Kış için yeni supplement günlüğüm..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Xplode tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Xplode

Xplode Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba , kış için yeni aldığım bir kombinasyondan sizlere bahseceğim. Biraz değişik ürünler var..
    Ölçülerim : Boy:180 , Kilo :79,5, Kol:39 , Omuz:125 , Göğüs:106 ,Bel:84 Bacak:ölçü almadım henüz 12 antrenman oldu ölçücem en kısa zamanda.

Supplementler:
    Amix Beef Protein Anabolic : 67 servis. ( tadı iğrenç bilginize ) Et proteini ilk defa kullanıyorum.

Universal Amino 2700 350 tablet. ( hoş ürün daha önce kullanmıştım ) 3001 daha iyi fakat hediye geldi.Yoksa tercihim 3001 olurdu.

Bsn No-Xplode 2.0 :50 servis ( bu aralar performansımın aşırı düştüğünü fark ettim ekleme ihtiyacı duydum o yüzden..creatine kullanımına ara vermiştim sanırım o yüzden olsa gerek )

Optimum Glutamine 600 gr ( genelde glutamine optimum tercih ederim ama musclepharm'ın glutamine iyi diyorlar deniycem )

Optimum Creatine 300 gr ( bu üründen memnunum creatine yıllardan beri tek tercihim budur )

Kullanım şeklim ise 2 gün önce başladım :
    Sabah karbonhidratlı bir kahvaltı yarım saat sonra protein 1 ölçek Amix.
    Antrenman öncesi 3 tablet ve antrenman sonrası 3 tablet amino 2700.
    Antremandan yarım saat önce no-xplode aşırı bir pump etkisi veriyor 6 ay önce 30 servisliğinden bitirmiştim ürün çok iyi ..
    Antrenmandan hemen sonra Amix Protein 2.5 gr içinde creatine var. ( Creatine kullanmalıyım buna karar veremedim ekstra içine protein tozunun 1 ölçek atıyım mı ? ) bence gerek olmadığı için atmıyorum creatine aşırı almak gereksiz. Yükleme tercih etmiyorum ayrıca. ) Önerilerinizi sunabilirsiniz bu konuda.
    Antremandan hemen sonra Glutamine 5 gr yeterli oluyor.
    Gece yatarken 5 gr tekrar glutamine alıyorum.
    Ve öğün aralarında 1 ölçek daha protein amix alıyorum. of günlerde ise sadece sabah ve öğlen yemek arasında 1 ölçek amix. 1 ölçek glutamine o kadar.

Kombinasyon hakkında ve kullanım hakkında değişik önerileriniz varsa bekliyorum. Saygılar tüm forum arkadaşlarıma..

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    dini konularda hassassanız et proteini, sıvı amino, beef (et) amino kullanmamanızı tavsiye ederim. çünkü Allah'ın adıyla yani besmelesiz kesilen hiçbi hayvanın eti helal değildir.

Blonde ve Xplode bunu beğendi.
  3. Xplode

Xplode Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Kullandığınız supplementler kaliteli ürünler. Ancak supplement alımı konusunda bikaç önerim olucak: sabah ilk aldığınız protein tozunu kahvaltıdan önce aç karna ve basit şekerle almanızda yarar var. çünkü gece besinsiz kalan vücut kortizol hhormonu salgılayarak kasları katabolize eder. bu katabolizasyonu bloke etmenin en etkili yolu kana hızlı karışan protein + basit şeker kombinasyonudur. ayrıca bol suyla içmeniz sindirimi daha kolaylaştırıcaktır, ben ilk shaker'ımı duruma göre 400ml su veya meyve suyuyla hazırlıyorum. shaker'ı içtikten 30-40dk (dayanabilirseniz 1 saat daha iyidir) sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz. creatin konusuna gelince kullandığınız protein tozunda creatin var ve Bsn Nox Plode ürünün de de creatin var. bu ürünlerdeki creatin bence yeterli ekstradan creatin kullanmaya gerek yok. creatinin fazlası sindirim sistemine ve böbreklere aşırı yük getirir ve zararlıdır. son olarak ara öğünlerde uzun salınımlı blend proteinler (içeriğinde yumurta, kazein proteini vs barındıran) kullanmanız daha yararlı olur. bu tür proteinler 8 saat boyunca kana istikrarlı bi şekilde amino asit desteği sağlarlar ve recovery açısından çok faydalıdırlar. Eğer gerçekten sert idman yapıyosanız bcaa kullanmanızı da tavsiye ederim.

Son düzenleme: 16 Ocak 2014
    murat.pinarbody ve Xplode bunu beğendi.
  5. Xplode

Xplode Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim mutlaka dikkate alıcam.Creatine konusunda bende öyle düşündüm böbrekleri zorlamak istemiyorum daha önce kontrolümde kanımdaki creatine değeri 1.56 cıkmıştı ve beni korkutmuştu.Bu yüzden creatine alımına çok dikkat edip ayrıca yüklemedende kaçınıyorum.2 hafta bol su içmiştim sonunda normal değerlere dönmüştü. Bcaa kullanmam gerek bitti optimum bcaa kullanıyordum kısa zaman içinde temin edicem. Haklısınız ara öğünler için phase 8 düşünüyorum muscletech'in ne düşünüyorsunuz ?

6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Ara öğünler için MusclePharm Combat Powder, Nutrex Muscle İnfusion veya Gaspari MyoFusion Elite ürünlerini tavsiye edebilirim. Gaspari MyoFusion'un prebiotic seriside var o iyi değil onu alma MyoFusion Elite iyi olan seri. Bi önemli konu daha var bu kadar çok proteinin sentezlenmesi için vücudun bol miktarda B-Complex vitamine ihtiyacı var özellikle B6 ve B12...

Xplode bunu beğendi.
  7. Xplode

Xplode Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ara öğünler için tavsiyeleri yine dikkate alıp en kısa zamanda eklemeye çalışacağım.Teşekkür ederim.
    N.O-Xplode'u tercih etme sebeblerimden biri oydu aslında b6 ve b12 vitaminleri var ürünün içinde.Bence yeterli dışarıdan almaya gerek var mı bilmiyorum.

Son düzenleme: 16 Ocak 2014
  8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    çok doğru haklısın Bsn Noxplode'un içinde fazlasıyla B6 ve B12 vitaminleri var dışardan ekstra almana gerek yok. çok dikkatli ve ayrıntıcısın bunlar iyi özellikler, spor hayatında başarılar dilerim.

9. Xplode

Xplode Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim. Ayrıntıcıyım bütün hayatımda evet :) biraz biraz ordan öğreniyorum.Henüz hala yolun başında hissediyorum kendimi uzun yıllar geçmesine rağmen :)

10. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Guzel bir Kombine olmuş, kullanımına, gördüğün etkilere, beslenmene, vücudunun gösterdiği tolerasyona göre zamanla düzenlemeler yaparsın.

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş