Kısa sorular..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 340 tarafından 16 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 340

340 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

180 boy, 72 kilo ile 3 ay önce bb'e başladım. İlk ay cardio ağırlıklı çalıştım ve vucuttaki bi kısım yağı yakmayı başardım. Daha sonrasında 2 ay kadar ağırlık çalıştım. Çok fazla kilom olmamasına karşın biraz yağlı vücudum ve göbeğim var. Hocam protein ve amino asit almamı önerdi.

Şu iki ürünü tavsiye etti ve aldım, kullanımı ve kısaca ne işe yaradıklarını, neye faydalı olduklarını kısaca belirtirseniz çok sevinirim. Birde göbeği eritmek için bir kaç tüyo paylaşırsanız minnettar olurum.

http://www.americanpurewhey.com/whey-isolate-in-usa.html

http://www.americanpurewhey.com/whey-protein-03.html

Teşekkürler, herkese iyi çalışmalar.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    ilk ürün whey protein ikinciside BCAA . whey proteini açıklamaya gerek yok heralde proteinlerin ne işe yaradığını ilkokulda öğrenmiştik. Kısacası kas gelişimi için gerekli bir madde. BCAA ise 3 essential aminoaciden oluşan besin destegidir. Bunlarda kaslarda oluşan katabolik etkiyi minimize etmek için kullanılır. Yalnız american pure whey markası biraz soru işareti. Bu marka hakkında fazlaca spekülatif haberler vardır.

Pappy ve 340 bunu beğendi.
  3. 340

340 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslarda oluşan katabolik etkiden kastınız nedir? Ayrıca ne tür haberler merak ettim açıkcası.

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yoğun antrenman sonucu kaslarda katabolik (kas yıkımı) etki olsuşur.Bu kas yıkımını minimize etmek için kullanılır. Antrenmanın yoğunluğuna göre alım şekli ve dozu değişir. Biraz teknik ve uzun bir konu forumda detaylı bilgiler bulabilirsin.

Ürün Avrupa ve Amerika daki uluslararası populer supplement sitelerinde satılmıyor. Kaliteli bir ürün olsa stoklarına almaları gerekirdi. Haberler dediğim gibi spekülatif net bir eleştiri yok.

Pappy ve 340 bunu beğendi.
  5. 340

340 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki, ben spor yaptığım günler öncesi ve sonrasında 4 er tane alıyorum, spor yapmadığım günler ise sadece öğlen 4 tane içiyorum. Doğrumudur benim aminoasit kullanımım?

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    BCAA ların ortalama kullanım dozu öğün başına 5gr kadardır. Günlük ise idman yoğunluğuna göre doz 5 - 15 gr aralarında değişir. Orta yoğunlukta bir antrenman için idmandan önce 5gr idmandan sonra 5 gr yeterli olur. Sizin ürünün kapsul başına dozu ne kadar bilgi sahibi değilim. Siz kendi ürününüze göre alım dozlarını ayarlarsınız.

Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş