Kıl olayı ve karın kasları (?)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Prelektro tarafından 12 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Yaklaşık geçen sene yaptığımıda katarsak 3 aydır body yapıyorum. Başta kilo almak için başlamıştım şimdi biraz daha sağlıklı ve güçlü olmak için yapıyorum. Ufak bi iki sorum olucaktı cevaplarsanız sevinirim :

1- Vücuttaki kılların o bölgedeki kas oluşumunu olumsuz etkilediği doğru mu ? Hatta bi yerde vücut geliştirenlerin özellikle bu kılları aldığını okumuştum. Benimde göğüs ve karın bölgemde çok olmasada bi kıllanma var. Bunun olumsuz bi etkisi olur mu ?

2- Başladığımdan beri vücudum ana hatlarıyla ortaya çıktı. Zaten önceden yüzme ile uğraşmıştım bi süre. Şu an tricepsler vb. yavaş yavaş ortaya çıkıyor bacaklarımdaki kaslar özellikle iyi gelişti. Ama aynı gelişmeyi karın kaslarında gözlemleyemedim. Yüzmeden dolayı zaten sert karın kaslarım var darbeleri önleyebilecek güçte ama görüntü olarak baklava diye tabir ettiğimiz şekil pek yok ortada. 3 ay biliyorum henüz erken ama merak ettiğim yukarda bahsettiğim kıl olayının buna bi etkisi var mı ?

3- Ve ayrıca bu karın kaslarının gelişmesinde püf noktaları neler ? Çok tekrar mı ? Yoksa çalışırken kucağıma ağırlık alıp az tekrar felan mı yapmalıyım ? Yatarak sıkıştırma hareketi vb. önceden zor gelsede şu an çok rahat yapıyorum ve sanki bana katkısı yokmuş izlenimi veriyor.

cevaplar için şimdiden teşekkürler

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu konulara tum cevaplar forumda lutfen arama yap.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş