak amacım, yani oraya uzun bir süre devam eden ve salonun aradığım gibi olduğunu doğrulayacak birilerinin fikirlerini bekliyorum, mekan/aletler vs zaten gidip gördüğümde anlaşılıyor ama hocanın nasıl olduğu/ne kadar ilgilendiği ancak bu şekilde birinin tavsiyesiyle bilebileceğim bir şey ki buna çok önem veriyorum ve doğru bir kişinin beni yönlendirmesini istiyorum.

Verdiğin siteye bir göz atayım yinede teşekkürler.

Hoşçakal.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Moda'da, Saint Joseph lisesinin içerisinde Majestik spor salonu var, Türkiye'nin en büyük şampiyonlarından Tuluğ Topa'ya aitti, devretti, aletler yeterli ancak pek tenha olduğu söylenemez, akşam bir hayli yoğun olabiliyor.
    Ancak mütevazı, temiz bir salondur.
    Gene Moda'da, Tramvay yolunun üzerinde, Airport isimli salon var, orası yenilendi, sanırım bir hayli güzel oldu.
    Bu iki salon da 90-100 ytl. civarında sanırım.
    Airport isimli spor salonuna tramvayla gideceksen, Cem Taksi tramvay durağından sonraki durakta hemen, sahilden yürüyerek 7-8 dakika uzaklıkta.

5. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Teşekkürler Karasan, peki bu salonlarda gittin mi veya hocaları hakkında bilgin var mı? Yani dediğim gibi ilgileniyorlar mı öğrencilerle? Helede kalabalık oluyorsa bu salonlar cidden hocalara çok iş düşüyor...

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Danimarkada hoca diye birsey yoktur, aylik aidati ödediginde trainerlar kisaca baslangic programi yaparlar ve egzersiz hareketlerinin nasil uygulanacagini ve kisaca bazi püf noktalari gösterirler (1 saat zaman harcalar buna) sonrasinda ne zaman yeni bir program yapilacagini belirtirler.
    Zaman gecer ve yeni program zamani gelir, bu sürede Personal trainer dedikleri hocalara yönelinir ve ücret karsiligi ister beslenme programi ister antreman programi icin yardimci olurlar (Saat basi ücret alirlar)

Senin istediginde sanirim bu tarz birsey, yaniliyormuyum? Eger böyle birsey umuyorsan bence hic bir salon bulamazsin(ücretsiz) Senin istedigini tabiki herkez ister ve aslinda verilmeside gerekir ama cogu insanlarin dusunmedigi olay her bir aidat ödeyene bu sekil bir yardim etmek icin sadece 1-3 hoca yeterli olmaz. Senin istedigini aylik 100 ytl ile karsilamaya calisirsa salonlar (cogu üye icin) - 1 ay sonra kapilari tekrar kapamalari gerekir(iflas). Hocalar tabikide yardimci olmali, ama cogu hoca ilgisiz deniliyor olurlar evet ama nedenide iste acik. Sen egerki öyle bir ilgilenen bir hoca bulmak istersen öncelikle cok sansli olman gerekir ve ayni zamanda büyük salonlar yerine kücük bir salon (50-100 üyesi olan) bir salon bulmalisin, yoksa ilgilenmeye zaman olmaz.

Sunuda belirtmekte yarar var, forumdaki bilgilerle daha ileri varirsin - cünkü bu bilgileri hocalarda veremez (zaman)

7. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Aslında haklısın istediğim bu ama beklediğim bu değil, üstelik "gördüğüm" bunun yanından bile geçmiyor.
    Bu bahsettiklerin olmasa da en azından salona gittiğimde bana nasıl beslendiğimi sorsaydı en azından, bu sporu ne için yapmak istediğimi (ki buna göre değişiyor herşey malum), ya da hiç olmazsa bazı hareketleri yarım yamalak gösterdikten sonra, daha sonraki günlerde doğru yapıyormuyum diye kontrol etseydi. Programa yazdığı bazı hareketleri atlamışım bilmeden (çünkü bana ilk bir kaçını gösterip sonrada böyle devam edersin demişti)...Uzar gider daha bu.

Aslında bu hocalık/öğrencilik konusunda şöyle bir tecrübem de var: ingilizce okudum ben hep lise ve üniversitede, yani sıfırdan dil öğrenmeye başladım ve bu dil öğrenmeyi BB'ye benzetiyorum yavaş yavaş; ikiside uzun zaman/emek/azim istiyor. Buraya kadar herşey tamam, yani bu dili nasıl öğrendiysem ( 11 yıl oluyor ilk öğrenmeye başlayalı yeni yeni evet ingilizce biliyorum diyebiliyorum!!!, yani bu yaza kadar vücut yapiim, 5 ayda kaslarım olurmu vs gibi söylemlerle olamayacağını yıllar alacağını biliyorum bil öğrenmek gibi) bu spora da bu kadar azmim var, yani esirgemiyorum zamanımı/enerjimi ve paramı.

Dil öğrenmek gibi BB'de öğrenci merkezli bir olay anladığım kadarıyla. Yani istek/ilgiye bağlı olayın özü ama yine dil öğrenciliği/öğretmenliği tecrübemden bildiğim bir şey varsa o da temeli mutlaka sağlam bir hocadan almak gerektiği, yani kimse bana ingilizceyi alıp beynime koymadı ama sağlam rehberlik yapmışlardı eski hocalarım. Ne kadar yol almam gerektiğini, neyi ne kadar yapmam gerektiğini öğretmişlerdi, yanlışlarımla ilgileniyorlardı çoklukla, neler yapmam gerektiğini anlatıp gelişim kısmını bana bırakıyorlardı. İşte benim de bir BB hocasından beklediğim buydu aslında, yani rehberlik, sonuçta her gün bana gelip benle ilgilensin diye beklemiyorum, hareketlerim doğru gitmeye başladığında sen bu şekilde bir ay çalış dese yeter...Neyse sanırım derdimi anlattım.

Gelelim sonuca, evet haklısın bu forumdan yararlanmaya bakmak lazım eninde sonunda, bu forumdan çok şey öğrendim, öğrenmeye de devame diyorum, madem hocadan "pek" fayda yok bende burdaki egzersiz hareketlerini resimli olan kısımlardan öğrenmeye başladım bile çoktan...Böyle devam edelim bakalım neler olacak...

Teşekkürler tekrar.

Veyron bunu beğendi.
  8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sana gözlemlerimi söyleyeyim, hocalara yanaşıp ilgilerini çeken bir konuda muhabbet kurmadıkça seninle özel olarak ilgilenmezler.
    Ne zaman ki, 75 kilo ve üzeri bench press yapmaya başlarsın, hafiften dikkatlerini çekersin.
    90 kilo ve üzeri squat yapmaya başladığında, hareketi bozuyorsun, sakatlanacaksın derler.
    Genel olarak, hareketi çok bozmazsan, ya da dikkat çekecek kadar ağır çalışmazsan seninle ilgilenmezler.
    Çok ağır basıyorsan daha ilgi duyarlar.
    Tabii komik ayrıntılarda var, mesela Pump Forever benim çalıştığım salona gelip 145 kilo ile bench press yaptığında, bir hoca, hasetle izlemişti Pump'ı ve sakatlayacak kendini demişti.
    Sonuç ne mi?
    Pump 160 kilo basabiliyor define haliyle şu sıralar.
    Yani, bu egosal sporda, çoğu alaylı olarak yetişmiş, fazla bir kişisel donanımı olmayan insanların hoca olduğu salonlarda, "hocalardan" çok fazla şey bekleme.
    Gözlemleyerek öğrenmeye çalış, zira çok soru sorduğunda, ciddi olarak kendilerini birşey sanan bir sürü olmamış adam var camiada.
    En güzeli, gözlemleyerek öğrenmek, ilerlemiş sporcuların tekniğine bakmak, onlara soru sormak.
    Çünkü onlar bu işi severek yapıyor, 11 saat karanlık salonlarda patlarcasına sıkılıp sevimsiz bir hal almıyorlar, ve soru sorduğun için gururları okşanıyor.
    Bu sebeple, farklı farklı (çünkü hep aynı insana soru sorsan, adamı sıkabilirsin) sorular sorarak kendini geliştirebilirsin.
    İyi hocalarlada, diyaloğu arttırmak için havadan sudan konuşabilirsin, adamlarla sürekli, hocam şu nedir, bu nasıl diye konuşunca, onlar için sıradan birisi oluyorsun, başka konulardan konuşmak, onlarla daha insani bir diyalog geliştirip, uzun vadede daha yardımcı olmalarını sağlayacaktır.

9. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    yeni başlık açmıyım dedim. Gittiğim İSMEK 'in salonu 3 ay tatile girdi.Bostancıda oturuyorum ben.Minübüs caddesi güzergahında iş çıkışı gidebileceğim tavsiye edeceğiniz bir saloon varmı.Fiyatıda önemli benim için şu an .malesef,çok tuzlu bir yer olmasın mümkünse 60-70i geçmesin

Veyron bunu beğendi.
  10. soldiereye

soldiereye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Asrin78 bende aysekadında oturuyorum kardesim maalesef 60-70 e bulmaz zor munubus caddesi uzerinde mihriban boysan ilk ogretim okula var o sakaktan asağıya in orda sampiyon gym var haocasıda sağlamdır Kaya Aslantepe, nakitte 80ylt benim bu spora ilk basladığım yerdir:)

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bostancıda oturuyorsan fiyatta önemliyse içerenköydeki salonlarada gidebilirsin 60 ytl civarındadır.

12. comane

comane Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    ist
    arkadaşlar ben söylenenlerin çoğuna katılmakla beraber 3 yıldır kadıköyde şahin sport academy gidiyorum ben şahin hoca kadar alakalı bir hoca daha görmedim gerçekten spor yapmak için ve bu işi sağlık için yapıyorsanız bulunmaz bir yer şu an aylık 50 üç aylık 100 tl. hem uygun hemde sıcak bir ortam ama fazlasını bekleyenlerin beklentisini karşılamayabilir görmenizde fayda var derim saygılar.

Sayfayı Paylaş