''Kaburga Kası'' Oluşumu nasıldır?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ImpacT tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ImpacT

ImpacT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba;

Arkadaşlar resimde ki gibi kaburga kası nasıl çıkar, Türk sitelerinde araştırdım herhangi bir bilgi yok. Birde bu kas mı yoksa kaburga kemiğimi onu tam anlayamadım (Resimde kaslı bir adam oldugu için kemikde kas gibi gözüküyor gibi olabilir diye düşündüm.)

Birde bu kası calistirabileceğim hareketler bilen varsa,

Eğer bileniniz varsa yardım ederse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bu kas grubu aslında kanat kaslarının alt kısmıdır. Sağlam bir sırt ve kanat antremanıyla elde edilir:). Bunlara ek olarak iyi bir beslenme ve düşük yağ oranı ile mükemmele ulaşılabilir.

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bu bahsetmiş olduğun kaburga kemiği kası değildir..kaburgalar arası bulunan kaslar "intercostal" kaslardır..bunları dışarıdan net bir şekilde gözlemleyemezsin..ama gelişmeleri göğüs kafesinin büyümesine yardımcı olur..senın bahsettiğin kas grubu ise "serratus anterior" dur...genel olarak itişli ,çekişli ve rotasyonel bir çok hareketten etkılenir ve bu şekilde geliştirilebilir..bu kas grubu için ayrı bir egsersiz yapmanıza gerek yok..temel görevi kolları yukarıdan aşağıya doğru çekmektir..bir oduncunun ağaç keserkenki balta hareketi bu kas grubuna ait güzel bir örnektir..kollarınızı düz bir şekilde doğrusal yada rotasyonel olarak aşağıya indirmeniz esnasında serratus buyuk oranda etkılenır..ama bunun dışında bir çok harekety ve egsesizde de büyük oranda etkilenir..örneğin elleriniz zemine yada duvaraa yaslı olarak vücudunuzu geriye doğru itmeniz esnasındada scapulanın stabilizasyonunu sağlamak açısından etkın bir rol alır..şnav egsersizi serratuslar için bu nedenden ötürü çok etkildir..ama serratuslarınızı biraz daha etkin çalıştırmak ve kısmende olsa ızole etmek için "straight arm pulldown", "pullover (db,bb)" egsersilerini kullanabilirsiniz..yada bu egsersizlerin dışında "rope crunch", " wood chop" serratusları direk olarak etkileyen diğer egsersizlerdir..bu hareketler her ne kadar serratusa büyük bir etki göstersede,sadece serratus kasınızı çalıştırmanız mümkün değil..her zaman diğer kas grubuyla ortak olarak çalışır ve hedeflelenen ana kas grubu değildir..sadece ana kas grupların ayardımcı olur..örneğin pullover egsersizini göğüs programınıza dahıl ederek serratus egsersizinide bir şekilde programa dahil etmiş olursunuz..yada sırt programınızın sonuna straight arm pulldown ı koyabilirsiniz..ama özellikle bu kas grubu için spesifik bir çalışma istiyorsanız "wood chop" ı önerrim..bunudaa programınızın sonuna dahil edebilirsiniz...

ARNOLDschwarzeneggeR, rapist9, Akay ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bu kaburgalar arası intercostal kaslarını geliştirmek için ne yapmalıyım . kaburgalar arasını doldurmak için . yeterli kilo aldığımı düşünüyorum

5. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Inchline Press

6. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    onu zaten kaç aydır yapıyorum:eek:

7. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    sen normal sırt hareketleri yap gelişcek onlar :D

8. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranınında olabildiğince az olması gerek gördüğüm kadarıyla. Sadece hareket lie olacak şey değil onuda aklından çıkartma

9. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    ben normal kanat hareketlerini yapıyordum geliştiler sonra pullover hareketini yapmaya başladım dahada iyi oldular
    ve birde alt kaburga kasları vvar onlarda yan karın hareketleriyle gelişiyorlar

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    pull overlar ve yarım mekikler cok etkiliyor. crunch ta baska bir etkili alternatif

11. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    şöyle ayakta pullover tarzı bişey yapılıyor bu kaslar için adını bilmiyorum
    gerçi arkadaş yukarda çok güzel anlatmış
    not: o kasları dünyada en iyi gary strydom geliştirmiştir bence.

12. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildigim pullower ile

Sayfayı Paylaş