Kıvanç Tatlıtuğ fazla abartılmıyor mu ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve coder tarafından 9 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 75 üye.
  1. coder

coder Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni dizisi Kuzey Güney'i belki izlemişsinizdir. Son 2 gündür sosyal medyada hep Kıvanç Tatlıtuğ'un kaslı vücudu konuşuluyor. Bugünde gazetede Kıvanç'ın nasıl 6 ayda kaslı bir görünüme kavuştuğu hangi programı uyguladığı nasıl beslenme stratejisi izlediğinden falan bahsedilmiş. Yani son 2 gündür gündem Kıvaç Tatlıtuğ'un kaslı vücudu. Tabii ki özellikle kadınlar bitmiş durumda. Baktığımızda öyle aman aman çok farkedilir bişey göremedim ben. Artık günümüzde erkekte kaslı-hacimli değilde kaslı-zayıf olmasımı daha hoş karşılanıyor ?

2. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Spor yaparak zayıflamıs( belkı bır kac takvıye kullanmıs olabılır) fazla bırsey yok ama adam medyatık sımdı bıze; Yaptıgı spor kullandıgı ılaclar gıttıgı beslenme uzmanı yedıgı yıyecekler hepsini anlatacaklar bızde bunları tuketıcez para harcıcaz bu bır döngüdür..

gazetede kı yazıyı bende okudum aynı 6 aylık sporu Hugh jackman(wolverıne) ında yaptıgı bu sekılde Xmen e hazırlandıgı 300 spartalılarında 1 yıllık calısma ıle o vucudları elde ettıgı yazıyor sen bunlara ınanıyor musun =)

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Zaman hacşmli vuctdeğil FİT vücutlu erkeklerdir derimde kimse inanmazdı al buyur en iyi örnek ;) ben takip ediyordum ve dizide sanırım dövüşçümü neymiş...aynı dövüş klübündeki brat pit modeli olmuş sanırım :)

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    ben de öyle düşünüyordum, kıvancı kesin abartıyorlar filan diye de aksine beğendim ben vücudunu. özellikle simetrisi harika olduğundan, boyu uzun olduğundan dolayı çok prim yapıyor tabi. ben de dizinin fragmanlarını gördüğümde "bu adam hayatta toplanamaz" demiştim ama şimdi görünce gerçekten fikrimi değiştirdim. kıvancın konuşulması da normaldir tabi adam yakışıklı ve işinde iyi. ve dediğin gibi maaaaalesef günümüzde zayıf olmak daha makbule geçiyor. ama yine söylüyorum kıvanç dizide zayıf durmuyor, aksine o aşk-ı memnudaki kötü fiziğini ciddi manada avantaja çevirmiş.

Azi, mma- ve demircan256 bunu beğendi.
  5. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Bursa
    o dizide kıvanç tatlıtuğ yerine popüler olmayan başka bir aktör oynasaydı bu kadar konuşulmazdı diye düşünüyorum.Adam artık izleyiciyi tavlamış,palyaço bile olsa gene konuşulur.Kadınların beğenmesi zaten bambaşka bi olay :) Onlar zaten adamın tipine değil,oynadığı karaktere hasta oluyolar.En çirkini bile gelse başrolde karizma bir rol oynasa kadınlar için tamamdır artık.Örn : Şu Jacob Black rolündeki Taylor Lautner. Tamam adam yani şahsi görüşüm eli yüzü normal düzgün çocuk,vücudu da fena değil,Ama o kadar abartanlar da gene kadınlar.Yani spor salonunda aktörlerden kat kat daha biçimli vücutları olan insanlar var,tek eksikleri dizi-filmlerde oynamamaları :)

6. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Kıvanç Tatlıtuğ vücudu için aylık 2.bin lira harcıyor...
    Böyle bir yazı gördüm...
    2 bin tl ise olympiaların vücudu trilyoluk ozaman :)

torifonta, NacHo, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    ya bence zaman hacimli veya fit filan değil.insanlara daha kolay geldiği için bence fit bir vücut istiyorlar.gittiğim salondaki herkez ben fazla şişmek istemiyorum.işte biraz yağlardan kurtulsam yeter bana diyorlar.sanki çalışıp anında 20,30 kilo alıcaklarmış gibi.insanlara daha kolay geldiği için bence.he bide sarp levendoğlunda iyi vücudu var,kıvanç tatlıtuğdan daha iyi bence ama işte tatlıtuğ daha medyatik olduğu için günlerce muhabbeti yapılır.levendoğlunun adını bile duymayız.

