Kırılan Kolum Antremanda Sızlıyor Napmalıyım?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve samsung tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. samsung

samsung Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim 11-12 yaslarında 3 ay arayla, 2 kere, sol ön kolum aynı yerden kırılmıştı. Sonra gerekli sağlık rutinleri takip edildi ve işlevsel hiçbir sorun olmadan hayatıma devam etmeye başladım. Sadece 1-2 ufak fark vardı diğer koluma göre biraz daha güçsüz ve ince kalmıştı mesela. Ama işlevsel bir sorunum yoktu.

şuan 21 yaşındayım ve 2.5 aydır salona devam ediyorum. Bu 2.5 aylık süre zarfında ağırlıkları arttırmama mukabil kolumun bu bölgesi ile ilgili sorun yaşıyorum.

Consantrasyon curl hareketinde ağırlıkları arttırmam ile birlikte sol kolumun o kırılan yerlerinde müthiş bir sızı hissetmeye başladım. Hareket tekrarlarını yaparken değil ama bar ı yerine koyduğum o ilk anda özellikle müthiş bir sızı ile karşılaşıyorum öyle ki kemiğin kırık yerlerini hissedebiliyorum. Bu sorunu yaşamam neticesinde normal hayatta ki klasik çanta v.s. taşıma olaylarında da bazen o sızıyı hissetmeye başladım. Omuz, göğüs, sırt hareketlerimde bu sorunu yaşamıyorum ancak kol hareketlerimde bahsettiğim sorunu yaşıyorum.

Sonuç olarak ne yapmalıyım ? salonu bırakmalı mıyım ?

Doktor o bölgenin sonuçta sonradan kaynayan bir ek bölgesi olduğunu ve zorlamamam gerektiğini söyledi. Ancak ben kesinlikle bırakmak istemiyorum.

2. samsung

samsung Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi fikir verebilecek kimse yokmu ya forumda ?

3. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Doktor zorlama dediyse bir bildigi vardır,zorlama derim bende çünkü kalıcı sakatlıklara gebe olabilır.
    Koşu,yüzme vs. sporlara yönel derım..

4. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Sanırım çok ağır kaldırmalarda oluyor. Bence az ağırlık çok tekrar ile spor yapabilirsin yine de. Fit bir vücut olur.

Sayfayı Paylaş