Kabusum Oldu Whey-Gainer-Amino Kafam Çok Karışık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve metalman133 tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. metalman133

metalman133 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle bu sorum fikri olan arkadaşlara :) yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

benim soru(n)m şudur : 6 aydır vg yapıyorum 3. ayımda whey aldım 2 kiloluk ve 3 ayda bitirdim :D -pek verimli kullanamadım gibi-
    dün de supplement aldığım dükkana gittim kilo almak istiyorum 6 aydır kilo alamadım dedim adam da bana gainer önerdi. -boy 1.85 kilo 6 aydır 72- Hem whey almana da gerek yok sonuçta bunun içinde protein var ihtiyacını karşılar dedi. Ben de tamam dedim geldim.
    Bugün gainer ı kullanmaya başladım. Aldığım gainer Weider MegaMass 4000
    Antremandan önce 75 sonra 75 gr alıyorum.
    Ama bu bana yeterli gelmiyor -düşüncede- yani herkes whey+gainer karıştırdığına göre bir anlamı var diye düşünüyorum. Ayrıca şu durumda yatarken içebilceğim bir şey de yok -gainer yatmadan içmek saçma olduğu için :) -
    Bu durumda deneyimli arkadaşlar bana ne önerirsiniz??? MegaMass a 350 tl verdikten sonra boynum bükük ama yinede sadece MegaMass kullanıp -wheysiz aminosuz vs- gelişemedikten sonra o para da boşa gitsin istemiyorum.
    Gainer ın yanına whey mi almamı önerirsiniz amino mu? ve bunları ne zaman kullanmamı önerirsiniz?
    Whey almamı ve Antremandan sonra whey+gainer yatmadan önce de whey almamı mı tavsiye edersiniz
    yoksa
    Amino almamı antremandan önce sonra ve yatmadan önce amino almamı mı tavsiye edersiniz.

Yada ne önerirsiniz arkadaşlar??? Bu kadar çaresizim diyebilirim :) uzun bir soru oldu ama ilgilenirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler Herkese Bol VG li Günler

Not: Laf olsun diye anında ""forumu araştır"" yazacak arkadaşlar çıkacağını tahmin ediyorum bu yüzden yazıyorum uzun süredir üyeyim mesaj yazmasam bile bütün yazılanları okumaya çalışıyorum yani fazla fazla araştırdım buna rağmen bir sonuca varamadım bu yüzden tecrübeli arkadaşların önerilerine ihtiyaç duyuyorum.

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Asıl bu almak istediğiniz supplementlerin yanına ne gibi doğal besinler alıyorsunuz,eğer beslenmeniz düzgün değilse kovasıyla da yutsanız supplementlerden bir sonuç alamazsınız.

Arama yapın denmesin demişsiniz ama diğer sorularınızın da cevapları mevcut...

İyi çalışmalar dilerim

3. metalman133

metalman133 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi beslendiğimi düşünüyorum günde 7-8 öğün değişiyor yoğunlukları vs ama düzgün besleniyorum.
    Diğer sorularımın cevaplarının mevcut olduğu bir başlık gösterirseniz sevinirim ben nedense bulamıyorum. Ayrıca komplike bir soru sorduğumu düşünüyorum :D yani ''whey alıcam yardım!!'' gibi bir başlık açmadım ya da 'gainer ne işe yarar' vs gibi :D belki bir çok arkadaşın da aydınlanmasına sebep olacak bir soru sordum :)

4. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    benim görüşüm öncelikle düzenli beslenme ile birlikte gaineri bitir. daha sonrasında whey+amino kullanırsan daha iyi olacaktır. ama günlük o kadar protein alamıyorum illa whey alacağım dersen gainer ile whey kullanabilirsin :)

5. cazablanka

cazablanka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    72 kilosun onun yerine hacimlensen daha iyi gibime geliyor :S onun içinde amino + whey kombinasyonu yap veya bcaada olabilir veya amino yerine glutaminde olablir bende 180 boyundayım ve 80 kiloyum 75'e kadar inmeyi düşünüyorum =/

6. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    bende 2 yıldır vg yapıyorum ve gainer hakkındaki düşüncem tamamen gereksiz bi supplement tabi iskelet gibi zayıf değilsen. o kadar parayı karbonhidrata vermek çok saçma. Sonuçta karbonhidratı yakıcaksın yada yağ olarak depolayacaksın. onun yerine pilav makarna ye basit şeker al cicibebe ye. Ama protein alırsan kas kütlen artıcak onu yapına katacaksın.

Ben supplement olarak whey + creatine dışındaki ürünlere pek para vermem.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:39 ----------

bcaa, glutamin, no explode, carnitine, cla, animal pak gibi ürünler bence tamamen ticari amaç için üretildiler

7. MorphX

MorphX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım kilo almak istiyordu onada "Gainer" önerdiler 6kg aldı 1 ayda ancak ne kadar sağlıklı aldı bilmiyorum.En iyisi beslenmeyle beraber desteklemek...
    Kolay gelsin...

8. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    350 tl :S :S
    kardeş çok para ya.
    Bence bunun yanına universal whey pro iyi gider.Ama yurtdışından sipariş et hatta yanına bide amino eklersn hem ucuz olur hem uçurur seni

9. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Weider MegaMass 4000 benim de cok denemek istedigim bir suppl. Ancak pahalı bir fiyatı olması denemem konusunda en buyuk engel.

Yaz aylarında hacim yapmak zor is. Sana tavsiyem su beter sıcaklar gecene kadar formunu koruman ve ekim gibi Weider MegaMass 4000 destegi ile saglam bir antrenman cıkarman. Ekim ayına kadar para biriktirip amino + whey + creatin de alıp bunlarla guzel kombine yapıp, ustune guzelce beslenip cok guzel sonuclar elde edebilirsin. Ancak mucize bekleme...

Daha 6 aylık bir sporcusun ve yolum bayagı basındasın. Kas insaası hem zahmetli hem de cok uzun bir surec.

10. metalman133

metalman133 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yol gösteren, fikir veren arkadaşlara çok teşekkürler. Aldığım MegaMass bittikten sonra bir daha gainer almayı düşünmüyorum artık :) onun yerine amino + whey yapsam hem çok daha ucuz hem de daha faydalı olcağnı düşünüyorum.
    Tekrar teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş