Kaç kg lat machine çekiyorsunuz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Roelly Winklaar tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Kaç kg Lat Machine Göğüse Çekiyorsunuz?

1. 30

8,7%
  2. 40

8,7%
  3. 50

13,0%
  4. 60

26,1%
  5. 70

13,0%
  6. 80

8,7%
  7. 90

13,0%
  8. 100+

8,7%
  9. 120+

oy sayısı 0
    0,0%
  10. 140+

oy sayısı 0
    0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    egoistlik denmiyor,güç deniyor,bu değiştiremeyeceğin bir gerçek,fakat arkadaşın yukarıda iddia ettikelri gerçekle alakasız hayal ürünü yazılardır ve gizli bir amacı vardır,100 kg' 100kg'dir,bu değişmez bir gerçektir,lütfen ego ile gerçekleri birbirinden ayırın.Ego kendini olduğundan daha fazlası gibi gösterme çabasıdır,aksitakdirde savunduğu gerçekler en doğal hakkıdır,kendini övüp övmemesi mütevaziliğine bağlıdır ve kendi sorunudur,şimdi burada 30 kg kaldırıp,100 kg kaldıran adama taş atmanın anlamı yok.Kendi kaldırdığınız ağırlık 40 kg ama çok ağır,benimkide 100kg ama çok hafif gibi bir yorum yapmak akıl dışı ve son derece egoisttir,buna karşılık egoistle suçlanmam ise kafa karıştırıcı ve anlamsızdır

Son düzenleme: 15 Kasım 2012
  2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Yorumuzu okurken cok eglendim. Komik bir yazi olmus :) Simdi tek te cevap vereyim.

100kg yi suyun icinde bir tarin bakalim yine 100 kg mi cikacak. Ama simdi siz buna da takarsiniz. Biz suda mi konusuyoruz falan. :)

Once "ego" hakkinda yorum yaparken "ego" nun ne demek oldugunu iyice ogrenin ondan sonra bana ego sunu tatmin etmeye calisiyor diye bir sey soyleyin. Basit makineler is-guc-enerji konusunda gecer hayati kolaylastirmak icin yapilmistir. Bu yolla kuvvetten hizdan ve yoldan kazanc saglanabilir.

Benim yukaridaki yorumu yazmam diger yorumlar ile alakali bi durumdu surtunme falan denmis, ip kayis denmis ben de prensibini soyledim. HER SALONDAKI HER LAT MACHINE aleti ayni degil. Kimi palanga sistemidir kimi sabit makara.

Kapasitenizin ustunde bir yorum olmus galiba yine anlamamissiniz.

Sonra okudugunuzu da anlamiyorsunuz galiba ben hic kimseye hicbir sekilde su kadar kaldiramazssin, su kadar cekemezsin, basamazsin vs vs. gibi ithamlarda hicbir zaman bulunmadim ki buna eski yorumlarimda dahil.

Siz olmayayan bir seyi uzerinize almissiniz. Buradan da acikca kimin egoist oldugu ortaya cikiyor sanirim :)

ee ne demisler yarasi olan gocunur...

mirzafidan ve mr_dblue bunu beğendi.
  3. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

1-) Ego,insan bedenine denir,fakat halk dilinde egoist olmanın tanımı özetle ; kendi bedeninin arzuları için diğerlerini küçümsemektir.Bunun üstünede parantez açmam gerekecek (Her ego kendini övmek ister,bu arzu kişinin yöntemine göre vukuu bulur,kimisi iyi olanı kötüler(bu onun daha iyi görünmesine neden olur) kimisi ise kendini yüceltir(bu da aynı zamanda diğer herkesi küçümsemeye neden olur) Bahsetmiş olduğum egoizm,çok ağırlık kaldıranların makara sisteminden yararlanarak aslında hafif ağırlıklar kaldırdığı yani,onun sizden çok güçlü olmadığını sübliminal yoldan dile getirmektir.Bu kadar parantezi sırf siz anlayın diye açtım,çünkü zeka istihbarat demektir,nöron istihbaratı bağlantıları birleştirerek daha yüksek oranda doğru sonuç elde eder,her bir parantez sizin bağlantı kurmanız gerekenlerdi,bunun için sizi suçlamıyorum sadece yardım etmeye çalışıyorum.

2-) Her lat machine aynı olmayabilir,bir ağırlık makinasındaki kilogramları hafifletmek ne kadar mantıksız olsada (seçim nedeni olmaz,daha fazla ağırlık satın almak zorunda kalmak) eğer var iseler bu oranın göz önünde bulundurulması gerekir,hemen her lat machine aynı sistemle çalışır,o nedenle yapılan test'in herhangi bir nedenden dolayı kolaylaştırılmış makinalar değil diğerleri için geçerli olduğunu tahmin etmeniz gerekir.Ne bekleniyor du ki? ben gerçekte hafifletilmiş bir 100kg yani gerçekte 15 kg kaldırıyorum,aslında son derece güçsüzüm hadi gülelim,eheheheh mi?

3-Kabullenmek,yapılması zor olan ve insanoğlunun uğrunda yanlışı savunduğu bir kavram.Bunun zor olduğunu biliyorum,ama bazı insanların sizden daha güçlü,uzun,zengin,yakışıklı yada zeki olduğunu kabullenmeniz egonuza darbe vurur,ve 1.maddede bahsettiğim ego buna dahildir ki şuan tartışma sürüyor.Dikakt edilirse bilimsel ve mantıklı açıklama yaptım,kendi düşüncelerim değil,öznel bir yorum değildi.

Not: Su içinde neden ağırlığın tartıldığını anlamadım,suyun kaldırma kuvvetiyle olan hiçbir bağlantı da yaklayamadım,anlayan birileri anlata bilir mi? Ben lat machine'de suyun kaldırma kuvvetini kullandığımı düşünmüyorum.

Son düzenleme: 15 Kasım 2012
  4. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    anketi tam okumadan cevap verdim 90 kilo diye, ama 90 kilo nizami 1 veya 2 tekrar oluyor, 8 tekrar icin 75 kilo ile yapmam gerekiyor.

5. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY

Basarilil copy paste gordunuz mu bak sayemde yanlis bildiniz birseyin dogrusu neymis ogrendiniz :)

Ben kaldirilan kilonun 100kg OLMADIGINI soylemedim, kilo azalir yada azalmaz da demedim benim soyledigim sey suydu: iyi okuyun bir daha yazmayacagim

yularidaki sekil 1 de yuku kaldirmak icin uyguladiginiz kuvvet 100 newton ise sekil 2 de 25 newton.

Sizin kaldirdiniz yuk yine 100 kg ama uyguladiginiz kuvvet sistemden dolayi azaliyor. o yuzden dedim zaten her lat machine aleti ayni degil diye

Bu arada 100kg lat pulldown icin bir video koyun da motive olalim :)

EdgeVII bunu beğendi.
  6. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben de size bahsettiğiniz şekil 2'deki olayın lat machine ile hiçbir ilgisi olmadığını söylüyorum,tavandan kuvvet olan lat machine olur mu? ağırlığı tavana asıp yarısını kaldırmaktan hiçbir farkı yok,diyorum ki,konuyla hiçbir alakası olmayan hayal ürünlerini konuya lütfen taşımayın olur mu? bu arada kamera bulabilirsem koymaya çalışırım,biraz zorlarsam 12 tekrar 105 kg nizami yapabiliyorum,2 yıllık body geçmişim var.

7. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    55kg 10 tekrar. Hareketli makara yok. Sürtünmeden 1-2 kg oynarsa oynar.

Bu arada predantele katılıyorum. Kaldırdınız ağırlık orda yazandir ama uygulanan kuvvet değişir.

Son düzenleme: 18 Kasım 2012
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=57549&highlight=lat+machine

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş