kaç gr protein almalıyım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yaibo tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    s.a tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak;
    bodye başlayalı 2 hafta oldui
    75 kiloyum 59-60kgt kas kutlem var;max. 80kg kadar çalışıp sonra belirginleştirmeye başlayacağım;

günlük ne kadar protein ihtiyacım var söyleyebilir misiniz toza ihtiyacım var mı?

2. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    aleykümselam, 59-60 kg kas kütlesinin nasıl olduğunu anlayamadım, heralde iç organlarınız ve kemikleriniz vücudunuzda yer kaplamıyor. her neyse spor yapan birinin (özellikle ağırlık çalışanların) günlük alması gereken en az protein miktarı hesabı : Kişinin Vücut ağırlığı X 2.5 = alınması gereken protein (gr)

örn: 80x2.5= 200 gr

3. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut geliştirmede ilk başta protein takviyesine ihtiyaç yoktur.Protein tozu firmalarının dolduruşuna gelmemekte fayda var 6 ay bence hiç bir takviye almayın sadece beslenmeyle çok rahatlıkla ihtiyacınız olan proteini alabilirsiniz.Lakin unutmayın ki yeterince karbonhidrat alınmadığında alınan proteinin pek bir anlamı yoktur.O yüzden mutlaka karbonhidrat protein dengesini sağlamanız gerekir.Şüphesiz ki en çok yapılan hatalardan birisi proteine odaklanıp karbonhidrat alımını kilo başına 1 grama kadar düşürmektir.Bu tamamiyle yanlış bir yaklaşım olup yararından çok zarar getirir.Karbonhidrat alımında kilo başına 2.5-3 gramın altına düşmemenizi öneririm.Ayrıca protein alımında ise ilk başta kilo başına 1.5-2 gram protein alımı yeterli olacaktır.Yaklaşık 6 ay sonra da protein tozu kullanmaya dilerseniz ve ihtiyaç duyarsanız başlarsınız.

4. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim arkadaşlar; ben yeniyim de o kas kilosunu vücut analizinden aldığım kağıtlara dayanarak dedim; dediğiniz gibi iç organlarıda hesaba katıyor olmalı;

peki bir sorum daha olacak ben max. 80 kiloya kadar kas yapacam ve sonrasında mevcut kutlemi belirginleştirmek istiyorum; toz ihtiyacı olurmu?
    ya da toz almadan da yapabilir miyim?

5. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Mevcut kütleyi belirginleştirmek dediğin define olmaktır.Protein tozunun amacı farklıdır define olmak için diyete girmen gerekir tabi bu süreçte protein ağırlıklı beslenmeye devam ediceksin.

6. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    açıkçası ben o vücut kitle endeksi yapan makinelere hiç güvenmiyorum çok saçma geliyor. bir de şu kiloya kadar kas yapıcam kavramını aklından atmanı öneririm. sen her gün kendini aynada gördüğün için geliştirdiğin adelenin kolay kolay farkında olamayacaksın. dolayısıyla 80 kiloya geldiğide ayna da gördüğün 80 kiloluk adam yağlanmış da olabilir adele yapmış da olabilir. ve şunuda belirtmeliyim 3-5 kg lık adele öyle çok kolay elde edilmiyor malesef. size tavsiyem antrenmanlarınızı 1 ay bulk sistemde 1 ay definasyon sistemde yapmanız olacaktır.toza olan ihtiyacınızı bence 1 yıl doğal yollardan (et süt yumurta) beslen, daha sonra supplement desteğine geçmen daha uygun olacaktır

7. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    2.5 fazla normal insan 1.5 idir. Sporlar uğraşanlar için ise 2 ile çarpılması gerekir. Üst düzey insanlar için bu sayı artabilir

8. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    ben 110 kilodan 70 kiloya düştüm o yuzden 3-4 ay condisyın ağırlıklı çalıştım deri sarkması olduğ için; şimdi de düzgün bir vücut ; abartıya kaçmadan hem düzgün hem güçlü bir vücut istiyorum ne yapmalıyım?

9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hem düzgün hem de güçlü bir vücut istiyorsan çalışmalısın, beslenmelisin ve dinlenmelisin.
    Arkadaşların dediği gibi potein karbohidrat alımını dengeli yapar, vücuduna uygun idman programı ile çalışır ve vücuduna yeterli dinlenme süresi verirsen istediğine ulaşırsın.
    Ancak bu sporda sabırlı olmayı, istediğini bir anda elde edemeyeceğini, zamanla elde edeceğini bilmen ve buna göre bu sporu yapman gerekiyor.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-nde-ka-gr-protein-t25927.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş