Kıllara Çözüm

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve hsd tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 276 üye.
  1. ErimKurt

ErimKurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ipl nasıl :) bende almak isterim :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    cok aci vermiyor ama biraz sabir gerektiriyor. salonlardaki profesyonel aletler 10j -50 j arasinda kil köklerini yakiyorlar ama ev aletleri maksimum 10j destekliyor.
    o yüzden öncelikle profesyonele biraz para verilip kil kökleri zayiflayinca ev aleti ile devam edilebilir benim yaptigim gibi. benim evde kullandigim alet braun venus aleti linkteki Braun Gillette Venus Naked Skin IPL Intense Pulsed Light Haarentfernung: Amazon.de: Drogerie & Körperpflege
    Türkiyede var mi bilmiyorum. hepsiburada'da sadece remington vardi en son baktigimda

ErimKurt bunu beğendi.
  3. giga1024

giga1024 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp fakültesi öğrencisi
    Yer:
    Çanakkale
    beyler öncelikle;
    jilet makine kılları kıllıktan çıkartıp sakala çeviriyor malum tek artısı ekonomik olması.
    lazer epilasyonda sıkça uygulanan bir teknikte lazer melanin pigmenti içeren hücrelere hedefliyor kendini bu hücreler kıl kökünde bolca bulunur çünkü ve ateş.lakin klinikten biliyorum ki bunun çok kötü bir sonucu var malign melanom(tehlikeli vahşi bir kanser türüdür kendileri ciltten başlar kan yoluyla atlar her yere).yeni yöntemler geliştirdik falan filan diyorlar da dermatoloji hocalarımız pek inanmıyor
    tüy dökücü speyleri ben gövdeme kullandım.kullanmaz olaydım dedim.kıllar kalınlaştı ve normalde o kadar uzamazlardı.saç gibi oldular.
    hamam otunu kullanıp çok memnun kalan arkadaşlarım var.ben denemedim tavsiye ediyorlar ancak.lakin uygulaması pis kokuluymuş biraz.
    bana sorarsanız en iyi yöntem ne diye.ağda derim.veet in ağda bandını falan almayın.normal klasik çam sakızı kökenli ağdalardan alın abi yapıştırın.yolun.çok pahalı değil ve sağlıklı.daha az çıkacaktır bir dahakine emin olun.uzun kıllarda öncelikle kısaltın biraz sonra ağda ile alın bu önemli.
    seçim sizin beyler.erkek dediğin gıllı gılçıklı olur da diyebilirsiniz.

4. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Veet tuy dokucu kullaniyorum. Ilk kullanildiginda hafif kirmizilik yapmasi durumunda bir tahris olmuyor. Bir hafta bayagi temiz oluyor.
    Daha sonra jiletle almis gobi ufaktan ufaktan cikiyor. :)

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Tüy dökücüler, jilet etkisi yapıyor.Farkı olmuyor tüy dökücü kullanmayla, jilet vurmanın. Ben epilatör aldım acısına dayanmak zor olsada memnunum, aldıktan sonra 1 ay tertemiz :)

6. yeşilfener

yeşilfener Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    türkiyede pek belirtilmez ama lazer epilasyonun 3 erkekten 2 ikisi için geçerli bir durum olduğu bilinmesi gerekir. bence yüksek bir oran. yani lazer epilasyon sonrası kıllardan kurtulacağı anlamına gelmiyor! birde lazer epilasyonunlarınında çeşitleri var alexander ve n-dyag. alexander koyu kıl ve beyaz tenler için iyidir. ndyagta esmer tenli ve ince kıl kıl için geçerlidir ama ndyag'ın lazer dalga boyu yüksek olduğu için acısı fazladır. lazerin cilde göre doğru kullanılması önemlidir.

tüy "dökücü" ismine kanmayınız. bu kremler keşke tüy dökse :) ki dökmezler. dökülme zayıflama belirtisidir ki burda öyle bir şey söz konusu değil. bu kremler kılın kökünü eritip yapısını bozar ve koyu çıkmasına neden olur. ayrıca pis kokarlar. bu kreme elledikten sonrada sakın gözünüze sürmeyin tehlikeli bir durum oluşur.

normal ağdayı hiç denemedim ama şu veet ağdayı denedim cilde fena yapışıyor ve acıtıyor :) açıkçası pekte beceremedim zahmetli iş.

nane çayı, yeşil çay, soya fasülyesi ve yağı gibi gıdalarda kıllanmayı azaltan gıdalardır. ama bunlar daha çok kızlarda etkili olur çünkü erkeğin androjen hormonları baskın geldiği için kökler tetiklenir ve kıllanma devam edebilir. bu gıdaların sık kullanımı durumunda etkisi görülebilir. bu gıdalar uzakdoğu ülkelerinde sık tüketildiği için ordaki erkeklerde kıllı ve kel erkek sayısı daha azdır.

