kısa zamanda 50 cm üzeri kol düşünüyorsanız

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Herkül34 tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Herkül34

Herkül34 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    istanbul
    1-Düz bar BARKÖRL=5X7 biseps
    2-Düz bar oturarak SKOT KÖRL =5X7biseps
    3-Düz bar eğilerek dar tutuşlu BARKÖRL=2X20biseps
    4-Tek danbıll oturarak SKOT KÖRL=5X7biseps
    5-Tek danbıll eğilerek desteksiz KONSANTRASYON =2X20biseps
    6-Düz bar yatarak TRİSEPS =5X7arka kol
    7-Çift danbıll sıralı =Hafif kilo 50 tekrar biseps
    8-Tek danbıl ayakta=5x7arka kol
    9-Çift danbıll sıralı =Hafif kilo 50 tekrar biseps
    10-Puşdawn ters tutuş =2x20arka kol
    11-Çift danbıll sıralı =Hafif kilo 50 tekrar biseps
    12-Puşdawn=4x10
    13-Düz bar dar tutuşlu ön kol =4x10

Sadece antrenmanda soğuk ölçtüğünüz kol ile sıcak ölçüde 5 ila 6 cm büyüme oluyor.Kolunuz patlayacak bir balonu andırıyor.Yanma çok siddetli oluyor fakat hiç bir yorgunluk söz konusu değildir.Antrenman dinlenmeden ve aralıksız sürüyor,set araları 30 saniye dinleniyorsunuz yoğun ter boşaltıyorsunuz,suyunuzu ve havlunuzu ihmal etmeyin kolsuz atlet kullanın.

Bu programı kol antrenmanlarınızda 3 günde bir yapın ve 2 ay uygulayın.
    2 ayda kolunuzda 6-7 cm arası büyüme oluyor.

2. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    herkül34 arkadasim paylasim icin sagol ama program biraz fazla yogun gibi geldi bana. hocalarimiz ne dusunuyor acaba? gercekten bu kadar etkili olabilirmi? yada bir zarar sözkonusu?

3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Eğer gerçekten o kadar etkiliyse hemen başlıyorum bu programa hocalarımızdanda yorum alabillirmiyiz

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sanırım kas gelişimin ne kadar zor olduğunu ve çok fazla hareket yapmanın kasları geliştirmediğini biliyorsunuz.

Şahsen 3x10 4*8 ve 5*5 6*4 gibi setlerle bicepslerin 31 den 3. ayın sonunda 36 ya çıkmasını sağladım.

Yaptıgım hareketler.

Barbell Curl düz barla ve Dumbell Curl. Özellikle duz barla çalışmak cok işe yarıyor.

Contenctration Curl

Preacher curl

Bu hareketleri yedire yedire yapsın birisi yavas yavas o ağrıyı acıya katlanarak emin ol senın o fazla hareketli programından çok daha işe yarar.

5. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Coyote

Bazı arkadaşlara da şaka gibi gelcek ama ben salonda Vücut geliştirmeye başladıgım ay 34 cm den kollarım 38.5 a çıkmıştı ve adaptasyon programı yaptıgım için kolda sadece 2 hareket vardı birisi barbell curl ve pushdown dı.

Yani dediğiniz gibi hareket sayısının hiç önemi yok. fazla olmamalı önemli olan kola yeteri şiddeti , uyarıyı verebilmektir. sağlam çalıştıktan sonra 2 harekette yeter 3 harekette.

6. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Beslenme>dinlenme>antrenman
    50cm kol düşünüyorsanız önce bunu biliceksiniz.

7. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    ben de düz bar ın ez bar a göre çok daha iyi pump yaptığını farkettim.en azından bende bu şekilde oldu

8. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Paradise In Dups; beslenme, dinlenme ve antreman biliniyor zaten:)
    2 ayda 6-7 cm diyorsunuz bu okadarda kolay değil bu antremanla. Antreman sistemi çok yoğun ama genede deneyip görmek lazım

9. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    6,7 santim kol yapmak icin en az 10 kiloalmak lazim 80 kilosun kollar 38 kollar olmus 45 sen hala 80 kilo cok zor cok

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    herkül84, bu programı nereden aldınız bilmiyorum ama bildiğim tek şey bu sporda ısmarlama ve garanti ölçü garanti edilemeyeceğidir.
    Şahsi olarak daha bu prensibi bilmeyen kaynakların hiçbir önerisine ve tavsiyesine itibar etmem.
    Biri bana; şu kadar sürede şu kadar ölçü kazanmanı garanti ederim derse, sadece gülüp geçerim ve karşı taraf adına üzülürüm.

Bu spor sabır sporudur ve belli prensipleri vardır.

Özellikle kol çalışmalarında hareket sayısından çok, hareketleri nizami, yedirerek yapmak ve doğru kasları yeteri kadar çalıştırmak çok önemlidir.
    Küçük kas gruplarında 3-4 hareketten fazlasını savunmam, hakkıyla ve disiplinle yapılan 3 hareket çok kaliteli gelişim sağlar.

Eğer kol idmanlarda amaç pumping etkisi yaratmaksa, bunu hareket sonlarında yapacağınız drop setlerle de saylayabilirsiniz.
    Bunun için belli bir seviyeye ve tecrübeye ulaşmış olmak gerekliliği de unutulmamalı.

Uzun sözün kısası, başlığa fazla müdahale etmek istemiyordum.
    Ancak birçok üyenin bu tarz başlıklarla gereğinden fazla itibar etme riskini düşündüğümden, konuyla ilgili bu hatırlatmalarda bulunmak istedim.

Tek diyeceğim şey, siz siz olun, size ölçü ve gelişimi belli sürelerde garanti eden hiçbir programa veya ek besine fazla aldırış etmeyin.
    Sorgulayın, araştırın ancak sonunda gülüp geçin ve bu sporun bilinen prensiplerinden ve doğrularından ayrılmayın.

dejawuzone, Ahmets, matiz ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  11. Herkül34

Herkül34 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    istanbul
    Yukarıda vermiş olduğum programı önce 3 kere bir deneyin,sonra yorumunuzu ve eleştrinizi yapın derim.Program toplama,uzatma,pump ağırlıklıdır.Pumplar hafif kilo ile 2x20 dir.25 yıldır bu spordayım ve 16 yıllık antrenörlük tecrübem var.Yukarıdaki program bulk programıdır,defnasion (tanıtım) programı değildir,periyotik izo setlerdir.

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın bonatchi, size sonuna kadar her konuda oldugu gibi bu konudada katılıyorum.

Spor salonunda gözlemlerim sonucunda spor yapanların yüzde 80inden fazlasının hareketleri yanlış yaptıgını goruyorum.

Fazla kilo basıcam diye barbell curl yaparken, belini oynatanlar, squat yapıcam diye ağır kiloları sırtlanarak hareketi yapamayanlar hatta yaparken sakatlananlar.

Bench press de iki kişinin çalışması evet bildiğiniz iki kişi çalışıyo. Her ne kadar birileri çıkıp yardımlı çalışmadır flan desede adam kaldıracağı kilonun 2 mislini takmışsa barın uzerine, bu yardımlı çalışma değil 2 kişilik bir çalışmadır. :)

Sözün kısası ağırlık kaldırmanın amacı fazla kaldırmak değildir, fazla çalışma ise hiç değildir.

Hareketler nizami ve tekrar sayılarına dikkat edilerek gerekli zaman aralığı seklinde yapılmalı.

Yani ısmarlama programlara hiç gerek yok.

zaten belirli bir seviyeye geldikten sonra ileri düzey antremanlara girilecektir.

Beslenmeniz kötü olursa, yaptığınız bilincsiz çalışmalarda hiç. bir işe yaramıyor.

O yuzden mutlak surette program yazmayı bırakalım hocalarımız ve bu işi iyi bilenler yapsın.

bonatschi bunu beğendi.
  13. Herkül34

Herkül34 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    istanbul
    Bu programı geçmişte denemiş Türkiye şampiyonları Kerim ve Recep arkadaşlarım vardır ve yarışmada kollarının üstünlüğü rakiplerini geride bırakmıştır ve bugün bile yaşları 40 olmasına rağmen kolları 50 cm üstündedir.Manyak bir program gelebilir ama önce bir deneyin sonra hocam bu yanlış veya doğru diye yorum yapın.2 ay uygulayacaksınız,daha fazla değil.

14. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Peki sn. herkül34 ben 3 gün idman yapıyorum haftada 3. ayımdayın program şu şekilde

Pazartesi:Göğüs&Biceps

Çarşamba:Sırt&arka kol

Cuma:Mide&Omuz // Yazmış olduğunuz programı pazartesi göğüsden sonra aynen yaparsam etkisini görürmüyüm

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bir dakika, kesinlikle yanlış anlamadım değilmi. Recep ve Kerim isimli vücut geliştirme şamiyonu arkadaşlarının yaptığı program neye göre ve kime göre doğru?

Bu program bence insanların spordan sogumasına dahi sebeb olur.

İleri düzey sporcuların dahi bu kadar kol hareketi yaptıklarını dusunmuyorum.

Bahsettiğin vücut geliştirme şampiyonlarının nasıl beslendiği, nasıl dinlendiği ve en önemlisi hormon kullanıp kullanmadıklarını bilebilirmiyiz?

Tabiki bilemeyiz.

Ozellikle 1 senenin altında bu sporu yapan kisilerin kol gelişimi için haftada bir gün ayırıp olabildiğince yuksek ağırlıklarla kol çalışması ve bunuda 3x8 yada 4x6 şeklinde yapmaları zaman içinde beslenme ile gayet iyi gelişim sağlar.

Tamam amerikayı yeniden keşife çıkmak isteyen varsa çıkabilir bunda bir sakınca yoktur.

Ancak amerikayı yeniden keşfederken gemimizde okyanus ta batmasın.

Yani insanlar yanlış çalışarak ve kendilerini sakatlayarak bu sporu terketmesinler.

SEZER YZL bunu beğendi.
  16. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    bu şekilde yersiz tavsiyelerde bulunan başlıkların yeni sporcuların kafasını karıştırabileceği için tereddüt edilmeden silinmesi lazım bence altında tartışmak dahi yersiz.

FleXoR ve Coyote bunu beğendi.
  17. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    Bence bu programın saçmalığını görmek için 25 yıla gerek yok aklı mantığı yerşnde biri 2.5 sene ilgilense açıkça görür..
    başlık yanlış, program yanlış. forumda onlarca insan var iyi bir antrenör böyle bir program yazsa bile mutlaka ön bilgiler vermeli ki iyi bir antrenör olduğuna inanalım örneğin prof sporcular içindir şöle bir beslenme ve dinlenme ile uygulanmalıdır gibi..
    kimseye denememesini tavsiye ederim.. zaten sonunu büyük bir çoğunluk göremez idmanın.. 50 cm kol için böle programlardan daha farklı şeyler uygulanıyor böylesi bir zorlama hele 50 tekrarlar falan istersen 1 kg ile yap biceps gibi bir kas için çok gereksiz fazladır hatta calf için bile gereğinden fazladır diyebilirim.. forumda gördüğüm herkesin açıkça fikirlerini söyleyebildiği bir ortam olduğundan rahatlıkla diyorum ki benim fikrim; ahmeti mehmeti unutun ve böle gereksiz programları uygulayıp kendinize zarar vermeyin derim.. prof bir sporcu yarışmada uygulasa bile hiçbir program herkez için uygun değildir herkezde aynı sonucu vermez ve bu işin hemen buldum çözdüm denilen bir programı yoktur..
    fazla bilmiş bir yazı oldu ama kızıyorum bu tarz başlıklara önü yok arkası yok 25 yıl yaptın dinleyin beni tarzı..

burakula01 bunu beğendi.
  18. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Herkül 34 kısa zaman antrenörlük kursuna yazılmanızı öneririm,
    yada şaka yaptım diyin de bizde bir nebze rahatlayalım ,
    25 yıllık antrenör ve bölesine akla mantıga bilime aykırı bir antreman programı yapmaz,
    Yok alay ediyorum diyorsanız eğer,
    yeri burası değil inanın .
    Komedi şaka forumları filan falan var hadi orada yapın şakalarınızı

CEMS22 bunu beğendi.
  19. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Bence senin bu hocalarının kol iriliğini yaptığı antrenmana diil, çaktığı steroidlere bağlamalısın. ;)

20. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Çak bakalım steroid 50 cm kol yapabilcekmisin?Herşeyi steroide bağlayan bir kaç model var bu forumda anlayabilmiş değilim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş