Kaçamak Yiyecek

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve cat-lover tarafından 30 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cat-lover

cat-lover Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar, ben yeni üyeyim buradan çok faydalı bilgiler ediniyordum ama üye olmamıştım. Benim bir sorunum var ama öncelikle kendimden, beslenme ve egzersiz programımdan bahsedeyim. Sorunumla alakalı değil aslında o yüzden direkt son paragrafa da geçebilirsiniz :) Daha çok yeniyim diyet ve fitness işlerinde. 16 aralıkta beslenmeye 26 aralıkta da spora başladım.
    21 yaşındayım. 168 boyunda ve 73 kilodayım. Kum saati tipi denilen vücut tipine sahibim.
    Beslenme programım;
    Sabah(8:00)
    2 xl yumurta
    Sınırsız domates-salatalık
    10 zeytin
    2 dilim tam buğday
    Ara Öğün (10:30)
    Bir meyve veya bir avuç içi kuruyemiş
    Öğle Yemeği (13:00)
    100 gram yağsız et
    Sınırsız salata + 1 kaşık zeytinyağı
    1 dilim tam buğday ekmeği
    Ara Öğün (15:30)
    Bir meyve veya bir avuç içi kuruyemiş
    Akşam Yemeği (18:00)
    100 gram yağsız et
    Sınırsız salata + 1 kaşık zeytinyağı​

Spor Programı :
    10 dakika ısınma
    Chest press *12
    Lat pull down *12
    Shoulder press *12
    Standing arm curl *12
    Push down *12
    Leg curl *12
    2-3 dakika esneme

Ve bu program 6 set. Haftada minimum dört gün.​

Programım şimdilik böyle ileride değişeceğini söyledi hazırlayan arkadaşım.

Evet asıl sorunuma gelirsek de, çok büyük vicdan azabı çekiyorum. Ben hamburger fotoğrafı görsem canım isteyip şipariş eden biriydim bırakın kokusunu almayı. Bazı dönemler her gün bir paket cips yerim. Beslenme programıma başta söylediğim gibi 16 aralıkta başladım. Her şey güzel başladı canım hamburger, cips filan istemedi. Ki zaten 15 günde bir bir öğün istediğim şeyi yiyebilecektim. Derken 20 aralıkta arkadaşımın doğum günü akşamında hamburger menü ve biraz da pasta yedim. Sonra kaldığım yerden güzelce devam ettim diyetime. Ta ki 29 aralık akşamına kadar.. Akşam saat 9 gibi resmen delirmiş gibi bulduğum şeker, lokum ve cipsleri ağzıma tıkıyordum. 5-6 tane çiğ sosis filan yedim. Cipsleri resmen filmlerdeki gibi ağzıma avuç avuç atıyordum. :D Bir yandan oh be istediğim şeyi yiyebilmek ne kadar güzelmiş çok özledim diye hissediyordum bir yandan da, o kadar aç kalıyorsun (diyetin ilk zamanları çok açtım doymuyordum) kaç gündür fitness a gidip pert olup geliyorsun, neden böyle yaptın mı o acılara değsin diye vicdan azabı çekiyordum. Sorum şu ki ben böyle on günde bir delirip gözüm bir şeyi görmeyip yeme krizi mi geçireceğim? Yok mudur bunun bir çaresi, bir çözümü? Beni abur cuburdan soğutacak bir şeyler.

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yeme sonra çok vijdan azabı çekersin, mesela ben de yazın çok karpuz yedim, karpuz hastası bir insan olarak bu yaz Bulk döneminde kendimi tutamadım, günde en az 200 kalori ekstra alıyordum o karpuz yüzünden.

Fakat şunu hesaba katmadım, 200 kalori ekstra demek 30 günde neredeyse yarım kilo ekstra demek, 1 senede ise 5-6 kilo ekstra demek. Yani ben şu an o karpuzların cezasını çekiyorum, yemeseydim şu an en azından 5 kilo ekstra gereksiz kilom olmazdı.

O yüzden öyle kendimi tutamıyorum canım çekiyor yiyorum dersen başta kaybedersin, zaten kimin canı çekmiyor ki? Asıl önemli olan canın çekse dahi yememek, sonra unutuyorsun zaten pek canın çekmiyor.

cat-lover bunu beğendi.
  3. cat-lover

cat-lover Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ya evet kesinlikle haklısın. İrademe hakim olmayı öğrenmem gerekiyordu ama resmen gözüm dönmüş gibiydi :D

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Toplam kalori miktarinda sikinti yasiyor olabilirsin, cok dusuk kalori (kisiye gore degisiyor) bir noktada patlamaya itiyor ve onune geleni yiyebiliyorsun. normal ihtiyactan 200-300 kalori az almak, yavas ama kontrollu kilo vermeye neden olacak, bunu da deneyerek gorebileceksiniz. Duruma gore (herkes farkli) cumartesi guleri bir ogun kucuk bir cheat yapip, pazar gunu hafif karbodan keserek kompense edebilirsiniz.

stefan35, unknown00, cat-lover ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Aslinda bu kişiye göre değişiyor çoğunlukla. Mesela ben çok zayıf biriydim (hala öyle :D) 1 aydan fazla süredir sporla ilgileniyorum. Spora başlamadan önce herşeyi araştırdım zararlı faydasız faydali yiyecekler falan filan öğrendim. Bunları öğrendiğim gün yararsız veya faydasız boş kalori diyelim o tarz şeyleri artık canım hiç istemiyor. Cips kola dünyanın mükemmel ikilisiydi ancak şu an baktığımda gerçekten canım istemiyor. Biraz da kafada bitirmek gerek sanırsam. Yapma böyle şeyler dostum emeğine yazık etme, belki yarın belki haftaya belki 2 ay sonra alisirsin ama alisirsin merak etme. Bende çabuk oldu hepsi bu :D

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cat-lover bunu beğendi.
  6. cat-lover

cat-lover Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ooo bu fikri çok beğendim :) haftada bir kere deneyeceğim bunu. Teşekkür ederim :)

Benim de ilk zamanlar hiç canım istemiyordu, kendime çok şaşırmıştım hatta, bu ben miyim filan diye. Ama asıl ben dün akşam ortaya çıktı :D Ve dün ki olaya bağlıyorum bugün de spora gidemedim üzerimde çok ağırlık ve uyku var. Ama inanıyorum ki zamanla alışacağım, tembel üşengeç tüm gün bilgisayar başında oturarak geçirdiğim yaşamdan; hareketli yaşama geçmeye :D Teşekkür ederim :)

stefan35 ve Begginer bunu beğendi.
  7. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kendinizi frenlemelisiniz . Haftada 1 gün ufak ufak kaçamaklıklar ile kendinize eziyet etmemiş olursunuz ama abartmayınız . Definisyon(diyet) döneminde iken rüyalarıma giriyordu ama yapacak birşey yoktur :) Dr.Oetker light puding deneyebilirsiniz .

cat-lover bunu beğendi.
  8. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Çok aşırıya kaçmıyacak şekilde yiyebilirsin bilmiyom ama ben yiyorum ama cips ve kola içmem. Ama atıyorum evde ekler olur un kurabiyesi falan olur bir tane atarım yerim. İyimi değil ama bir şeyde sabit kalmakda iyi değil yani yiceksende az kalorili olanları tüketebilirsin.

cat-lover bunu beğendi.
  9. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    İnsülin değerlerinde düşme yaşıyor olabilirsin spora ilk başladığım zamanları gördüm sende :D Bende böyleydim ama benim her gün oluyordu bunları düzene sokmak için tarçını öneririm ve 2-3 günde bir meyveli yoğurt yiyebilirsin bunlar insülin değerlerini düzene sokar ani krizler geçirmezsin hatta 2-3 günde bir istediğin yiyecekten çok olmamak kaydıyla da yiyebilirsin bende ki 10 gün sonra hepsini bir anda yemek zorunda kalmazsın belki :)

stefan35 bunu beğendi.
  10. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ben öyle dedim yılbaşı zamanı 6000 kcal falan aldım 2 kg birden almışım arkadaş.:) Heleki evde paso hamur işi yapan bir anne varsa kötü oluyor neyseki 1 kg sunu fazladan cardio yaparak verdim. Eve geliyom gidiyom her gün bir poğaca bir lokum bir sütlaç,bir un kurabiyesi. Çok sıkıntılı bir durum aslında tek yaşayınca bunlar olmuyor o zaman sadece kendi yaptıklarımızı yiyoruz.

11. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Sadece su tuttun korkacak birsey yok..2 kilo almak demek 15400 kalori fazlaligi yaratmak demek :)))

12. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    O kesin zaten karın kasları biraz örümcek ağı misali kapandı ben yavaştan hem suyu atıp damarları ortaya çıkarıyım derken iyice gidiyor.Allahtan ne yedim ettim az çok hesap yapıyorum yoksa balon gibi oluruz.:D

Sayfayı Paylaş