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Kıvanç Tatlıtuğ kaslarını nasıl yaptı

Her şey 6 ay önce başladı. Aşk-ı Memnu dizisinin ardından televizyona bir sezon ara veren Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni sezonda Kuzey Güney dizisinde başrol oynayacağı bundan 6 ay önce kesinleşti. Türkiye'yi ekrana kilitleyen Aşk-ı Memnu'daki çapkın Behlül'ü unutturmak isteyen Kıvanç Tatlıtuğ bunun için ilk adımı Ezel'deki psikopat Sekiz karakterini oynayarak atmıştı. Yarım kalan imaj değiştirme operasyonunu tamamlamak için Kuzey Güney dizisi Kıvanç'a biçilmiş kaftan oldu.
    ARA KARANFİL'DEN BOKS ÖĞRENDİ

Kıvanç Tatlıtuğ altı ay önce spor salonuna kaydolarak düzenli spora başladı. Hem dizideki boks sahneleri için, hem de çekimlerde koçluk yapması için adını daha önce Bülent İnal, Açelya Elmas gibi isimlerin hocası olarak duyuran eski Türkiye ve dünya boks şampiyonlarından Ara Karanfil'in kapısını çaldı. Ara Karanfil, kendisinin de rol aldığı diziye Kıvanç'ı gerçek bir boksör gibi hazırlamak için sıkı bir program uyguladı. Dört ay boyunca her gün en az iki saat boks eğitimi aldı.
    BEYAZ ET VE KURUYEMİŞ YEDİ

Bu sırada sadece boks eğitiminin yeterli olmayacağını anlayan Tatlıtuğ, göbeğinden ve fazla kilolarından kurtulmak için beslenme ve yaşam koçuyla anlaştı. Önce Banu Kazanç'ın beslenme ve diyet danışmanlığı merkezinin yolunu tuttu. Amacı sadece zayıflamak değildi. Rolü için hem zayıf, hem kaslı ve güçlü olacaktı.

İşte buna ulaşmak amacıyla Banu Kazanç'ın verdiği beslenme ve yaşam reçetesini uygulamaya koydu. Günde üç öğün beyaz et ve protein ağırlıklı bir liste yaptı. Öğlen tavuk yediyse akşam ise levrek veya somon balığı yedi. Ara öğünlerde ise ceviz, incir gibi kuruyemişler ve haşlanmış sebzeyi eksik etmedi.
    AĞIR BİR ASKERİ EĞİTİMDEN GEÇTİ

Bir taraftan her gün spor yapıyor, Ara Karanfil'le ağır bir boks eğitimi sürdürüyor bir yandan da diyetini aksatmıyordu. Beslenme programına başladıktan iki ay sonra 11 kilo verirken hiç kas kaybı yaşamamayı başardı. Verdiği 11 kilo vücudunun yağ stokundan gitti. Kıvanç Tatlıtuğ'u dizideki göz alıcı kaslı yapısına kavuşturan ise Türkiye'de çalışan Amerikalı Tonny-Karen Hill çifti oldu. Hill çifti Kıvanç için Military Boot Camp adlı bir spor eğitimi uyguladı.

