Kabak çekirdeği zararlımı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve WillyW0nka tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. WillyW0nka

WillyW0nka Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar fitness a yeni başladım 4 5 günde bir kabak çekirdeği yiyorum 2 avuç zararı olurmu ?

2. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Abartmadan kuruyemiş yemek zararın aksine yarar sağlar. Yararlı yağlar, testesteron artırıcı etkisi vs.

Ama tavsiyem kuruyemiş yerken de amacına en iyi hitap edeni sana en yararlı olanı yemelisin bodyciler için fındık, ceviz ve ya fıstık tercih edilmeli bence.

3. WillyW0nka

WillyW0nka Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler birşey soracağım

2 Hafta önce fitness a başladım şuan 86 kiloyum boyum 170 kilolarım fazla bana başlangıç programı yazdılar özellikle kardio ağırlıklı bir program.
    3x10 çalışmalar ve 45dk kardio şeklinde bazen çeşitli derslerede giriyorum onlarda yaklaşık 45dk sürüyor.

Sabah kahvaltısında 150 gram haşlanmış patates 1 domates 2 kibrit kutusu büyüklüğünde edirne peyniri.
    Öğleleğin spor günlerinde 300gram hazır pişirilmiş tavuk eti dinlenme günlerinde 500gram yoğurt.
    Akşam yemeğinde spordan 45dk sonra 300gram haşlanmış tavuk eti bazı günler kırmızı et pirzola yağsız kızartılmış, cacık veya salata.

Ekmek yok, şeker sadece içeceklede çok az, tuz yok sizce bu şekilde kilolarımı verebilirmiyim ? amacım sadece yağ yakmak değil yağları yaktıktan sonra fitness yapıp modelliğe yükselmek.

Buda vücut kitle endeksim.
    Kod:
    Vücut Yüzey Alanınız: 1.98 metrekare
    Yağsız Vücut Ağırlığınız: 62 kg
    İdeal Kilonuz: 67 kg
    Vücut Kitle Endeksiniz (BMI): 29.4 kg / metrekare
    Sonuç: İdeal kilonuzun üstündesiniz
    Boyunuza göre vücut ağırlığınızın fazla olduğunu gösterir. Fazla kilolu olma durumu gerekli önlemler alınmadığı takdirde pek çok hastalık için risk faktörü olan obeziteye (şişmanlık) yol açar.

4. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sabah kahvaltısında ki 150 gr patatesi çıkar onun yerine 50gr yulaf ezmesi ekle sütle birlikte tüket seni daha fazla tok tutacaktır. Öğle ve ana yemeklerede 100gr civarı bulgur pilavı ya da herhangi bir komplex karbonhidrat ekle yoksa yağların yanında büyük kas kaybında olur. Bu benim şahsi fikrim tabi uygula demiyorum.

+ Ayrıca sabah kahvaltısına yumurta beyazı ekle

5. WillyW0nka

WillyW0nka Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumunuz için teşekkürler yulaf ezmesi daha önce denedim içine kattıysam yiyemedim aşırı tatsız bişey saman çiyniyormuş gibi hissettiriyor ama deneyeceğim öğleleyin bulgur yeme şansım olmuyor malesef iş yerinde olduğum için sadece söylediğim seçenekler var marketlerden başka öneriniz varsa onu alıp yiyim ? yumurtayı eklerim tşkler.

6. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Günlük 25gr rahatlıkla tüketebilirsin.

Sayfayı Paylaş