Kaç Kg Dumbbell Lateral Raise Kaldırıyorsunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xsteel tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Dumbbell Lateral Raise Ağırlığınız

1. 5

oy sayısı 165
    27,3%
  2. 7.5

oy sayısı 189
    31,3%
  3. 10

oy sayısı 117
    19,4%
  4. 12.5

oy sayısı 65
    10,8%
  5. 15

oy sayısı 35
    5,8%
  6. 20

oy sayısı 33
    5,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 108 üye.
  1. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    halen son set uyduruk oluyo
    lateraldan çok yeni yumurtadan çıkmış kuş yavrsununun kanat çırpmasına benziyor
    ama halen durumumdan memnunum en gelişmiş bölgem halen omuzlarım
    sırta önem vericem bu aylarda
    bence kiloya çok takılmayın
    hareketin sizi tatmin etmesine bakın zaten kendiniz için ideal olan doğru kiloyu anlayacaksınız

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    dostum kas kalitesi deniyor ama kas kütlesi olmayan çelimsiz bir adam kas kütleli adaleli bir insandan fazla ağırlık kaldıramaz kaldırsada nizami olmaz makinadada cheating şanı var her makinada olmasa bile bazı makinalarda cheating yapmak nizamiyeti bilmeyen biri için içten bile değil.

dediklerin alakasız ve oluru olmayan şeyler olduğunu kendinde biliyosun . kas kütlesi olan biri olmayan birinden kat be kat güçlüdür. haa işi şimdi çelimsizden az kas kütlesine dökersen çok farklı konulara çekersin o yüzden dediklerimi anlamaya çalış

3. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Kişisel tartışmaya dönmesini istemem ama, bu başlıktaki yazılarını tekrar dikkatlice okudum, bence başkalarının çıkabildiği ağırlığa ulaşamadığın için bunu kendine kompleks yapmışsın ve kulaktan dolma bilgilerinle bunun imkansız olduğunu iddia ediyorsun. Bence kendini başkaları ile kıyaslamak yerine (sadece sporda değil bu hayatın her kısmı içn geçerli), kendi bir önceki performansınla kıyaslama yaparsan senin için daha verilmli olur. Başlıkta kaç kg ile lateral yapılıyor denmiş, insanlar cevaplarını vermişler, bu kadar basit.

capish bunu beğendi.
  4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım sen resmen bana hakaret ediyorsun ve işisel tarıtşmaya dönmesin diyorsun afedersinde sen kimsin? daha acemiyim diyorsun ben 4 aydır bu sporu yapıyorum ve 7 aydır body hakkında araştırma yapıyorum kulaktan dolma olan bilgiler burada paylaşılanlar işte konu burda https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ri-omuz-ba-lar-p-t9119.html

acemiyim diyipte bana burda akıl veremezsin çok biliyorsan bi konu veya makale paylaş lateral ağır girilirse iyidir diye ama öyle bir durum yok sen ve senin gibiler ağır girmeye çalışıyor bir hevesle sonra sakatlanıp sporu bırakıyor. ben burda kimse sakatlanmasın istiyorum ve kimseyle ağırlık kıyaslaması yapmıyorum. sen burda konuştun konuştun örnek verdin ama bende cevap verince havada kaldı sonra bana saldırmaya başladın. biliyorsan konuşta ilham alsınlar, bilmiyorsan susta ADAM sansınlar.

çelimsizler ağır giriyormuş hahahaha :D kaslı adamlardan yüksek ağırlık basıyorlarmış hahahahahaha :D bu dediğine çocuk bile inanmaz

5. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Sen ısrarla insanların 10 KG üstü ile lateral raise yapamayacaklarını iddia ediyorsun, bunu yapmak doğrudur yanlıştır tartışmasını da yapmıyorsun, imkansız diyorsun, bence 4 aylık spor geçmişi olan biri için çok cüretkar ifadeler bunlar.

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    cüretkar değil çok kolaysa yapıp video koysunlar dedim daha 1 video bile yok 10 kg üstü zor ve nizamieyete uymaz hala konuyu saptırıyosun tartışma üslubunu bilenlerle tartışırım beklede videolar geldikten sonra konuş :)

7. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Asıl bence siz konuyu saptırmışsınız ve saptırdığınız halinin asıl konu olduğunu sanıyorsunuz.

Konunun adı: Kaç kg lateral raise yapıyorsunuz.
    Konunun adı kaç kg lateral raise yaptığınızı yazdıktan sonra nizamiyetini akrephana video ile onaylatın değil.