Vücudun iç organları dahil tamamını çalıştıran, yüksek tempoda devam eden aletsiz bir spor türüyle Kıvanç ağır bir eğitim süreci geçirdi. Her gün iki saat süren, karın kaslarını ortaya çıkarmak için en az bir saat karın çalışması içeren bu eğitime de tıpkı bir asker gibi disiplinle uyan Kıvanç'ın beslenme ve yaşam düzenini ise Karen Hill sağladı.
    2 AY MAKARNA EKMEK YEMEDİ

Bütünsel beslenme uzmanı Hill'in kuralları gereği Kıvanç her gün akşam 10 veya 11'de yattı, sabah 7'de kalkarak mineral ve vitaminlerini aldı. Zaten çok ağır geçen askeri spordan sonra başka bir şey yapacak hali kalmıyordu. Kıvanç'ın kas yapılandırma amaçlı beslenme programında ekmek, makarna, süt ve süt ürünleri asla yer almadı.
    GECE HAYATINDAN TAMAMEN VAZGEÇTİ

Birçok oyuncunun yaşadığı düzensiz gece hayatından uzak durmayı başardı. Günde en az sekiz saat uyku kuralını başarıyla uyguladı, alkol ve sigarayla olan ilişkisini bitirdi. Mankenliğe başlamadan önce profesyonel basketbolcu olan Kıvanç Tatlıtuğ, zaten aşina olduğu sporcu yaşam disiplinine çabuk adapte oldu.
    HOLLYWOOD'DA DA ÖRNEKLERİ VAR

Bir film ya da dizi için uzun ve zorlu fiziksel ön hazırlık yöntemi Hollywood'da sık sık uygulanıyor. Huck Jackman X-Men filmindeki rolü için, Chris Evans da Kaptan Amerika filmindeki rolü için tıpkı Kıvanç gibi uzun ve zorlu bir kaslı vücut yapma süreci yaşadılar. 300 Spartalı filminin oyuncuları bir yıl boyunca savaş sanatları dersi aldı. Düzenli bir spor ve vücut yapmak için disiplinle çalıştılar.
    KIVANÇ'IN BÜYÜK DEĞİŞİMİ

Kıvanç Tatlıtuğ adını ilk olarak Erkan Özerman'ın Best Model yarışmasında Türkiye ve dünya birincisi olarak duyurdu. Modellik yaşamına bir süre Özerman'ın desteğiyle Fransa'da devam etti. Televizyonda onu geniş kitlelere tanıtan Gümüş dizisi, Ortadoğu ülkelerinde yayınlanmaya başlayınca Araplar arasında bir fenomene dönüşmesine de neden oldu. Menekşe ile Halil adlı ikinci dizisinde romantik erkek karakteri oynamayı sürdürdü. Türkiye'deki asıl çıkışını ise Aşk-ı Memnu dizisi ile yaptı. Canlandırdığı Behlül'ün aynı evi paylaştığı amcasının eşi Bihter ile yaşadığı yasak aşk ve geliştirdiği oyunculuk kadın hayranlarının sayısında patlama yaptı.

Behlül karakteri o kadar üstüne oturdu ki artık televizyona ara verip daha sonra bambaşka bir karakter oynamaya karar verdi. Bunun ilk adımını aynı yapım şirketinin çektiği Ezel dizisinde konuk oyuncu olarak yer alıp psikopat Sekiz karakteriyle attı. Erkek seyircinin de dikkatini çekmeyi başardı buradaki çok kısa ama başarılı oyunculuğuyla. Şimdi Kuzey karakterinin yapısı daha çok erkeklerin ilgisini çekse de bol bol göreceğimizi tahmin ettiğimiz kaslı vücutlarıyla kadın seyircileri de ekrana yapıştıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

peki biz neden karbonhidrat ihtiyacı için özellikle idman öncesi yedikçe yiuorum :( makarnayı

Son düzenleme: 9 Eylül 2011
    Azi, serkanhancer, sultanmehmed ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Banada behlül diyorlardı :D:D vücut olarak ta aşağı yukarı öyle birşey yaparsam yeni behlül olmayı istiyorum :D:D

10. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    neden acaba bız bu kadar sutun ve sut urunlerının ustune gıderken o sutu kesmıs ?

kerembas54, torifonta, thekurufasulye ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Adam zaten pro basketbolcuymuş diye biliyorum daha gençliğinde. Hatta mankenlikte yapmıştı, sizde hatırlarsınız hani şu Bülent Ersoy un klibinde oynayacak mankenleri seçerken 4-5 tane genç arasından seçmişti felan filan. Birde Bülent hanım değilde, bülent bey deyip pot kırmıştı. :D Sonra toparlamaya çalıştı ama nafile, ondan sonra Hülya Avşar ın programına felan çıkmıştı sonrada yıldızı parladı işte. Aşk-ı Memnu da da belli zaten eski sporculuğuna bağlı omuzları felan baya geniş, yerinde. Kuzey Güney filmindeki fiziğine ulaşması pek zor olmamıştır diye tahmin ediyorum.

Azi ve demircan256 bunu beğendi.
  12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Aynen merak ediyorum bende bunları..hadi makranayı kilo verirken kesmek zorunda kaldı diyelimm..ma ben bile amacım hacimlenmek değil ancak bu halde bile idman öncesi özellikle makarna yiyorum...demekki buda yanlış...

peki dediğin gibi süt ürünlerini neden kesti bu süreçte ...

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen yağsız olmak istediğinden olabilir. vücudu yağ alımına karşı hassas ise o zaman vücuda giren her bir gramın bile hesabı yapılır. kıvancın tahmin ediyorum ki avantajı büyük ölçüde omuzlarının her zaman belirli bir ölçüde olmuş olması. zaten türk insanına üzülerek söylüyorum ki bir karın kası göster, adamı kral yaparlar. bunu bilen eğitmenler gördüğüm kadarıyla buna odaklanmışlar. kolları açıkta olduğundan zaten bu bölgeyi ihmal etmemiş. geriye de pek bir şey kalmıyor zaten, en azından izleyicimiz için.. çoğu insan göğüse ve sırta önem vermediği için kıvanç ta bu bölgeleri kısmen es geçerek dizide daha çok görünen yerlerine yüklenmiştir anlayacağınız.

ne olursa olsun geçirdiği değişim bence çok olumlu. kız dizilerinin yakışıklı çocukluğundan sert dizilerin tabiri caizse "it" erkeği rolüne geçebilmiştir sonunda. kendisini bu yolda geliştirmesini ümit ediyorum zaten...

14. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Adam yakışıklı olduğu için kadınlar ölüyor.Sadece vücuduna değil.Vücudu da iyi.Çok hacimli vücutların sevildiğini kim söyledi?6 ayda yapılabilecek en iyi vücutu yapmıştır ondan öyle konuşuluyordur.Ayrıca Kıvanç Tatlıtuğ.Dünyanın en yakışıklısı seçilmiş bir adam bırakta kadınlar ölsün bir zahmet.Kaslı zayıf derken?Adam çırpı gibi değil ki öyle iri kaslardan hoşlanan ender kız tanıdım.Kaslı erkek iyidir ama kimse Coleman istemez kolay kolay.Eğer fantazileri yoksa.

15. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bil Müh
    Yer:
    Elazığ
    Zaten bizim millettimiz de abartma her zaman var siyasi,sanat,güzellik v.b'de

O yüzden bu mevzuda takılmaya gerek yok kıvanç tatlıtuğ 6 aylık çalışmasıylada bir yere gelmiş yakışıklılığında sağladığı büyük payla abartılması çok normal toplumumuzda.. :))

Azi ve shadown bunu beğendi.
  16. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Ya adamın kasları değil, imajı ön planda ki adam tarz adam hertürlü dillendirirler medyada. Medyaya malzeme lazım yapıcak birşey yok. :)

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.408
    Ödül Puanları:
    123
    Yüksek karbonhidratlı beslenmek (ekmek , makarna ve basit karbonhidratlar vb) , süt , süt ürünlerini ( yoğurt , ayran , peynir vs.) ve diğer fermante mayalı ürünlerin (bira ,turşu , konserve, sirke vb.) gibi besinlerin tüketimi vucutta ödemi ( su tutumunu ) arttırdığı bilinmektedir. Bu su tutumu da fit görünümü engellediği için bu tür ürünlerin tüketimni azalmakta veya kesmektedirler.

Son düzenleme: 10 Eylül 2011
    NacHo, Azi, Big_Hammer ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  18. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    958
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    6 ayda yapılan bir vücut değil arkadaşlar kimse buna inanmasın. Olayı şöyle açıklayayım. Bu adam zaten modellik yaptığı zamanlarda güzel bir kas kitlesi ve yağsızlık sağlamış. Bunu eski fotoğraflarından zaten görüyoruz.

[​IMG] [​IMG]

Uzun zamandır dizi gece hayatı vs. derken yağlandığı için 6 aylık bir definasyon diyetine girmiş. Zaten haberde belirtilmiş. Düşük karbonhidrat yüksek protein ve yararlı yağlar tüketildiği http://www.haberturk.com/medya/haber/668319-kaslar-muhtesem-ama-durusu-nakavt

Yani bildiğimiz low carb diyeti yapmış. Bu sırada ketojenik diyetlerde olduğu gibi saçma yağ tüketimine gidilmemiş. Yararlı yağlar minimum kullanılarak bir diyet oluşturulmuş. Çalışmadan da anlaşılıyor ki cardiodan ziyade askeri kamplardaki gibi hem kasları çalıştıracak hem de kalp atışını hızlandıracak çalışmalar yapılmıştır. KLasik yurtdışındaki modellere filmlerden önce yapılan sistem.

Yani kas tabakasının üstündeki yağ diyet ve idmanla yok edilerek tekrar eski kas dokusu yüzeye çıkmıştır. Bu kadar basit.

Aynı mantık M&F de yazan spartacus idmanlarında da aynıydı. Orada 6 ayda böyle oldular falan gibi yazılar var ama saçma tabi. O adamların eski fotoğraflarına bakarsanız zaten anlarsınız eskiden iyi bir kas yapısı olduklarını. Kimiside model zaten. Dergiyi satmak için böyle katakülliler yapıyorlar bizim insanımızda aa 6 ayda yapmış bende yemeye devam edeyim bir ara 6 ayda bunu hallederim diye erteliyor :)

NacHo, TorettoEA, Azi ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  19. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Kıvanç tatlıtuğ yakışıklı adam ona sözüm yok ama vücudu gerçekten çok abartıldı.
    6 ayda yapılabileek bir vücut açıkçası.Zaten vücudunda fazla yağ yoktu.Güzel bir antrenman,güzel beslenme ve takviyelerle o vücudu yapmış.Afedersiniz ama adamda para bok gibi.özel hocalarla birebir çalışıyor,beslenme desen her istediğini yer,supplement alamama gibi bir sıkıntısı olmaz.biz burda whey protein tozu için para biriktirirken havada 40 takla atan adamlarız.
    bırakında kıvanç bir zahmet o vücudu elde etsin.
    ayrıca üye fotolarında Kıvançın vücudundan 1000 kat daha iyi vücudu olan arkadaşlarımızı gördüm ben.sadece medyatik olmak , abartılmak için yetiyor.

Bu konuda komik bir anı.. :D
    Bu dizinin başladığı gece facebookumdaki bir kız ''ahhh kıvancım,ne kadarda zayıflamış zavallım'' diye yazmış durumuna.Bende ''zayıflamasa o karın kasları nasıl olacaktı acaba?'' diye sordum,kız cevap veremedi :D

yani kızları pek kafaya takmayın bu konuda :D
    fitnees,vg gibi konularda bilinçsiz oldukları için kıvançın vücudu onlara harika gözüküyor :D

Azi, aydogdu ve volcy123 bunu beğendi.
  20. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.311
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Su baslık altında yapılan acıklamaları hayretle okudum. Oyle enteresan sorular sormussunuz ve enteresan cıkarımlar yapmıssınız. Sizlerin vucudunuz Kıvanc kadar saglam ise, definasyona girersiniz ve haliyle sutu ve karboyu kesersiniz. veya cok azaltirsiniz. Definasyon yapan bir adam tabiki süt icemeyecek, makarna pilav ekmek vs karbolar minumum seviyeye cekilecek.

Gereken tum acıklamaları Jim Raynor yapmıs.

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş