Kırmızı Kas-Beyaz Kas

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emregrlk tarafından 25 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba 18 yaşındayım 185 boyunda ve 75 kiloyum yani boyuma göre zayıfm ve omuzlarımda gerçekten çok dar ve bileklerim ve kemik yapım kalın olmasına rağmen bicepslerim de hacim denilen bişi yok :D . Kırmızı kas ve beyaz kaslar hakkında biraz bilgi edindim bodyciler genelde beyaz kas üzerine yoğunlaşıyolar. ben kendime ilk bi iki ay kilo alma müddeti verdim bunu yaparkende az kilo çok egzersiz şeklinde yani kırmızı kasları güçlendirmeyi düşünüyorum.altyapı oluşcağını ve güç sağlıcağını tahmin ediyorum.

Acaba önce kırmızı kasları güçlendirmek için çalışıp sonra beyaz kasları güçlendirmek iyi bi fikir mi? Birbirlerini etkiler mi yani sonradan ağırlığı artırdığım zaman kas gelişiminde ve şişmesinde sorun yaşarmıyım?? bide omuz ve biceps için hangisini önerirsiniz? şimdiden teşekkür ediyorum :)

2. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    önce beyaz kasların çalışması daha mantıklı istediğiin hacimi yaptıkdan sonra kırmızı kaslara agırlık verirsin ama önce kırmızılara çalışırsan sonra beyaza çalısdıgında hacim artışı fazla olmaz

Sayfayı Paylaş