8. ali1453kedi

ali1453kedi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    hacimsiz veya çelimsiz oluğ fazla ağırlık girenlerde sanırım tip2b kas grubu var.yani aneorobik kapasitesi fazla .ok hılzı kasılıp çabuk yorulan kaslar.bunlar vücudda çok az bulunduğu için de pek hacimli değiller.bu kasları en gelişmiş insanlar halterciler.görünürde çok kaslı değiller ama inanılmaz ağırlıklar kaldırıyorlar.bazı beyaz kas lifleri çok az tekrar ve çok fazla ağırlıkla bu yöne kaydırabiliriz ancak bu kas liflerinin pek hacme etkisi olmadığı için yalnız kuvvete etkisi vardır.hacim içinse tip2a kas grubunu yani kısmen az tekrar fazla ağırlıkla setlere girmeliyiz

Alper19891 bunu beğendi.
  9. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yazınızı dikkatli okuyun,85 kg iri ne demek? halk diliyle kurdugunuz cümlelerin burda bilimsel bir geçerliliği yoktur,85 kg %70 yağ demekki,ağır ve iri olmak kaslı olmak değildir,Aksine yağ oranın yüksekse kaldıracağın ağırlığa kollarındaki yağıda eklemiş olursunuz,diğer dediğin elemanın kas kütlesi fazladır senden,ve harekete daha alışmıştır,yada ayrıyetten cheating yapıyor olabilri,burada kassız adam kaslı adamdan daha güçlü gibi akıl dışı iddia bulunmanın anlamı yok

---------- Post added at 06:59 ---------- Previous post was at 06:53 ----------

kas tipleri her insanda farklı yerde değildir,omuzun %60 slow twitch kastır,geri kalanı fast twitch,yani az ağırlık yüksek tekrara uygun,öyle kafanıza göre bilgi vermeyin,kaynak gösterin,bir insanın omzu tamamen slow twitch olacağına dair? kafa_

---------- Post added at 07:40 ---------- Previous post was at 06:59 ----------

beyler,inanmayacaksınız biliyorum ama evdeki dumbel barına 20 kg taktım,barın kendisi 1.5 kg ve toplam 21.5 kg'yi tek kol ile 6 tekrar yapıp bıraktım,daha da ileri gidebilirdim,şuan video çekmenin yollarını arıyorum kameram tamirde,uzun sürecek gibi,abime söyliyim iş yerinden getirsin yada arkadaştan felan alıcam bir şekilde,25 kg denemeyi düşünüyorum rekor için,bu arada biseps gücüm ile omuz aynı gibi benim sanırım,bisepste 10 kg (tek kol) 25 tekrarda yanıyor bırakıyorum,10 kg(tek kol) omuzda yine 25 tekrarda yanıyor.biseps 25 denemedim ama 20 kg'de 10-12 tekrar yapabiliyordum.sanırım omuz içinde geçerli olacak,inanın başta bende inanmazdım 20 kg lateral yapıyorum diyen adama,gerçekten uçuk bir rakam,en kısa zamanda video koyacağım,umarım konuyu takip eden arkadaşlar olur,teşekkürler

10. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Bence insanlara yazıyı nasıl okuması gerektiğini öğretmeye kalkışmadan önce, kendin bir okumayı öğrensen iyi edersin, 85 KG kaslıyım gibi bir anlamı, hangi kafa ile okuyarak çıkardın tebrikler.

11. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ana konu,çelimsiz insanların (kassız),kaslı insanlardan daha güçlü olup olmamasaydı,iri ile çelimsiz arasında fark kalmıyor kas açısından,o nedenle neden çelimsizim yerine iriyim dediniz? çünkü "güç" tanımını kastettiniz,tartışmayacam baydı,çık konumdan,milletin aklını bulandırma

12. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yavaş yapılma konusunda tüm hareketler için gecerli olduğnu düşünmüyorum. Sırt hareketlerini patlayıcı bi şekilde kaldırmanın daha yararlı olduğnu düşünüyorum.Fakat deltoid ve kalf gibi kaslara çok tekrar ve devamlı gerilim uygulandığında daha fazla gelişim gösterdiğinin de bilinen bir gercek olduğunu düşünüyorum. O yüzden yağ oranı tek hanelerde olan ve 90 kiloluk bir sporcu değilseniz 15-20 kiloyla lateral uygulamanın deltoidlerin gelişimi konusunda pek yararlı olcağnı düşünmüyorum.

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Akrephan her başlıkta olduğu gibi burayı da karıştırmışsın..sana bir daha uyarı yapılmayacak bilgin olsun..herkesin mesajına bir cevabın var..bftr.den de tevazuyu öğrenemediysen hiçbiryerden öğrenemezsin..
    yılların sporcuları bile emin değilim diye konuşuyor sen profesör oldun maşallah..

kişisel tartışmalara ya da karşılıklı polemiklere girdiğini tespit edersem süresiz tatile çıkarsın..

edit : Xsteel mesajları kişisel algılayıp sataşmaya yer arıyorsun..bu başlık tartışma başlığı değil..pm ile çözün sorunlarınızı lütfen..

Alper19891, capish, onbir ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    hayır anlamadığım şey banane ben alıcağımı alıp çıkmasınıda bilirim forumdan üye bile olmama gerek kalmaz giderim hocalarımdan öğrenip ypaaırm ne diye burda tartışıyım burda tartışınca bana ekstra bi şey olmaz yani sizin deyiminizle PROFESÖR (!) olmam. Benim burda kendimi parçalama nedenim okuduğum ve SAATLERİMİ verdiğim forum ve internet ekranında yanlış bilgileri düzeltmek kaç salon dolaştım kaç doktora gittim kimse tahmin edemez. ama bunları bilimsel veri olması için röportaj yapmam gerek sanırım videolu ama neyse bunların iddialarımı sürdürmüyorum aynı şekilde şu an sunabileceğim tek kaynak schwarzxxl ın konusu ama bunun dışında deneyimli bi çok kişiden öğrendiğim ''hareketin süresini uzatmak ağırlığı arttırmaktan daha iyi verim sağlar ve ağırlığı gereğinden fazla arttırmak nizamiyeti bozar buda bi işe yaramaz şeklindeydi''

ama artık hiçbişey yazmıycam istiyen istediğine inansın ama bir kişiden bile video gelmedi.Ayrıca leviathan gibi acemiyim diyip sonra burda çatır çatır PROFESÖR (!) gibi konuşmakta uyarı almıyor

ama artık hiçbir tartışmaya girmiycem. isteyen ton kaldırsın banane bundan alıcağımı alırım ben arada bi kaç tane gerekli makale yayınlar çıkarım antreman programım,felan sorular sorarım ne tartışıcam bilgimi alırım kimseyede vermem çok gerekli değil açıkçası

iyi forumlar lateral raises her kilo ile girilir

edit:Xstell tartışma aramıyor leviathanın tüm yazdıkları hakaret niteliğinde ama karışmıyorum artık tartışmıyorum

Son düzenleme: 30 Haziran 2012
  15. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Size birşey itiraf ediyim,benchte en fazla 110 kg girebildim tek seferde,ve utanıyorum,kimseyede söyleyemiyorum,ve vücudumunda en zor gelişen kısımlardan biriydi göğüs,bacaklarıma dokunmama bile gerek yok kendiliğinden kaslanıyor,omuzlar içinde özel bir efor harcamadım,eskiden 5 kg ile 20 tekrar yapar bırakırdım yanınca,sonra hacim artsın diye kg'yi artmıstım,omuzum cok gecmeden ona da alıstı,ve aylarca 10 kg ile yaptım,sadee hacmi korusun diye,ve gerçekten cok iyi tepki verdi gelişmeye devam etti,10 kg cok kolay gelmeye basladı ve 25 tekrara kadar cıktım,ve sonra denedim ki 21.5 kg'ye kadar cıkabiliyor musum 6-8 tekrarda,vücudumda en kaslı bölgesinden biridir omuzlarım.Ve gerçekten video koymak istiyorum,makina işini halledemedim,ama kesin koyucam,belki 1 hafta gecikecek.

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

Bu arada omuzlarım resimdeki gibi,biraz eski resim 3-4 aylık.

boksbody bunu beğendi.
  16. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Xsteel sen nasıl bır seysın anlamadım kı oyle benchte 110kg tek seferde sonra utanıyorsun soyleyemıyorsun yanı 110kg'yı kucumsuyor musun yoksa saklıyor muydun herkezden? sonra bacakların kendılıgınden nasıl kaslanıyor nasıl bır genetıge sahıpsın?(bunu okurken ıstanbul'da bı esıntı oldu ankara nasıldı acaba..) resımlerıne bakıyorm pek anlattıgın gıbı bır seylerde goremıyorum. yanlıs anlama yazdıklarımı tartısmak amaclı fln yazmıyorum ama...

Danny Boy ve gencVGci bunu beğendi.
  17. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

demek istedeğim,vücudun her bölgesi genetiğe göre,biraz güçlü,braz zayıf olabilir,kimisi hızlı gelişirken kimisi yavaş,göğüsten verdiğim örnek göğüs bölgemin genetik olarak diğerlerine göre güçsüz olması,bacaklarım genetik olarak çok hızlı ve eforsuz gelişmesi ve omuzlarımda fala güçlü olması,o yüzden lateral raise 20 kg üstüne inanmayan arkadaşlar,daha mümkün olduğunu düşünmeliler

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    xsteel sana inanıyorum
    videoyuda gönder de herkes görsün

19. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    abi daha dün salondaydım 20 kg ile 10 tekrar yaptım,telefonum video çekmiyor,kameram tamirde,nasıl video çekeceğimi düşünüyorum şuan,dün salonda kimse yoktu,yarın geç saatte gidip ordan birilerine çektirecem video

20. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Bazı arkadaşlar yaşı ve bu spordaki tecrübeleri gereği bu harekette ağır giren adamları görmemişler demekki.Ben şahsen bulkta zamanımda 15-17.5-20 kg giriyorum.Şimdi karboyu kıstığım için anca 12.5-15-17.5 kg oluyor.Hepside nizami....

Sayfayı Paylaş