Kıyafet/vücut geliştirmeyle paradoksu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve S.Çağrı tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar benim konum biraz karışık yardımlarınıza ihtiyacım var.Şimdi 170 boyunda biriyim 70.7 kiloyum şuanda,1 ay önce 74 kiloydum.Hedeflerim arasında 70 kiloya inip,kendime kıyafet almak var,biraz meraklıyım giyinmeye.Şimdi benim ideal kilom 63 civarı yani yağsız kütlem,sonra tekrar 70 e çıkıp orada kaslı olarak kendimi sabitlemek istiyorum,safi kas.Yapacağım alışveriş büyük çaplı olacak,yani 1000 tl ye yakın bütçemi ayırıyorum ve 70 kilo olunca gidip alışveriş yapacağım.Sorum şu 170 boya 70 kilo kaslı olmak body-fitness ölçütlerine göre nasıldır?(orta kalınlıkta kemiklerim var.)Yani ben 70 kiloya inip kıyafet aldıktan sonra 64 lere kadar ineceğim o kıyafetler bol gelecek ama tekrar bodye geçip kilo alacağım ve kıyafetler tam gelecek.1000 tl lik kıyafet alıp ta boşa da atmak istemiyorum açıkçası yani 70 kiloda alışverişe çıkmam doğru mudur,yanlış mıdır?Bu yağsız kas kütlesi yapmanın zor olduğunu biliyorum ama kafamda 1-2 yıl verdim.170 boy 70 kilo define vücut için,bu oran nasıldır kıyafetlerin bol veya dar gelmesini istemiyorum zaten bacak olarak ta az çalışacağım çünkü bacağımı şişirip daha kısa gözükmek de istemiyorum.

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ölçüler bana yakın 175 boy 68 kilodayım yaza dogru fittneste yarışmaya hazırlanıyorum herşey tamam yag oranı nedir ? gögüslerin yaglı mı yoksa 4-5 kg kıyafette fark yaratmaz fakat gögüsler yagsızsa kötü olur.kıyafet dar gelir

3. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Göğüste de karında da 71 kiloda şuanda hafif yağ var,zaten ideal kilo 63 gözüküyor.7 aylık fitness geçmişim var yağ yakımı yapmıştım,yani göğüslerim hacimli duruyor yarı yağlı yarı kaslı.şuanda yağlı ama kaslı gibi duruyorum dışarıdan bulk gibi.Ben ise yağı tamamen atıp 70 kiloda saf kas kütlesi sağlamak için çalışacağım ve 70 kiloda yağsız olduğum zaman bunu korumaya gideceğim.Benim ölçülerimdeki biri için 170 boy 70 kilo kas kütlesi iyimidir diye ve kıyafet açısından sorun teşkil eder mi diye soruyorum.

Son düzenleme: 4 Mart 2012
  4. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Yağlar kaslara oranla yaklaşık 4 kat kadar daha fazla hacim kaplarlar, yani senin yağlı 70 kilonla kaslı 70 kilon arasında hacim farkı olacaktır. Ayrıca kas kütlen arttıkça yağ yakımında hızlanacak, yani bir taraftan kas kütleni arttırırken yağ kütleni azaltabilirsin, önce 63 kiloya inip ondan sonra kas kütlesini arttırmaya çalışmak bence hamallık olacaktır. Ve yine bence istediğin fiziğe kavuştuktan sonra o kıyafetleri alman daha mantıklı olur gibi.

5. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İstediğim fiziğe kavuşmak demek benim net 2 yılım demek :) 2 yıl sonra kıyafet almak da olmaz bunu düşündüm.Zaten hedef şu şekilde 70 kiloya bu hafta ineceğim alışveriş yapacağım 67 yi gördükten sonra ise programı değiştirip body antremanına geçeceğim toz kullanmaya başlayacağım tekrar şişeceğim 2-3 kilo sonra yağ yakımı veya aynı anda dediğin gibi kaslardan ötürü yağ yakmaya başlayacağım.170 boy 70 kilo safi kas veya farketmez ben body-classic ölçülerinde bir vücuda sahip olmak istediğimden şimdi 70 kilo ikenki durumum kaslı 73 kilo ikenki durumuma eşit olabilir amacm illa 70 kilo olmak değil şimdiki 70 kiloki halim gibi görüneyim ama istersem 75 kilo kaslı olayım.

Sayfayı Paylaş