bu işin esas bir çözümü vardır o da haplarla dht, testesteron gibi erkeklik hormonlarını bastıran, kadınların bazı hastalıkları için kullandığı haplardır. ama erkekliğiniz gider tehlikelidir!

bence en iyi yöntem kılları kısaltıp köklerini belirli periyotlarla almak. kılları kısaltırken jilet vurmak yerine makine kullanmanızı tavsiye ederim. koyulaşmayı geciktirir. burda en iyisi makine ile alıp kılları kısalltıktan sonra epilasyon ile kökleri almak. ardından düzenli olarak çıktıkça 2-3 mm gibi seviyeye gelince almak. fazla bekletmeyiniz çünkü kıl döngüsünde kıl kökten erken alınırsa kılda zayıflamalar başlar. bu mevzu önemli. he birde denemedim ama bu epilasyonu yaptıktan sonra limon-tuz yada karınca yumurtası yağını bi denemek lazım belki faydası olur. ama bioderi denemeyin bir işe yaramıyor çünkü ben denedim.

özet olarak insanlık uzaya gidip araştırmalar yaptığı bir dönemde kıl sorununua çare bulamamış olması çelişkilidir. burda sorunun ortadan kaldırılmak istenmediğini düşünüyorum. çünkü bu büyük bir sektör! kimse işinden olmak istemiyordur :)

7. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    çare lazer arkadaşlar :)
    ölene dek olmasa da, çok uzun bir süre kıldan tüyden yakanızı kurtarıyorsunuz. lakin, hala çok pahalı bir teknoloji.

8. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Epilatör+ bayanların epilasyon sonrası sürdüğü tüy yok edeci yada azaltıcı kremler var onlardan kullanmak çözüm.Özellikle bayanlar bu konularda hassas olduğu için bayanlara özel forumlarda bu konularda pek çok ip ucu bulursunuz.

9. Burak Altınay

Burak Altınay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir adet moser tıraş makinesi aldım ve uzun süredir 3-4 haftada bir onunla tıraş ediyorum. tam kaymak gibi yapmıyor ama deri seviyesine kadar indiriyor ne yapacağuk kıllı dostlarım buna kökten bir çözüm lazım???

10. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bir adet jilet ve köpük işinizi görecektir.

11. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
  12. emre356

emre356 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ankara'da lazer epilasyon yaptıran var mı?Yaptırdılarsa nereye yaptırdılar?Memnun kaldırlar mı?

2.sorum da şu il fark etmeksizin lazer epilasyon yaptıranlar ne kadar ücret ödediler?Ben sırt ve omuz yaptırmak istiyorum.Tek seans için ne kadar ücret öderim?Tüm bitirme için ne kadar ücret öderim sırt ve omuz için?

13. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    erkeklere lazer kesin çözüm fakat tüy köklerini seyreltmek için olursa erkeklik edasını bozmaz bu yüzden tavsiyem yapılan bölgeye yoğun ışınla değil rötüş şeklinde max 6 seans yeterli!

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

14. tikitaka

tikitaka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
  15. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar ben Braun Cruzer 6 vücut tüy kesme makinesi aldım ve çok memnunum nerdeyse sıfıra yakın alıyor kılları ve suyun altında da kullanıldığı için çok avantajlı oluyor. Fiyatı 100 lira civarı ama değer bence

16. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    beyler bu eczanelerde satılan lapiden marka tüy dökücüyü deneyen var mı ?

17. burak karaca

burak karaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kamu
    Yer:
    bursa
    ben yarışmalara katılmıyorum zaten 5 aydır vg yapıyorum kilo almak için başladım neyse ben göğüs kıllarını traş makinesiyle alıyorum bacakları ellemiyorum

18. hyd

hyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    beyler elmacık kemiği üzerindeki kıllar için ne yapıyorsunuz

19. Erener208

Erener208 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13

Bana böyle VÜCUT için kılları sıfırdan alcak bir VÜCUT TRAŞ MAKİNESİ lazım.Varsa kullanan böyle yukardakı resimdekı gibi olarak alan i ürün söylermisiniz.
    Yada tüy dökücü markası genital bölgeler içinde kullanılabılen bı tuy dokucu markasınıda yazarsanız memnun olurum .

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. ensklms

ensklms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Koruma
    Yer:
    istanbul

İstanbul tarafında güvenilir bi yer biliyormusun?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş